Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit árthat az örökösöknek az...

Mit árthat az örökösöknek az egykori élettárs, aki nem hajlandó kiköltözni, átadni az iratokat az örökösöknek, stb?

Figyelt kérdés
Mármint a valószínűsíthető örökösöknek, az elhunyt gyerekeinek. Az élettárs amúgy be se volt oda jelentve.

2018. nov. 2. 07:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért a tulajdoni lapot nézzétek meg. Évi pár lekérdezés ingyenes, ha van ügyfélkaputok (kormányablaknál igényelhető).

[link]


Itt a témában sok kérdés-válasz:


[link]

2018. nov. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már többször megkérdezted különbözö formákban.

A legokosabb lenne megfogadni egy üygvédet, aki tisztázza a JOGI helyzetet és utána annak megfelelö el tud járni az érdeketekben, mármint ha tényleg örökösök vagytok!

2018. nov. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
A tulajdoni jogi helyzet tisztázása az elsődleges. Bent lehet a pakliban az is pl., hogy valaki életársának és nevelt gyerekének ajándékozta a vagyonát, mikor dokitól meghallotta, hogy pl. max. fél éve van hátra (mert pl. érzelmileg ők álltak közel hozzá, vérszerinti gyerekeivel nem is foglalkozott).
2018. nov. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

2, kösz, egyelőre az elhunyt gyerekei még örökösnek számítanak általában. Sőt, akkor is simán perelhető a végrendelet, ha kihagyja őket belőle. Még nem tettem fel ezt a kérdést.

Csak nem értjük, miért szemétkedik az élettárs (akinek egyébként ki kellett volna költöznie), valószínűleg nem kaphat semmit az örökségből, csak ha rá hagytak valamit a végrendeletben (valószínűleg nem, és nincs is végrendelet, annyira fontos volt neki, hogy be se jelentette oda). Amit kaphatott, azaz ami készpénz, ékszer, értékpapír ott volt, azt már rég lenyúlta. Csak annyi, hogy még ott lakhat, de mi igazából megengedtük volna neki egy ideig, ha nem kezdett volna el szemétkedni. Valami rosszban törti a fejét.

2018. nov. 2. 08:37
 5/23 anonim ***** válasza:
Miért? Miért? Nyilván nem akar utcára kerülni.
2018. nov. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
37%

Be kell mennetek a helyi önkormányzathoz, a hagyatéki osztályra vagy hogy hívják, bejelenteni a halálesetet. Fel fognak venni egy ingóságleltárt, meg felértékelik az ingatlant - az élettárs köteles a hatóságnak átadni minden szükséges iratot. Ha van végrendelet, azt is.

Az önkormányzat megküldi a kijelölt közjegyzőnek az anyagot, aki kitűzi a hagyatéki tárgyalás időpontját, amiről minden érintett felet értesít. - Ezt esetleg kicsit meg tudjátok sürgetni, ha lehet tudni, hogy melyik közjegyzőhöz kerül az ügy.

Számotokra optimális esetben, tehát ha nincs végrendelet, akkor a közjegyző átadja nektek a hagyatékot, és megszab egy időpontot, amikorra az élettársnak el kell hagynia az ingatlant. (Ha tartós vagy bejegyzett élettársi viszony volt, akkor bonyolultabb a dolog, de mivel azt írtad, be sem volt jelentve a lakásba, szerintem ez az opció kizárható.)

Ha pedig van végrendelet, akkor annak tartalma alapján adja át a közjegyző a hagyatékot. - Ezt a végrendeletet valóban meg lehet támadni, a törvényes örökösök a köteles részre jogosultak.

2018. nov. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

"2, kösz, egyelőre az elhunyt gyerekei még örökösnek számítanak általában. Sőt, akkor is simán perelhető a végrendelet, ha kihagyja őket belőle."


Hát, ezt elég rosszul tudod. LOL

2018. nov. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
50%

6-os:


Jó nagy hülyeségeket írsz. Ez mind kamu, marhaság. A dolgok nem így mennek.

Az önkormányzat nem fog kimenni, nem vesz fel leltárt, nem értékeli fel az ingatlant és a közjegyző sem fogja kidobni az ott lakót, mert a közjegyzőnek kuss bárki ingatlanához, afelett rendelkezési joga nincs és soha nem is volt.

Az, hogy valaki be van jelentve az általa lakott ingatlanba, vagy sem, indiferens, mivel a bejelentés jogot nem keletkeztet, ellenben az ottlakás már igen. Birtokjogot, ami azt jelenti, hogy a végrendeleti, vagy a törvényes örökösök lakottan kapják meg az ingatlant és nem dobhatják ki onnan csak úgy a birtokost.

Nem ismert, hogy végrendelet van-e, ahogy az sem, hogy az elhunyt nem kötött-e tartási szerződést valakivel, akár az élettársával, még halála előtt. Ebben az esetben az ingatlan (de előfordulhat, hogy minden más is) azé, aki a szerződés kedvezményezettje.

Ha így van, akkor bizony egy árva forint sem jár a kérdezőnek, még kötelesrész sem (hiszen a szerződéses örökösé minden), viszont a temetés költségeit állnia kell.

2018. nov. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Hiába okoskodsz itt, végigcsináltam már egy ilyet, úgyhogy tudom. Az önkormányzatnál kellett bejelenteni, kimentek az ingatlanhoz felértékelni, ezt az értékbecslést kapta meg a közjegyző, ill. az ingóságleltárt. Nálunk annyi különbség volt, hogy a házastársnak haszonélvezeti joga keletkezett, így az ingatlanban maradhatott haláláig. De két esetet is tudok, ahol a túlélő szimpla élettársnak el kellett hagynia az ingatlant. Hiába volt/van jelenleg birtokon belül a kérdező édesanyjának/édesapjának az élettársa, ha nem szerez tulajdonjogot (örökléssel, ha van végrendelet), és haszonélvezeti joga sincs (amit esetleg kaphatott még régebben), akkor repülni fog. Természetesen nem a közjegyző fogja kirakni saját kezűleg.
2018. nov. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"Hiába okoskodsz itt,"


Itt TE okoskodsz, nem én. Csak nem tudom, miért teszed?

Az önkormányzat nem megy ki egyetlen egy esetben sem.

A közjegyző pedig egy adatbázisból állapítja meg az ingatlan értékét, amihez a környéken eladott ingatlanok ára adja az alapot.

Ahhoz, hogy az ingatlan lakott-e vagy sem, a közjegyzőnek a világon semmi köze. Tehát úgy határozni nem fog, hogy az esetleges ott tartózkodó, bentlakó köteles elhagyni az ingatlant. Eleve, a közjegyzői határozat, a hagyatékátadó végzés is csak üres formalitás, de hadd ne itt fejtsem ki, hogy miért.


Egy végrendeletet pedig nem lehet "csak úgy" megtámadni, mert az ezirányú keresetet a bíróság be sem fogadja. Az biztos, hoy nem elégséges ok, hogy "jaj, mi nem lettünk a végrendeletben megemlítve, ránk nem hagyott semmit". Tehát ezt is rosszul tudja a kérdező.


A végrendelet az elhunyt végakarata, amelyben a saját vagyona felett rendelkezési jogát gyakorolja s amely tartalmában bizony megelőzi a törvényes örökösöket, akár tetszik ez valakinek, akár nem.


Végrendeletet érdemben megtámadni csak akkor lehet, ha kétséget kizáróan bizonyítható, hogy az hamis, vagy ha a végrendeletben kitagadott személyre nézve a kitagadás feltételei nem állnak.

2018. nov. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!