Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vagdostam magam, de felhagytam...

Vagdostam magam, de felhagytam vele, most cigizek, mit tegyek ezek ellen?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és lány.


17 éves koromban elkezdtem vagdosni magam, ez ment 19 éves korom elejéig. Már 2 éve semmi.

A jelenlegi párom miatt, és anyukámnak is elmondtam, ezek után egyszerűen nem tehetem meg.


Azelőtt is cigiztem, de most úgy haszálom a cigit mint a pengét, akkor szívom, ha fáj valami, valamit nem tudok feldolgozni, és mert jól esik.


Mit tegyek, hogy végleg felhagyjak a pótcselekvésekkel?



2018. jan. 23. 08:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Talán fel kéne dolgozni, hogy nincs problémád és akkor értelmesebben tudnád eltölteni az időd. Egy csomó embert tudnék mondani akiknek valós problémái vannak, elég nagyok, mégsem csinálnak ilyesmit hanem teszik a dolgukat. Ne sajnáld magad, ennyi a megoldás.
2018. jan. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon tudom ajánlani, hogy azzal is hagyj fel. Sokat dobsz az egészséged érdekében.
2018. jan. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

Te csak unatkozol és hülyeségeket agyalsz.

Foglald el magad valami emberhez méltó dologgal és eszedbe se fog ilyen jutni.

2018. jan. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Atyaúristen, komolyan úgy ítélkeztek felettem, hogy semmit sem tudtok a nehézségeimről? Tényleg?


Apám születésem óta alkesz, veri anyámat, iszik naponta.

Leszbikus vagyok, de titkolom.

Gimiben elgáncsoltak a folyosón, kiborították a táskámat csak mert nem volt pénzünk, hogy szép ruhákba járjak.

18 évesen nagyvárosba kerültem, nem ismertem senkit, és annyira parasztfalváról jövök, hogy a mozgólépcső is új volt, a mekiben nem tudtam mit rendelhetek. stb

A suliban semmi se megy jól, tanulási problémáim vannak.

Félek a sötétben, nem alszok éjszaka csak nappal gyerekkori élmények miatt.

Félek a nálam erősebb emberektől.

Vérszegény vagyok és ezáltal alszok el állandóan...

Nem merek nálam gazdagabb, szebb jólöltözöttebb emberekhez szólni, ez gimis berögződés, hisz bántottak.

Pánikrohamom van, ha tömegbe megyek, nagy terek közepén egyedül állok, vagy be kell mennem bizonyos előadókba, állomásra stb...

Hazudozok az iskolai eredményeimről, hogy ne kelljen hazaköltöznöm, és a párommal maradhassak.

Kiskorom óta úgy neveltek, hogy más kölyke okosabb szebb jobb.

Nehezen, vagy sehogy nem tudok feldolgozni hétköznapi dolgokat, mint születés, halál, öregség. A híradót nem tudom dühroham vagy sírás nélkül végignézni...

A párom agresszív, kihasznál, de ugye szeretem, tipikus eset...

Nem vagyok elég erős, hogy ezeken változtassak, csak éppen annyira, hogy eltűrjem.


Beszélhetnék hosszasan, a sötéttől való félelmemről, valamint a szexualitás téma miért érint úgy, hogy napokig nem alszok egy tvben hallott hír pl prostitúciós hír után...

Vagy miért rendszerezem a dolgokat színek szerint, miért nem lépek a repedésekre, és ha ezt a rendezett káosz megbomlik miért kapok dührohamot...


Minden problémám egyformán mély, mind egyformán okoz gondot az életemben.


Pszichológusra, pszichiáterre nincs pénzem, épp annyi van, hogy megéljek. Persze az is nagy stresszel jár, hogy nem tudom, ha kifizetem a lakbért jövőhéten mit eszek...


De akik felettem ítélkeztek, szerintük ez mind csak hiszti, az a bajom, hogy nincs bajom, igen, bizonyára unatkozom ;)

2018. jan. 23. 09:17
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Mi lenne, ha elkezdenél sportolni valamit?
2018. jan. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
53%
Hagyj fel vele.
2018. jan. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj pszichológushoz,segiteni fog.
2018. jan. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú ezt olvasni, de egy nagyon hasznos dolgot tanácsolnék: mindenképp keress fel egy szakembert, mert egyedül nem fogsz tudni ezeken változtatni. A pszichológus nem pénz kérdése, ingyen is lehet menni beutalóval.


Olyan mély, sokrétű, és régi sérelmeid vannak, amiket már nem is akarsz leküzdeni, hogy ez azért sem menne egyedül.

És ez nem ítélkezés, és nem is bántani akarlak vele. Próbáld meg tudatosítani magadban, hogy azért nem akarsz semmit se leküzdeni, mert ha szar is így neked, de ebben érzed jól magad. Szereted sajnáltatni magadat, szereted kínozni magadat, mert valahol legbelül te úgy érzed, hogy ezek segítenek neked. Hogy majd valaki kiment ebből, mert te nem vagy elég erős hozzá.


Érthető, hogy nagyon sok olyan dolog van/volt az életedben, amiket nem tudsz feldolgozni, mert már elhatalmasodtak rajtad, de mindenen lehet változtatni, minden félelmet le lehet küzdeni, csak szembe kell nézni vele.

Tipikus itt a példa, párod: agresszív, kihasznál, de szereted. Szerinted ez tipikus eset, szerintem nem az. Szerinted ez azért tipikus eset, mert ugyan elítéled az apád viselkedését, de akkor is egy olyan minta számodra a családod, amiről azt hiszed, hogy ennek így kell normálisnak lennie.

Ezen például azért nem akarsz változtatni, mert még mindig jobban érzed magadat a párod mellett, mint otthon. Ha változtatnál rajta és egy jobb életre vágynál, akkor elmenekülnél a párodtól vissza oda, ami elől menekülsz.


Érzed, hogy valahol saját magadat is csapdában tartod?


Nem tudod milyen döntést hozz, mert szerinted mindegyik döntéssel rontasz a helyzeteden, és mindegyik csak pánikot szül.

Kezdd kis lépésekkel.

Ne boríts fel egyből mindent, maradj a pároddal, és tanulj meg beszélni vele.

Tanuld meg kezelni azt, hogy mindenki veled egyenrangú, és mindenkivel egyformán szót érthetsz.

Nézz híradót, és találd ki mi az, amitől rettegsz, és hogy miért.


Sajnos nem tudok így túl sokat segíteni, de hallgass rám, és tényleg mindenképp keress fel egy pszichológust; ingyen van.

De ahhoz, hogy ez mind megváltozzon (mert van rá esély, higgy nekem), ahhoz neked kell akarni a változást. Én nem zavarhatlak el pszichológushoz, ha te valójában nem akarsz változtatni magadon.

2018. jan. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
68%
Pszichológus, azonnal!
2018. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnál valami olyat találni, ami nem káros az egészségedre és jó érzéssel tölt el?
2018. jan. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!