Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha véletlenül nálam maradt...

Ha véletlenül nálam maradt egy munkahelyi cucc, de visszaadom lehet bajom belőle?

Figyelt kérdés

Kb 3 hete felmondtak nekem próbaidő alatt, egyik nap végén, ami azt jelenti, hogy ott helybe közölték, hogy írjam alá a papírokat, adjak vissza mindent és húzzam el a csíkot.

Nem is lett volna ezzel semmi gond, nem akartam én semmit elvinni, visszaadtam az iroda kulcsot, meg a papírokat aláírva.

Viszont annak idején még az elején, amikor odaadták a kulcsot, kettőt is adtak, mert hogy az is nyit valamit, de szerinte a másik nyitja a fő ajtót.( Kollega nőm adta oda, nem a feletteseim és volt egy kis káosz) Na ezt a másik "jelentéktelen kulcsot" tegnap megtaláltam a táskámba, mert el is raktam annak idején és nem is használtam utána.

Az lenne a kérdésem, hogy megéri ilyenkor visszaadni vagy bajba kerülök miatta? Csinálhatnak ebből eljárást? Mert elég vaskalapos cégről van szó, mindent felfújtak....

Vagy menjek el egy ügyvédhez ezzel és írni szokás ilyenkor valami nyilatkozatot?

Vagy ha ennyi idő alatt nem vették észre ők sem, akkor jobban járok, ha most már nem szolok?


A segítségeket köszönöm előre is!


2019. ápr. 27. 23:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én max a koleganőnek adnám vissza, elvileg tőle van. A cég azt se tudja, hogy nálad van, ha minden igaz. Akár hagyhatod is.
2019. ápr. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, csak nem akarom, hogy rám fogják, hogy elloptam/felhasználtam. Mert ha mondjuk megkeresnek ezzel és mondom, hogy ja nálam van, az már hülyébben veszi ki magát.
2019. ápr. 27. 23:27
 3/13 anonim ***** válasza:
Ezért mondtam, hogy a kollega nőnek adnám. Ha az lenne hogy besétálsz, hogy hopsz ez még nálam van, még lehet nagyobb bajt csinálsz. Pl ki adta ezt neked?? Miért nem adtad még le?? A nővel könnyebb dolgod lenne.
2019. ápr. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Amúgy ha tehetném eleve postai úton küldeném vissza, mert nem igazán tudok elképzelni egy ilyen magyarázkodós, bűnbánatot mutató jelenetet, így hogy már ráadásul nem a főnökeim.... Ezért lennék kíváncsi, hogy jogilag mit tudnak tenni....
2019. ápr. 27. 23:45
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel lepapíroztátok hogy mindent leadtál így nálad a kulcs papíron nincs! Én azt mondom ne add vissza így utólag mert elég kellemetlen szituáció lehet ebből valamilyen szinten jogosan, és mint írtad hogy milyen cég, így szerintem nem akarsz évekig egy kulcs miatt bíróságra rohanni... Legegyszerűbb lépés az hogy a kulcstól szabadulj meg, egyszerűen sötétbe dobd el a cég közelébe, vagy akárhova messzire és felejtsd el az egészet.
2019. ápr. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
én nem vinném vissza, ki tudja mit feltételeznek rólad
2019. ápr. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mivel nem legálisan van nálad, de az a bizonyos kolléganő tudja, hogy van nálad ilyen kulcs, egyrészt ne legálisan próbáld meg visszaadni, másrészt viszont bizony, add vissza úgy, hogy ezt később bizonyítani tudd.

Vagyis vagy személyesen keresd meg ezt a kolléganőt, akitől kaptad a kulcsot és add a kezébe, vagy küld el neki ajánlott levélben. Semmiképpen ne keverd bele a céget, mert magadnak és a kolléganőnek is bajt okozhatsz vele.

Anno a volt melóhelyemen én is kaptam az elődömtől ilyen "nem legális" kulcsot az irodához, még régen másolta le valaki a kulcsot, hogy ne kelljen mindig a portán elkérni. Azt sem úgy adtam vissza, mint a többi hivatalos cuccomat amikor máshová kerültem, hanem odaadtam annak, aki utánam abba az irodába került.

Szóval mivel láthatólag idegesít a dolog, akkor add vissza, de ne hivatalosan, csak annak akitől kaptad. Nyugodtan hívd fel telefonon és kérdezd meg tőle magától, hogy mit tegyél, mert most találtad meg a kulcsot és visszaadnád neki.

2019. ápr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kidobnám a francba.
2019. ápr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ilyenkor azt csinálom, szó szerint bedobom a kulcsot. Ahonnan egyszer elzavartak oda már nem megyek vissza.

A kapu előtt megállni átdobni a kerítésen, kapun a kulcsot és ennyi, majd valaki megtalálja. Ha van porta, le kell adni a portásnak, ez a cég főbejáratának a kulcsa, köszi! Szia!

2019. ápr. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Rád fogják, hogy ez idő alatt lemásoltad, hagyd a fenébe. Dobd ki, felejtsd el, hogy valaha is nálad volt.
2019. ápr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!