Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor mi a teendő?

Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Tavaly vásároltam egy lakást. Most jött egy levél a címemre egy férfi névvel,hogy a telelkomnal tartozása van és végrehajtás indul ellene. Ez lehet,hogy egy alberlo volt aki ott lakott? Lehet,hogy be volt kotve a téve vagy az internet amit nem fizetett? De a lakás tehermentes volt mikor vettem. Ilyenkor ugye nem nekem kell visszafizetni? Továbbá ugye nem tolem akarnak végre hajtani?mit tegyek?
2018. aug. 13. 08:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Fogalmazhatnál kevésbé alpárian is, határozottan jobban nézne ki.

Szolgáltatóval személyek, cégk kötnek szerződést, nem lakások. Ebből következik, hogy tartozni is cégek vagy személyek fognak neki. Azonban mindenkinek van egy címe is, ahol a kapcsolatot tartja. A te esetedben valakinek ez volt a címe, mikor szerződést kötött a Telekommal. Nem fizet, tehát a Telekom levelezni kezd vele az utoljára ismert címén, ennyi.

Ha tisztességesen akarsz eljárni, két levelet írsz. 1. Akitől a levelet kaptad, visszaírhatsz hogy köszönöd a tájékoztatást, majd elfelejted őt. Ha nincs címe, nem teszel semmit. 2. Írsz a Telekomnak egy levelet, amelyben tájékoztatod őket hogy az illető nem ezen a címen lakik már és te nem tudsz róla semmit. Ennyi, további teendő nincs, rettegés sincs. Annyit azért tudhatnál, ha nem te csinálsz adósságot (nem a te nevedben csinálják), akkor maximum félreértés van, ahol közöljük a valódi helyzetet és kész.

2018. aug. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Elzavarzad a végrehajtót, istenem, hát mégis létezel! Ha káromkodtál is vele akkor rögtön elalélok, eltépted a papírt és rá os köptél vagy tán el is égetted ? Mondd, hogy igen és profétám leszel, még milyen jó, hogy élnek közöttünk ilyen derék bátor emberek, köszönöm, hogy olvashattam írásod.


Na, most, hogy megvakartm,mondanám, hogy bizonyíték az a papír és az is az ha kijelented onnét a manust, mert lehet, hogy nem vagy annyira talpraesett és bátor mint az a válaszoló aki elküldte a vérbe azt a manky végrehajtó ládát, aztán betalál a vh és viszi ám a parkettát, szomszédtól is vitte, egyedül felszedtd 180m2 területen.

2018. aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#ma 14:29


Idióta.

Fogalmad sincs az egészről.


ma 14:12

Ez így nagyon szép és jó, csak nem minden esetben ilyen a szolgáltató hozzáállása.

Az hogy Te a telekomnál dolgozol és így állsz hozzá az jó, de nem csak Te dolgozol ott.

2018. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
#12 ez miféle szöveg? Elég értelmetlen.
2018. aug. 13. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!