Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Falmászás kezdőként?

Falmászás kezdőként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeptemberben szeretnék elkezdeni falmászásra járni a Spider Clubba. Viszont már 26 éves vagyok, nem tudom ebben a sportban mennyire számít a kor, valamintvalamint, hogy nő vagyok?

Valamint nem igazán sportoltam az elmúlt 3 évben. Előtte is csak otthon "edzettem".

Ezidő alatt azért felszaladt pár kiló.

Érdekelne, hogy így is belevágjak, vagy kezdjek el erősíteni, edzeni egy kicsit, hogy lemenjen pár kiló?

Tudom, hogy ott is vannak edzések a falmászáson kívül. Ezeken is szeretnék majd részt venni.

Még annyi kérdésem lenne, hogy mennyi esély van mászótársat találni?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. júl. 29. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre inkább a bouldert ajánlanám, abból is a Gravity-t.


Rengeteg jó kezdő út van, és ha nem is barátokkal megyek, mindig találok jófej embereket.


Kor/súly abszolút nem számít, láttam már 80- 100 kiló körüli lányokat, baromi ügyesen mászni sárga utakat!


Itt ugye biztosítás sem kell, ami azért jó elsőre mert nem függsz mástól és stressz sincsen. Bele lehet jönni, én is nagyfalon kezdtem (Bigwall), de csak mert volt egy jó mászótársam hasonló súllyal (ki lehet játszani, de azért jobb ha hasonló)

Azóta 1- 1.5 éve inkább boulder, de mennék vissza falra majd :)


Szerintem Gravityben bármikor találsz társakat és az edzéseken jó a hangulat. + 2 hetente vannak új utak, tiszták is a fogások emiatt.


Mindenképp kezdd el, majd meglátod mire kell erősítened közben. Elején úgyis az ujjerő és az alkar/hát lesz a szűk keresztmetszet.

Kardio ajánlatos mellette, de nyugodtan vágj bele.

2019. júl. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
88%
100 kg-s lányok falat másznak, hogyne.
2019. júl. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ilyen lányokat láttam már a teremben. 80 az tuti megvan, van is egy 78 kilós ismerősöm.


Bigwallban másztunk egy kb 117 kilós munkatársammal is. Igaz ő erős mert nagy tárgyakat emelgetnek. Viszont ki kellett alul a biztosítóját, mert felrántotta volna.


Amúgy meg felesleges ezen lovagolni, mert a fehér utak olyanok mint a létra.


Ha egy lépcsőn fel tudsz menni, vagy egy létrán... akkor azon is.

2019. júl. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Nyugodtan kezdj el mászni, akár már holnap! :) Akár köteles mászás, akár a boulder mellett döntesz, mindkettő biztonságos, tehát ez ne befolyásoljon a döntésedben.

Ha boulder, akkor valóban érdemes ellátogatni a Gravity-be, ha pedig a köteles mászás mellett döntesz, akkor a Bigwallt ajánlanám. Ez utóbbiban kedden és csütörtökön nagyon jó kis edzések vannak, és az sem jelent gondot, ha mászótárs nélkül jössz.

Az edzés azért js jó, mert nem csak abból áll, hogy a falon vagy, hanem megtanulod azt is, hogy milyen erősítő gyakorlatokat érdemes vegezni, hogyan kell megfelelően bemelegíteni. Remélem, tudtam segíteni. :)

2019. aug. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a biztató és segítő szavakat :)
2019. aug. 8. 11:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit. :)

Próbálkoztam már vívással, úszással, tollassal, meg kondival is... de egyiket sem tudtam kitartóan művelni. Ez az egy ami igazán megfogott évekre.


Nem is tudnék olyan területet mondani a testen és az elmén amit ne fejlesztene.


Ujjerő, karok, vállak, hát, inak, törzsizomzat...

mozgáskoordináció, egyensúlyérzék, kitartás, bátorság...

vizuális memória, problémamegoldás, fókuszáltság, kreativitás, szociális készségek még introvertáltak számára is.


Egyszóval mindent :) munka, egyetem sokkal jobban megy azóta.

2019. aug. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan belevághatsz.
2019. szept. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!