Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köteles vagyok e a hagyatéki...

Köteles vagyok e a hagyatéki tárgyaláson manipulatív természetű testvérem által felsorolt lehetőségek közül választani?

Figyelt kérdés

2019. febr. 25. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ez megint egy olyan kérdés, hogy csak tippelgetni lehet, mivel részleteket nem írtál, csak általánosságban lehet válaszolni.

- semmire nem vagy köteles, mert minden csak megállapodás kérdése

- vitás helyzetekben a közjegyző, vagy bíróság dönt.

2019. febr. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Vagy az egyenlőség testvériség jegyében lehetőségem van az általam kért lehetőségre is ami eddig is szerepelt a listán, csak egy ostoba félreértés okán a manipulatív személyisége miatt szándékosan félremagyarázva a dolgokat csak az Ö érdekeinek megfelelő lehetőségek közül választhatok?
2019. febr. 25. 09:49
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy választasz, ahogy akarod. Nem kényszeríthet rá semmire.
2019. febr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles...
2019. febr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ küldtem a zöld jelet.
2019. febr. 25. 11:25
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem, hogy nem vagyok köteles, de akkor neki az lesz a válasza, hogy menjünk bíróságra, amit én azért nem szeretnék, mert benzinkutastól jogászokig nagyon sok embert ismer és ha a bíró neki adna igazat kétségeim lennének, hogy nem e a bíró részre hajlása miatt nyerné meg a pert.
2019. febr. 25. 11:32
 7/11 A kérdező kommentje:

Viszont ha a közjegyző rövidre tudja zárni azzal, hogy választási lehetőségként felajánlja az általam elfogadható lehetőséget, akkor az nekem jó lenne.

Viszont azt még meg kell jegyeznem, hogy a közjegyzővel is jó viszonyban van.

2019. febr. 25. 11:37
 8/11 kovpet ***** válasza:
100%

Tök mindegy, hogy kit ismer és kivel van jó vagy rossz viszonyban, a bírók döntéseiket jogszabályok alapján hozzák, ha ettől eltérnek, akkor jogosan fellebbezel majd és nyersz is.

Amúgy az örökösödés is jogszabályok alapján megy, nincs olyan, hogy érvel valaki és amiatt többet vagy kevesebbet örököl, mint ami törvényesen járna. A jogszabályokat nem lehet manipulálni.


Mondjuk elég ködös, amit írsz, pontosíthatnál kicsit.

2019. febr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szívesen pontosítok, de mi az amit kell?
2019. febr. 25. 11:48
 10/11 A kérdező kommentje:
Most munkába kell készülnöm legközelebb este, vagy holnap délelőtt leszek gépközelben, de a kommentek ettől függetlenül jöhetnek, mert minden vélemény érdekel.
2019. febr. 25. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!