Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol lehet bejelentést tenni...

Hol lehet bejelentést tenni egy üzlet ellen?

Figyelt kérdés

Egy üzlet rendszeresem megtéveszti a vásárlókat. Megelégeltem, szeretném bejelenteni.

Hol tudom ezt megtenni? Lehet online bejelentést tenni?


2019. jún. 27. 11:53
 1/6 anonim válasza:
Melyik üzlet ez?
2019. jún. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Helyi jegyzőnél (mivel az adott működési engedélyt) vagy a fogyasztóvédelemnél.
2019. jún. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Online lehetséges?
2019. jún. 27. 12:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Pontosan mi a probléma az üzlettel?


Mit takar az bővebben, hogy "megtéveszti a vásárlókat"?


Miért pontos online? Vásárlók könyve nincs?

2019. jún. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A boltban kiírt árak és a kasszába beütött árak nem egyeznek. Ki van írva pl: energiaital 300 forintért és 450-be kerül. Vagy jégkrém 250-ért és 350-be kerül.

Azért mert személyesen nem tudok bemenni a helyi jegyzőhöz, nem a településen lakok. Illetve mivel ez már a többedik alkalom volt hogy így jártam, nem szeretnék visszamenni az üzletbe.

A vásárlók könyve eszembe se volt, valószínűleg van, hisz kötelező, de ahhoz hogy beírjak vissza kellene menni. Amit mint említettem nem szívesen teszek.

2019. jún. 27. 14:19
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján ez fogyasztóvédelmi probléma. Szerintem van anonim bejelentő emailjuk. A legjobb az lenne ha a levél mellé raknál be fénykepet is a feltüntetett arról és a végén a blokkról.

Amúgy ezt a fajta csalást alkalmazottak szoktak csinálni így kettős kárt okozva.

1. Becsapja a vasárlót

2. Meglopja a tulajdonost rontja az üzlet jóhírét és büntetést kockáztat a cégre.

2019. jún. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!