Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy munkáltató megteheti hogy...

Egy munkáltató megteheti hogy ügyvédi levélre ne is reagáljon?

Figyelt kérdés

Ha jogi anyagi vitám van a munkáltatómmal és a helyi szóbeli egyeztetések eredménytelenek (szóba se áll velem ) és megbíztam egy ügyvédet hogy hivatalos ügyvédi levélben követeljen válaszokat és elszámolást-akkor a cég megteheti hogy nem is válaszol az ügyvédnek se?

Az ügyvéd 8 napos határidőt szabott mely múlt hét szerdán lejárt. Másféle hete.


Nyilvánvalóan nem is fog válaszolni.

Ezt egy cég simám megteheti? Én nem akarom elhinni.

Az ügyvéd azt mondja ugyan jogilag semmi se kötelezi a válaszra lévén az ügyvéd maga nem hatóság és nem bíróság, de a következményeket viselnie kell.

És ezért nem értem a dolgot: nem válaszol az ügyvédnek, az vállat von és keresetet ad be a bíróságra és annak már válaszolnia kell.

Akkor nem elemi érdeke lenne a cégnek hogy a pert megelőzze?


2018. szept. 7. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Természetesen megteheti.

Csak meg lesz a következménye.

2018. szept. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Na csak én ezt nem hittem el azt hittem az ügyvéd az több mint egy mezei jóska munkavállaló.

Mert én is írtam levelet már a munkáltatónak amit válaszra se méltatott, de gondoltam én csak egy kis ysenki vagyok de megyek az ügyvédhez és az majd....

aztán kiderül hogy az ügyvédi levél éppúgy a kukában landol mint az én levelem?

Ezek szerint.

2018. szept. 7. 11:28
 3/10 anonim ***** válasza:

Téged én se méltatnálak válaszra.

Egy szerencsétlen lúzer vagy, aki idejár már egy éve vergődni.

2018. szept. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 szántóvető ***** válasza:
ha pert indítasz ellene és lesz tárgyalás akkor azon sem köteles megjelenni.
2018. szept. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"akkor azon sem köteles megjelenni."


Ez így van. Mint ahogy még én sem vagyok köteles aki a pert indítja. De ha nem jelenik meg a hiánya semmit se jelent a per lefolyására nézve az lefolyik döntenek ahogy döntenek aztán vagy fizet vagy ha nem akkor végrehajtói díjjal terhelt végrehajtás jön.

Ő tudja mit csinál nyilván.

2018. szept. 7. 11:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem árt pontosan tisztában lenni a körülményekkel. Azaz ma egyáltalán nem a jog a meghatározó. Már csak azért sem, mert rengeteg területen olyan salátatörvény van érvényben, amely szerint bármi igaz, meg egyszerre az ellenkezője is.

Ma van néhány semleges terület, ahol még érvényesül a jog is, de egyre több helyen az erő törvénye működik. Vigyázat, nemcsak fizikai, politikai erő van, hanem szellemi is. Például simán kiforgathatlak a teljes vagyonodból, ha erre van indíttatásom, és e téren sokkal okosabb vagyok, mint te (ügyvéded).

2018. szept. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"... azt hittem az ügyvéd az több mint egy mezei jóska munkavállaló"

Nem. Az ügyvéd nem hatóság, ő is csak egy magánember, mint te. Ha neked nem válaszol, az ügyvédnek sem köteles.

"Akkor nem elemi érdeke lenne a cégnek hogy a pert megelőzze?"

Nem feltétlenül. Sok vállalkozó úgy van vele, hogy le se tojja a dolgozó sirámait, mert úgysem fogja a gondjait bíróságra vinni. Jajjistenem, nem szólok, mer' kirúgnak, járhatok a bíróságra, mibül lesz pézem rá, mehetek a híd alá, osztán még én járok rosszul, há' én nem perelek, inkább meghúzom magam. Ha még valamelyik ügyvédet is fogad, akkor sem biztos, hogy perelni fog, mert fél.

Ha meg mégis perel: a munkáltató simán lehet olyan erőfölényben, hogy akkor sincs baj. Jobb ügyvédet tud megfizetni, mint a munkavállaló (esetleg nem is egyet), a túlterhelt bíróságok pedig a munkáltatók malmára hajtják a vizet. Ott van pénz a végtelenségig húzni az ügyeket, a munkáltatót viszont megterheli, ha évekig kell bíróságra járkálni és ezzel együtt folyamatosan növekszik az ügyvédi költség. Ha nyer is, akkor sem ér vele semmit, ha közben tönkremegy.

Sőt, olyan is van, hogy a munkáltatónak még az is megéri, ha veszít és kártérítést kell fizetnie a dolgozónak. Lehet, hogy a sokszori, sok éven át elkövetett jogtalanságaival a kártérítés értékének sokszorosa maradt a zsebében, a végén még mindig pluszban van.

2018. szept. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

", a túlterhelt bíróságok pedig a munkáltatók malmára hajtják a vizet"



Apró statisztikai TÉNY a munkaügyi bíróságtól (nem vitatéma tény utána kell nézni) a munkaügyi perek 80%-át a munkaVÁLLLÓK nyerik.


Az meg hogy meddig húzható a per az egy fals baromság, mert 2012 óta naptári éves ítélethozatali maximum van.

Vagyis nem húzható akármeddig max naptári év és vége kell legyen.

2018. szept. 7. 16:45
 9/10 A kérdező kommentje:

"Lehet, hogy a sokszori, sok éven át elkövetett jogtalanságaival a kártérítés értékének sokszorosa maradt a zsebében, a végén még mindig pluszban van."


Na ez viszont simán lehet. Volt helyemet megbüntették a védőfelszerelések hiánya miatt 200.000-re. Bakker, a védőcuccok ki nem adásával éves szinten millió felett spórolt a cég és akkor megbüntetik 200ra....

akkor a cégnek bőven megérte milliót spórol, 200at fizet vagyis 800 maradt a zsebében...

2018. szept. 7. 16:47
 10/10 anonim ***** válasza:

Mennyivel tartoznak? 3 milliónál kevesebb? Akkor fizetési meghagyás.

Arra se reagáljon 15 napig... A többi a végrehajtó dolga.

2018. szept. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!