Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy vállalkozó meglopott 17...

Egy vállalkozó meglopott 17 millió forinttal. Miért nem támogat a magyar jog?

Figyelt kérdés

Építkezésbe kezdtem a társadalmi elvárásoknak való megfelelés és a fidszeses támogatás megvonások miatt.

A fidesz 5 millió forintot vont meg tőlem és szépen levélben le is írta, hogy az nem sok pénz, ezért nem érti a felháborodásomat.

A munkahelyem havi nettó 70 ezer forinttal csökkentette a fizetésemet idén. Szintén fideszes behatások miatt.

A vállalkozó, aki építettné a házat, amiért eddigi 20 évnyi fizetésem megspórolása került már és újabb másik 20 évnyi fizetésem sporolásába kerülne.

A ház ott van, de nem költözhetek be. Szolgáltatások nincsneek bekötve. A beltér nincs befejezve. A pénzem sosem látom viszont.


Az ügyvédem legfeljebb 12 milliót tud visszakérni jogi alapon, amit a mindenkori minimál nyugdíj egy harmadával fognak havonta visszafizetni.


Gyakorlatilag a teljes életkedvem ment el.

Már csak az az egy baj van, hogy gyáva vagyok öngyilkosnak lenni.


Mégis, ez hogy a g*be családi otthonteremtés. Ez kizsákmányolása a szerencsételen, becsületes dologozó birkáknak.


Nincs kedve valakinek úgy, isten igazából agyon verni engem?


Úgy is törlik a kérdést, majd 2 óra múlva újra kiírom.



2019. márc. 9. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
1-2 millióból tudsz falun használt családi házat venni, érd be annyival.
2019. márc. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Akkor menjünk sorban.

1. előre fizettél valamiért ami még nem volt készen.

2. úgy fizettél előre valamiért ami még nem volt készen, hogy nem volt róla rendes szerződésen - mert ha lenne, akkor nem lenne probléma a pénzt visszaszerezned. Vagy olyannal szerződtél akitől nem lehet egy élő szerződés miatt visszaperelni a pénzed.

3. a társadalmi elvárások miatt verted magad adósságba és kezdtél bele olyasmibe ami felemésztette minden pénzedet a következő 2 évre is.

4. szerinted elvont tőled támogatást a fidesz, ezért - mert így kevesebbed van - gyorsan nekiálltál még több pénzedet beletenni egy neked nem fontos építkezésbe.

5. a munkahelyed csökkentette a fizetésedet és nem őket hibáztatod érte, nem keresel másik állást, hanem ez a fidesz hibája.

Gratulálok!

2019. márc. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Legális Technocol ***** válasza:
60%
Az építésügyi konkrétumok hiányából jól sejtem, hogy itt valami nem kerek - pl. feketemunkások építették a házadat?
2019. márc. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Fura eset, de lehet, hogy csak a megfogalmazás nem teljesen világos.

A 12 millió is jobb, mint a semmi, de az a visszafizetési ütem nevetséges. Nem értettél félre valamit? Vagy én értek félre valamit? Most akkor nem a vállalkozótól követeled vissza?

Esetleg leírhatnád az egész történetet részletesebben, érthetőbben is, pontról pontra.

2019. márc. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#2, ha nem értesz hozzá, minek írsz hülyeségeket?



Akkor menjünk sorban.


# 1. előre fizettél valamiért ami még nem volt készen.

Önerőt előre meg kell fizetned.


2. Van róla szerződés. Nem kötelezhető a vállalkozó a teljes összeg azonnali visszafizetésére. Ha szerinted igen, akkor jogszabályokat írj és ne ítélkezz. Adj egy ügyvédi elérhetőséget, aki képes megteremteni azt az összeget, amit a NAV behajtói sem.


3. bizony a társadalmi elvárások hajtottak bele a család vállalásba és a saját ház megszerzésébe és ebben hibáztam és bánom. De már nem fogom elásni sem a gyereket, sem az asszonyt.


4. Igen, megvontak 5 millió forint a fidesz ténykedése miatt, amit cafetériában lehetett kapni házépítésre.


Köszönöm a gúnyt, a közönyt, ami belőled árad. Ugye tudod, hogy ez visszahat rád. És mellette olyan dolgokba szólsz bele, amihez fogalmad nincs. Sajnállak.

2019. márc. 9. 19:40
 6/9 A kérdező kommentje:

#4: igazad van. 12 millió jobb, mint a semmi.

A vállalkozó több helyen eljátszotta ugyan ezt és NAV ilyenkor nem tudja a berakott "biztosítékot" , 3 millió forintot, mindenkinek odaadni, és minimális összeget tudnak levonni a "munkanélküli" vállakozótól, akinek hirtelen lett 3 új bmw-je.

2019. márc. 9. 19:42
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

#5

Értem.

Szóval olyan döntéseket hoztál - TE - amik nem jól sültek el és most keresel valakit akit magad helyett hibáztathatsz. De jó ha tudod, hogy egyik döntésedet sem más hozta meg helyetted és lehetett volna másképpen is csinálni. Tudod mi is építkeztünk, ráadásul akkor amikor sokkal kedvezőtlenebbek voltak a feltételek, nem volt 5 milliós cafeteria lehetőség az építkezés támogatására, és nem is vettünk fel állami támogatást.

Az önerőt ki kell fizetni, igen - annyit amennyiből elkezdődik az építkezés. Aztán lehet olyan vállalkozót keresni, aki ELŐBB teljesít és te csak UTÁNA fizetsz, részletekben, éppen az adott munkát lezárva. Nem egyszerű ilyen vállalkozót találni, de lehet és kellene.

Ahogy már bocs, de az, hogy egyáltalán létezett ilyen lakásvásárláshoz adható cafeteria elem, az csak 2013-tól van és eleve minden évben csak úgy volt adható, hogy a következő év március 31-ig ki is kell fizetni a lakás teljes árát vele. Ez a gondod? Hogy mivel elcs*szte a vállalkozód az építkezést, akkor nem kaphatod meg és mivel jövőre már nincsen, nem is fogod? Megint nem a fidesz csinálta neked a kárt, hanem az a rossz ember akiben megbíztál. Amúgy a céged nem kompenzál érte másképpen? Hiszen ha kaptál volna 5 milliót, de most nem kapod, akkor az a béred része lenne. Nem tudom, nekem marhára hiányozna ha a cégem ennyi pénzt nem adna oda, hiszen a töredékét sem keresem egy évben. Vagy nem is támogatás, juttatás volt, hanem hitel? Nem igazán értelek. Na meg hogy vehette el a pénzedet a céged?

Sz*r helyzetbe kerültél, de ettől még nem azt kellene hibáztatnod, aki előtte éppen hogy olyan helyzetet hozott létre amiben egyáltalán megpróbálhattál jól járni. Nem tiszta a leírásod, oktalanul fröcsögsz benne másokra, mindenért mást hibáztatsz (még a családalapításodért is) - amit összegeztem. Szándékosan kommentár nélkül.

Ha te ezt gúnyosnak láttad - az megint csak a saját képed.

2019. márc. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7: te most magadról beszélsz.
2019. márc. 11. 18:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Pont az ilyen értelmes emberek miatt találták ki ezt a helyzetet. Mondott valamit az ügyvéded, fogadd el, ne hordj össze hülyeségeket, inkább örülj neki hogy egyáltalán visszakapsz valamit, mert a jog bizony sok mindenkit véd sok mindenki mással ellentétben. Az ügyvéded tudja mit csinál, ez a szakmája. Az önsajnálatot pedig hagyd abba, nem azert van ez az oldal. Mindenkinek van valami baja, ha mindenki kiirna ezeket nem jutnánk egyről a kettőre
2019. márc. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!