Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kellene büntetni a házasságtör...

Kellene büntetni a házasságtörést?

Figyelt kérdés
Törvény szabályozza a házasságok megkötését és végét/felbontását, de semmi nem szabályozza azt, hogy mi történik a kettő között. Ha valaki megszegi a törvény előtt tett esküjét, az nem jár semmilyen következménnyel. Semmi nem védi az egyik felet a másik fél házasságuk ellen ekövetett tetteivel szemben. Mi a véleményetek?

2019. ápr. 3. 12:26
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
45%
...ja és ha már többnejűség, akkor a korábbi feleségnek is "igent"-n kelljen rá mondani. ás persze nem csak többnejűség, hanem többférjűséggel is ugyanígy.
2019. ápr. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
36%

Már miért büntetnének ezt magyarországon a magyar jogrendszerben nem fognak ilyen csiricsáré ügyekkel foglalkozni a házasságot, vagy az az alatti félrekefélést. Viszont amit itt a sok laikus kiírt válaszokat, hogy öt milla bánatpénz a megcsalt fél számára, meg bla bla bla. A bánatpénz vagy kifizetésre kerül vagy nyilván ezt sem fogja vagy tudja kapásból kifizetni a megcsaló fél na de az isten szerelmére aki menni akar az úgy is megy akár megcsalja, akár hivatalosan elválik. Átkozni? felpofozni? verekedni? fenyegetőzni? stb stb? a megcsaló felet vagy vélt megcsalást? Nincs értelme. Ha menni akar úgy is megy akár megcsalás, akár nem esküszöm olyan baromságokat tudsz kérdezni, hogy már a májam is röhög.


(FF-000/€Y).

2019. ápr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"Viszont amit itt a sok laikus kiírt válaszokat, hogy öt milla bánatpénz a megcsalt fél számára, meg bla bla bla. A bánatpénz vagy kifizetésre kerül vagy nyilván ezt sem fogja vagy tudja kapásból kifizetni a megcsaló fél"


Tehát te sem a megközelítést vitatod, hanem csak a mértéket. Azt hasraütés-szerűen mondtam. Minden házassági szerződésben, ahol ilyet akarnak beleírni, annyit írnak, amennyit akarnak. Ha öt forintot, akkor öt forintot, pont nem ezen volt a lényeg. Szerintem te vagy szövegértésből laikus.


Van házasság, ahol ez a pénz gond nélkül kifizethető, van, ahol meg nem.


És maradjunk az 5 millánál, amiről neked ez a véleményed, itt egy életszerű példa, ami igen gyakori. A közös tulajdonú ingatlan erre remek fedezet tud lenni.


Másfelől ki mondta, hogy egy összegben kéne kifizetnie, és nem törlesztve, vagy akármi.


Nem mondtam, hogy jogász vagyok, de kettőnk közül szerintem nekem van több lövésem az ügyhöz ezek szerint.

2019. ápr. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%
Ha Ha Ha te akkor nagyon okos lehetsz. Miből gondolod, hogy csak ilyen simán átadja valaki a tulajdonrészét hee?
2019. ápr. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%
Előző voltam, és még annyi, szerintem ne hogy azt gondold, hogy neked sokkal, de sokkal több lövésed van ehhez a dologhoz!.
2019. ápr. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Te többlövésű! Ha kötsz egy szerződést, amiben az van, hogy ha ezt csinálsz, ilyen kötelezettségeid vannak, és te azt csinálod, akkor nem önkéntesség kérdése, hogy eleget teszel-e a kötelezettségnek, vagy sem, hanem szerződésbeli kötelezettség. Ha nem teljesíted magadtól, a szerződés alapján polgári pert indíthat, és minden további nélkül megnyeri, ha tudja bizonyítani a megcsalás tényét.

Tehát ha a házassági szerződésben benne van egy ilyen záradék, akkor ez van. Ha nincs, akkor nincs. Kérdés inkább az, hogy ki köt ilyen záradékkal házassági szerződést. Na ott nem tartanak senki fejéhez fegyvert, viszont utólag mindenki számára kötelező.

2019. máj. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!