Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ti szerintetek, lehet valakibő...

Ti szerintetek, lehet valakiből aki börtönben volt, még jó ember?

Figyelt kérdés

Van egy barátom 65 éves,de vicces humoros,együtt ismerkedtünk meg szobafestő mázoló tanfolyamon 10 éve,azóta barátok vagyunk. Viszont volt sáros ügye,volt régen börtönben,autókat tört fel,de most már tök normális,otthagyhatod a pénztárcád ,nem nyúl hozzá,stb. már megjavult ,normális ember lett,sőt normálisabb mint olyan embert is ismerek sosem volt még rendőrség épületében és nem tudnék róla jót mondani. Barátom nem azt mondom,hogy tökéletes,mert sokat megbüntetik a buszon,villamoson,de nem követne el több bűnt.


Én tapasztatam. Titapasztaltatok már olyat,hogy valaki börtönben volt és megjavult,illetve van még sok olyan ember aki volt börtönben és szabadulása után teljesen megváltozott?

Tudtok még ilyet? Gondolom nem csak barátom van egyedül ilyen.



2019. febr. 16. 22:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Viszkis élettörténete??? Példálózás előtt mindenki gondolkodjon el azon hogyha mégkésőbb kapták volna el vagy egyáltalán nem(ez utóbbi mondjuk durván elméleti feltevés) akkor vajon mikor állt volna le, meddig ment volna el????
2019. febr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Senkit nem érdekel, hogy mi lett volna, a kérdés nem erre vonatkozott.

Kijött a börtönből, azóta tisztességesen él. Ez volt a válaszom a kérdésre egy példával, hogy a börtönből jönnek ki jó emberek.

2019. febr. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. A skálás gyilkos például már rengeteget ült, jó magaviselete van és már nem veszélyes az ügyvédje szerint: [link]
2019. febr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

volt rengeteg politikai elítélt,akik 10-20 éveket húztak le börtönben.

annyi volt a bűnük,hogy nem értettek egyet a hatalmon lévő kormánnyal.

pl nelson mandela 27 évet ült,aztán az országa elnöke lett.

persze a börtön ronthat rajta,mert ott farkas törvények vannak és az életben maradásért akár ölni is kell sok külföldi országban,de az ilyen elítéltek lehetnek jó emberek,vagy olyanok mint bárki más.

2019. febr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Én a kutyából nem lesz szalonna elvet vallom. Egy börtönviselt (lopás, testi sértés) megkeresett, hogy munkát keres. (Kertészeti cég) A felmondási ideje alatt mondtam neki, hogy nem áll szándékomban tovább foglalkoztatni, mivel állandóan leltározok magamban stb.... megpróbáltam... tényleg, de nem ment részemről.
2019. febr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#7 vagyok:


A Whiskiyst felhozni példának a megjavulásra, nem bölcs dolog!

Nagyon-nagyon sokban egyezik a jellemünk, ezért ki merem jelenteni hogy ő biztos hogy nem javult meg!

Szintén a mérlegelés miatt nem csinál hülyeséget, és amúgy mellékesen az élete is sínen van.

De ha (tegyük fel) valami okból megcsúszna az élete, hát én nem szeretnék az útjába kerülni!

Kitartó, teherbíró, most már tapasztalt is, és átlagon felüli intelligenciával bír.

2019. febr. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A társadalomnak nincs kapacitása foglalkozni az emberekkel. A börtön egy felszínes kezelés. A hiba ott van, hogy már eleve az sem érdekel senkit, miért követ el bűnt valaki, vagy miért akarna elkövetni. Fúj, bűnös, micsoda ember, börtönbe vele! Pedig ha odafigyeltek volna rá, megpróbálták volna megérteni, beszélgetni vele, akár a bűncselekményt is meg lehetett volna előzni. Nem érdekel senkit, miért követett el bűnöket valaki, nem beszélgetett el vele róla, és nem segített neki megoldani azokat a problémáit, amik miatt végül is bűncselekményeket követett el. Alapvetően az emberi bűncselekmények egy része megelőzhető lenne, ha odafigyelnének jobban az emberekre és a problémáikra. De egyszerűbb a bíróságon a kalapáccsal püfölni az asztalt, mint a bűnmegelőzésbe több energiát feccölni.

Aki bűnöket követ el, annak problémái vannak, azzal valami nincs rendben, és ezt kellene megérteni és segíteni neki megoldani. Ha nem kér a segítségből és hallani sem akar erről, az más kérdés.

2019. márc. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!