Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan zajlik ebben az esetben...

Hogyan zajlik ebben az esetben az orokles? Ki mit kap?

Figyelt kérdés

Felvazolnam eloszor is a helyzetet. 19 eves vagyok, ket noverem van, szuleink elvaltak, ettol fuggetlenul nagyon joba vagyunk, apunkkal ketnaponta talizunk, anyummal joba vannak.. Mindegy.. Apum szulei meghaltak, anyum apukaja halt meg szoval egy nagymamank van. De ami miatt a kerdest kiirtam az az, hogy apum anyuja tavaly nyáron halt meg, apum es a huga orokoltek mindent ugye.. DE elvileg mindent apum huga orokolt mert irtak a nagyszuleink végrendeletet vagy nem is tudom mit, ami azt irja hogy minden apum hugae. Egy kozel 30 millios lakast apam hugara irattak es most megy a bunyo hogy kinek mi jar.. Apum huga arra hivatkozva nem akar adni semmit, hogy anno apum szulei anyagilag tamogattak a apamat es anyamat hogy legyen egy lakasuk (nem lakast kaptak csak berleti jogot vagy valami ilyesmi, nem tudom pontosan) 5-700 e forintot meg 93ban. Utana olvastam kicsit es fuggetlenul a helyzettol, apum kene hogy kapjon orokosresz alapjan, azt olvastam hogy ha valaki a vegrendeletbol ki van hagyva es torv. orokos akkor is kell hogy kapjon, mert csak kitagadas eseten lehet teljesen kizarni valakit.. Eleg erdekes lenne ha kitagadtak volna a nagyszuleim a fateret, raadasul indokolni kell es semmilyen alapja nincs a kitagadasnak, fater nem iszik nem cigizik, semmi buntetett eloelet vagy ilyesmi(parkolas gyorshajtas max xd), egyeni vallalkozo, szóval a kerdes az, hogy ilyenkor mi mehetunk (pontosabban apam) fellebbezni vagy valami, hogy apam kapjon valamit? Nem erzem jogosnak hogy azert mert 25 eve kapot az apam 500ezret akkor most egy 30millios lakasbol ne kapjon semmit. Raadasul azert ott meg vannak egyebek, arany, auto(utobbit tudtommal mar eladtak, azt is milyen alapon ok adtak el, vagy ha mar eladtak miert nem adtak apamnak belole).

Amit meg megemlitenek, hogy apumnak kellett egy auto ezert az anyuja adott neki asszem 1-1,5 milliot, de ez mondjuk volt 5 6 eve.. Oke azt mondom ne felezzenek, mert apam kapott nemi tamogatast ido kozben, de hogy ezek miatt teljesen kizarni az oroksegbol? Eros lenne..

Aki picit ert hozza vagy volt hasonlo helyzetben az leirna hogy ilyenkor mi a szitu? Apum kap valamit vagy sem? Nem akarok egybol jogaszhoz fordulni, kezdetnek eleg, ha valaki tud itt segiteni, utana megyunk tovabb

Koszi a segitseget 🙂



2019. ápr. 5. 13:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
8%

Tisztelt Kérdező!


Reménykedj benne, hogy a közül a sok-sok ember közül - aki a soraidat olvassa - legalább egyvalaki volt/van hasonló helyzetben, mint Te!


És ezáltal segíteni is tud némi infóval.


Ui: Valakinek csak adtam egy kezdő ötletet...

2019. ápr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
86%
Nem írtál tisztán. Már ráíratták a húgra? Akkor annak annyi.
2019. ápr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem kell, hogy pont ezzel az esettel egyezzen, hasonlo, vagy egyaltalan csak aki ert ehhez az mondja el h ilyenkor mizu..

Elv a lakas ra lett iratva. Elenezest ha nem irtam tisztan. Viszont akkor ha ra lett irtava akkor annak annyi!? Semmilyen uton modon nem lehet megtamadni? Vagy barmi..

2019. ápr. 5. 14:06
 4/20 anonim ***** válasza:
68%
Hagyatéki eljárás már lezajlott?
2019. ápr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is az jön le, hogy apud utólag már hiába perelne. Annyira zavarosan írsz, egyik témáról ugrasz a másikra, hogy ember legyen a talpán, aki ezen kiigazodik. Ha esetleg pár mondatban összefoglalnád a lényeget, akkor lehet, hogy sokkal egyértelműbb választ lehetne adni. Bár az is lehet, hogy péntek délután még lesznek, akiknek tiszta és pihent az agya, és tud érdemben válaszolni. Amennyit felfogtam, az alapján még mindig azt mondom, hogy végrendelet alapján a húg az örökös. Apud közben kapott 1-2 milliót, amiről nem írtál, hogy ez papíron is szerepel-e... Hát így nehéz kibogózni, hogy jogosult-e még valamire, vagy nem.
2019. ápr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Hagyateki eljaras meg nem volt, apum huga ugy vesz mindent mintha az ove lenne

5os nem tudom hova tenni amit irtal xd tartsd magadba..

Bocsi ha kusza, szoval apum szulei meghaltak, az a kerdes hogy apum mit kap, mit orokol, ott egy lakas ami 30 misit er de az ra lett iratva apam hugara. Azert irtam hogy apam kapott neha pénzt, mert a huga ezekre hivatkozva akar mindent kisajatitani

2019. ápr. 5. 14:19
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Te nem is fordulhatsz jogászhoz (max tanácsért) merthogy semmi közöd az ügyhöz. Ezt édesapád tehetné meg de azért jó volna tudni mi volt megbeszélve a szülők és a gyermekek közt.

Nagyon úgy tűnik, hogy az említett támogatásért amit apukád kapott cserébe a szülők a húgra íratták a házuk.

Ha ez így történt akkor semmit sem tehet apukád, mert a húga tulajdonába került az ingatlan, adott esetben a berendezési tárgyakkal és egyéb ingóságokkal együtt (ha ez szerepelt a szerződésben). Ilyenkor azért nem jár semmi apukádnak, mert a nagyszülő halálakor nem volt már a tulajdonában a kérdéses ingatlan.

2019. ápr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nos ertem, ha ra van iratva, marpedig tudtommal ra van, akkor lottek a dolognak. Kellemetlen, ez olyan mintha mindent ram iratnanak a szuleim es a tesoim nem kapnanak semmit.. Nincs semmi kiskapu ilyen esetben?
2019. ápr. 5. 14:33
 9/20 anonim ***** válasza:
53%

Teljesen végrendelettel sem lehet kizárni az örökségből a törvényes örököst. Ismerősöm majdnem 6 évig pereskedett hasonló esetben, úgyhogy ha a hagyatéki eljárás még nem zajlott le, sűrgősen keressen apukád egy ilyen ügyekben jártas ügyvédet és kérjen tanácsot.

(Azért nem írok konkrétumokat, mert azóta megváltozhatott a törvény)

Szerintem az a pár ezer forint megéri a pontos tanácsot.

2019. ápr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért elég durva, hogy apádat simán támogatták, hogy elinduljon az életben, meg utána is, a húgát meg nem, erre apád még most is pattog, hogy de vele mi van. Ilyen előzményekkel nem csodálom, hogy feszült a testvéri viszony.
2019. ápr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!