Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » EU-s támogatásokkal való...

EU-s támogatásokkal való visszaélés. Hol lehet ezt az esetet jelenteni? (⬇️)

Figyelt kérdés

Egy keleti megyében lévő közepes méretű városban történnek az alábbiak, valós tények, mivel ott voltam.

A cigánysorról hívják és gyűjtik össze az embereket a helyi fideszes képviselők és barátaik. Egy olyan épületbe invitálják ezeket a roma származású embereket ami egyébként a Fideszesek gyűlőhelye. (Fideszes pólók, kitűzők, papírok mindenhol.)

Ezen a helyen kamu informatikai ecdl tanfolyamokat papíroznak le. Egy személy 5 ezer forintot kap ha lepapírozza az iker 1-et, majd még 5 ezret az iker 2-ért.


Felveszik a támogatásokat, majd 15-15 fős roma csoportokat szerveznek. A tanfolyam nincs megtartva, helyette kitöltik az összes jelenlétit meg minden papírt egyszerre. A képeket is úgy készítik időzárral, hogy 10 percben csinálnak 8 képet, más pózokban ruhákban az emberek, és olyan mintha végig ülték volna a több hetes képzést. Minden szerződést és papírt aláírnak, majd második alkalommal kapják az oklevelet az iker 2 papírozása/fotózása után, 10 ezressel karöltve.

Viszont az emberek is ugyanazok hétről-hétre, csak mindig elhozzák anyu-apu-tesó vagy szomszéd tajszámát, és az ők nevükben papíroznak le mindent.


Hol lehet ezt az esetet jelenteni? Még a körzeti fideszes képviselő is tud róla, pont ott volt amikor énis.

Érdemes ezzel az egésszel foglalkozni?


Leginkább azért zavar az egész, mert nagy "hívő" embereknek teszik magukat ezek a szervezők, és nagyon sokan tisztelik őket a megyében ezmiatt. És egy áldás lenne látni őket megbukni.



2019. jún. 12. 21:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
80%

Szinte az összes építkezéssel kapcsolatos EU pályázat ilyen, és hidd el, ezek még kispályások!


A probléma az, hogy ez nem a senki pénze, hanem a meg nem születő gyerekeink jövőjére kellene. Cserében agyhalott patkány élősködő emberek gazdagodnak belőle. Rohadna meg mind.

2019. jún. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Talán azért volt ott a fideszes körzeti képviselő, mert az egész egy fidesz-barlangban van megrendezve?:D

Nyilván nem fog egy marék cigány miatt nem bemenni a barlangjába, főleg ha pont dolga is van ott.

Még be is köszönt a helyiségbe.


Nem azért írtam ki, hogy elhitessem veletek, hanem hogy hogyan lehetne buktatni az egészet. Feltehetőleg úgy, hogy magamat nem leplezem le mint beköpő, mert mint mondtam, ismerem a szervezőket, sőt az egyik rokonom is. Elég szégyenletes lenne, ha az egész család rólam beszélne. (Mondjuk így is téma vagyok az egyébként hatalmas családban, mert egyedül mi nem vagyunk fideszesek.)

Szóval előttem még ha nem is a "tanfolyam" helyszínén vagyunk, nem titkolóznak. Simán a kocsmában is felhozzák a témát.

Ha csinálnék egy videót, feltehetőleg azonnal rájönnének ki köpött.

De egy névtelen levél valamelyik újságnak/politikusnak nem is rossz ötlet.

Köszi a hasznos válaszokat :) De csak a hasznosakat.

2019. jún. 12. 23:59
 13/18 A kérdező kommentje:

Egyébként azért voltam ott, mert régebben tanítottam ilyen tanfolyamon, csak az legalább legális volt. És a lefizetett tanár (szintén ismerős) hívott, hogy segítsek neki, mert többen is lesznek. Gondoltam majd járkálok körbe segíteni a gépeknél ha valaki valamit nem tud, de nem volt gép se :D

Csak nem működő laptopok voltak, azokat is csak a képek miatt tették le mindenki elé.

2019. jún. 13. 00:04
 14/18 anonim ***** válasza:
16%
Fidesz barlang kitűzőkkel xD jól van, már majdnem elhittem.
2019. jún. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
76%
Ügyészségen hivatali visszaélés gyanújával feljelentést tenni. Ha ez igaz, ebből akkora botrány lesz.......
2019. jún. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
61%

#8 vagyok:


Tehát még egyszer:


Menj be egy DK irodába, meséld el amit itt leírtál, és tedd fel ugyanezt a kérdést!


Szerintem magadon, és az akaratodon kívűl másra nem lesz szükség. Ami kell, szerintem megkapod, és azt is elmondják hogy mit csinálj!

2019. jún. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
61%

Teljesen átlagos ügymenet. Ha "ingyen" pénzt kap valaki, akkor abból ez lesz szinte mindig.


Okostelefon, hangfelvétel, videó és irány a média, meg esetleg a helyi ellenzéki pártok.

2019. jún. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 readymix ***** válasza:
TASZ, atlatszo.hu, direkt36, 444
2019. jún. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!