Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy 14 èves kislánynak a...

Ha egy 14 èves kislánynak a szülei dohányt vesznek a kislánynak ès cigaretta hüvelyt, azt hol tudom bejelenteni? Lehet ez ellen panaszt tenni valahol?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 26. 23:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
Miért nem a saját portádon söprögetsz? Ott is van mit, hidd el!
2019. ápr. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Az a szülő dolga.

A lány nem vásárolhat dohányterméket, nem az a tilos, hogy dohányozzon vagy a szülei adjanak neki.

panaszt a helyi családvédelmi szolgálatnál tehetsz amúgy, de nem fognak tudni kezdeni vele semmit ha amúgy nincs velük gond, tehát egyébként nem veszélyeztetik a gyereket vagy nem élnek olyan módon, hogy ki kellene emelni a lányt abból a környezetből.

2019. ápr. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
22%
Tudod mi a hosszú élet titka? Ne avatkozz bele más magánügyeibe. LLL. Ezzel mindent elmondtam.
2019. ápr. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
15%
Ne kérdezz ilyeneket, én a szomszédról kérdeztem, hogy mit csináljak, ha tudom, hogy fajtalankodik a kisfiával, de ugyanúgy elküldtek, akkor szerinted ezzel a kérdéssel mi lesz?
2019. ápr. 27. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
40%

Ad1. Pont azért olyan fos Magyarország, mert mindenki hőbörög, ha rászólnak, hogy "az az ő dolga".


Ad2. Ha egy szülő dohányozni engedi a 18 év alatti gyermekét, az a Büntető Törvénykönyv alábbi szakaszába ütközik:


208. § (1) A kiskorú nevelésére, felügyeletére vagy gondozására köteles személy - ideértve a szülői felügyeletet gyakorló szülő, illetve gyám élettársát, továbbá a szülői felügyeleti jogától megfosztott szülőt is, ha a kiskorúval közös háztartásban vagy egy lakásban él -, aki e feladatából eredő kötelességét súlyosan megszegi, és ezzel a kiskorú testi, értelmi, erkölcsi vagy érzelmi fejlődését veszélyezteti, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Tehát BŰNCSELEKMÉNY. Értem? Akkor is, ha úgy gondolod, hogy nem az. Büntetőeljárás megindítására és büntetőjogi elmarasztalásra alkalmas, és ezzel párhuzamosan a szülői felügyeleti jog megvonására, a gyermek kiemelésére is sor kerülhet.

2019. ápr. 27. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
69%
A valóságban meg nem így működik a dolog. Kapnának egy ejnye bejnyét maximum, és ennyi. De amúgy sem fog ez ügyben nyomozni senki sem. Régen is dohányoztak 18 alattiak és később is fognak, ezt sosem fogják tudni betiltani. :)
2019. ápr. 27. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
56%

És erre nem a büntetőfejlenetés a megoldás. Tudod, ha a szülők dohányoznak, és a gyerekük ezt látja, és amikor már "felnőnek" akkor nagy eséllyel ők is fognak. Ha valaki dohányzik általában a szülő felelős érte, mert ezt a példát mutatta. Viszont, hiába fogja megtiltani a szülő, hogy ne dohányozzon mondjuk a 15 éves gyermekük, akkor is fog. Akkor is betudja szerezni máshogyan. Vannak boltok ahol odaadják neki biztosan és vannak emberek is akik megveszik neki, tehát ugyanúgy fog tudni dohányozni. Akkor tudnak példát mutatni a szülők, ha ők is leszoknak. Amíg nem szoknak le, addig nem várhatják el, hogy a gyerekük se tegye azt. És amúgy gyorsan rá lehet szokni és onnanstól kezdve, ha valaki rászokott akkor nehéz róla lejönni, mert iszonyatos függőséget okoz. Én is dohányoztam 10 évig és 16 évesen kezdtem. Akkor most vettek volna el a szüleimtől és büntetőeljárás alá vették volna őket? Ne nevettess. Az iskolába is ugyanúg cigiztünk a szünetekbe. Kutyát se érdekelte. És igen. Piszok nehéz volt abbahagyni. (Amúgy rosszul írtam, mert leszokni sose lehet, csak abbahagyni).


Ezekbe a dolgokba meg beleavatkozni..na az a trógerség. Ez nem a Te dolgod. Ha a gyereket bántják akkor jelentsd fel, de ilyenekért? Ha látsz egy huszonéves srácot aki elszív egy spanglit akkor már a rendőrségre ugranál, hogy JAJJ ez bűncslekmény, állampolgári kötelességem jelenteni... Ugyan már. Had érezze akkor jól magát, te meg elmész mellette és kész.. éled az életed tovább. Mit akartok? Komolyan? Rendszerváltás előtt ez volt. Tudod.. Besúgták a szomszédokat is, bármiért. Ugyanilyenek akartok lenni?

2019. ápr. 27. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%

Amúgy kedves jogtudós amit idéztél a btk-ból az erre nem vontatkozik, belelehet magyarázni, ha nagyon akarod, de nem ebbe a kategoriába tartozik.


Jogszabály csak a vásárlást tiltja. A házirend tilthatja csak a dohányzást, például egy iskolába. A váráslásnál is azt büntetik aki kiadta és nem azt aki megvette.


Olvasgasd kicsit a 2012. évi CXXXIV. törvényt.

2019. ápr. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
37%
8-as, nem a vásárlásról beszélek, hanem a fent idézett Btk-szakaszról. Nem releváns, hogy mi vonatkozik egyéb dolgokra. Az sem, hogy régen mi volt. Igen, a tizenévesek mindig is dohányoztak, de van különbség aközött, hogy szereznek valahogy cigit, és elbújnak a vécébe vele, vagy hogy anyu veszi nekik. Utóbbi ugyanis bűncselekmény - akárhogy toporzékolsz és próbálsz engem leszólni. S igen, valóban nem fognak érte több száz évet kiosztani, de ez sem változtat a tényeken.
2019. ápr. 27. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Kedves első és akik írták, hogy a saját portámon söprögessek, bssztk+ mind egytől egyig, a rokonomról van szó, nektek foggalmatok sincs a körülményekről, akkor minek pofáztok bele? A rokonomat cigiztetik és azt szeretném bejelenteni. De ti egyből okoskodtok. Ilyen ez a magyar nép. fúúúj.
2019. ápr. 28. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!