Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Így kihallgatásra menni, jó...

Így kihallgatásra menni, jó ötlet?

Figyelt kérdés

Egyszer nyáron,tavaly augusztusba beidéztek a rendőrkapitányságra tanúként és próbálltak rámverni egy lopás ügyet,mondta a nyomozó,hogy ott egy csomó papír,az mind ellenem szól,már minden dokumentum a kezükben van,nem tudok újat mondani,próbálkozott ezzel-azzal,én pedig mondtam neki,hogy hiába vet be trükköket,taktikákat,én buta nem vagyok és a jó szókincsemmel ojan jól kibeszéltem magam,hogy a végén szerintem azt is elhitte,hogy kétszer kettő öt,a végén közölte,hogy "tudja mit,tanúként hallgatom ki".


Tegnap kaptam megint egy idézést,hogy 18-án tanúként meg kell jelenjek és pont ugyan annál a nyomozónál de egy másik ügy biztos,mert teljesen más az ügyszám. Gondolom valamit rám akarnak kenni,de hogy miért ugyanaz a nyomozó,vannak sokan ,nem tudom,lehet csak véletlen de nem az a lényeg.


Nem követtem el bűnt,de megint nem hagyom magam. Arra gondoltam,hogy a be.168.4.bekezdés szerint tanúként jöhet velem meghatalmazott ügyvéd ,úgy gondoltam mivel ismerek

büntetőjogi ügyvédet,megkérem jöjjön el velem,ugye fizetek érte. A jogaimat tudom nem is azért,ha ő ott lesz,nem szólhat helyettem mert tanúként hívnak,de ott ülhet végig az irodában velem és akkor más lesz,nem "ugrálhat" a nyomozó,meghúzza magát biztos.


Szerintetek jó ötlet,ha ügyvéddel megyek,pláne,ha a törvény engedi?


Viszont nem jelentemém be a rendőrségnek,hogy ügyvéddel jelenek meg,hanem azt akkor tudja meg,ha megérkeztünk.


Szerintetek jö ötlet így menni majd tanúként kihallgatásra?



2019. febr. 9. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:

MIndig tanúként idéznek be és a vallomások meghallgatása után megalapzott gyanúval vehetnek őrizetbe.

Felesleges az ügyvéd jelenléte.Elég ha van ügyvédi kapcsolatod és részletesen tájékoztatod a meghallgatásokról.

Ha sok bűncselekménnyel kapcsolatban idéznek érdemes lenne elgondolkodnod hogy a baráti/családi/ismerősi köreidben lehet-e olyan személy aki ismeretsége miatt sűrűn beidéznek téged.

2019. febr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

ilyen esetekben én mindig ügyvéddel mentem.

és a meghallgatáson a nevem,címem megadásán kívül minden kérdés megválaszolása előtt néztem,hogy bólint-e vagy nemet int a fejével.

ettől függetlenül a válaszaim 90%a a nem tudom,nem emlékszem.

2019. febr. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!