Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki erőszakosan fenyeget...

Ha valaki erőszakosan fenyeget, parancsol, sérteget, és én megkérdezem tőle, hogy "Bántani akarsz? ", akkor az részemről egy verekedés párbaj elfogadása?

Figyelt kérdés

Szóval valaki szóbeli bántalmazásba kezd, és bennem felmerül, hogy fizikailag is bántani szeretne, és ezért felteszem neki azonnal a kérdést: "Bántani akarsz?" Vagy: "Meg fogsz ütni?"

Ezt a törvény úgy értelmezi, hogy elfogadtam a párbajt, és innentől kezdve elvesztettem a jogos védelem jogát?


Hasonló mondat, és nem kérdés pl a következő: "Akkor is itt maradok, ha megütsz." Ebben az esetben is ugyanaz a kérdésem!


Egyszóval én nem értem pontosan, hogy mi a határ ilyen helyzetben!



2019. jan. 21. 01:50
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

"Kölcsönös és egyidejű támadás esetén mind a két fél a jogtalanság talaján áll". A párbaj helyére a "kölcsönös és egyidejű támadás" kifejezést helyettesítsük.


Választ biztos, hogy nem fogok kapni, de ennek ellenére ismét leírom ezt, az amúgy viszonylag egyértelmű kérdésem, immár tökéletesre pontosítva:


Ha azt mondom a támadónak, aki vélhetőleg fizikai támadásba fog kezdeni, hogy "Meg fogsz ütni???", akkor ezt a magyar BTK alapján kölcsönös és egyidejű támadásnak lehet tekinteni, amely alatt engem már nem illet meg jogos védelem??

2019. jan. 25. 00:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!