Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miben különböznek a Judo és a...

Miben különböznek a Judo és a BJJ földharc technikái?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a BJJ a Kosen Judo-ból fejlődött ki, illetve nem fektet akkora hangsúlyt a dobásokra, mint a Judo (szerintem sem szükséges 67-et,de még 35-40-et sem megtanulni, úgy 10-12 már szerintem elegendő lenne). Illetve azt is láttam videókon, hogy a BJJ no gi repertoárjában vannak olyan fojtások amik a Judoban nincsenek. Ezenkívül van még bármi különbség a két stílus földharca között?
2019. okt. 30. 07:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Kis túlzással a BJJ ott kezdődik ahol a judo véget ér.


Judoban nagyon mennek a kesa gatamekra. BJJ-ben ha ezt megcsinálod azonnal kimentek a hátadra és kapod a mata leont.

2019. okt. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kesa gatame-bol hogy csinálsz Mata leont??

1kezzel érdekes lesz, a másik meg le van fogva.


A BJJ ott kezdődik, ahol a Judo levitelek végződnek.

Utána jöhet a 10perces földharc meccs aminek a végén pontozás van, mert 10perc alatt ég, akciót sem lehet végigvinni .

2019. nov. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy hogy ha tartod az alapelvet, miszerint a könyök a borda jóbarátja, akkor a judos csak próbálkozik vele. Ha egy súlycsoportban vagytok, akkor biztosan kitudsz menni a hátára.
2019. nov. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy judoka első dolga, amit tanul, az a kesa.


Ha egy judoka befog kesába, akkor ott véget ér a mérkőzés. Le fogod kopogni a leszorítást - nem szégyen az, csak baromi kellemetlen. De még mindig jobb, mint hallgatni a bordáid pattogását és küzdeni a légszomjjal.


Ami bjj-ben scarf holdként előadnak, az sokszor vicc. Hanyag, levegős, átgondolatlan.


De a kérdésre válaszolva: a judo földharc a befejezésre törekszik. Egyszerű dolgokat csinál, sokszor erőből, gyorsan. Nincs idő fűzni, meg varázsolni, ha nincs előrehaladás, állásból folytatódik a küzdelem. Ráadásul általában dobás után kerülnek a földre, az egyik fél tisztán hátrányban van, tehát nem guardot kell megkerülni, hanem elérni az ippont.


A BJJ fókusza a földharcon van, sokszor eleve térdről kezdenek, vagy guard-ba húznak amint lehetőség van rá és onnan próbálnak dolgozni. Időkorlát nincs, pontok viszont vannak, ezért aztán nem is olyan sietős a dolog.


A fojtásoknak judoban is csak a kreativitás szab határt, és mivel ott a ruha is, ezért még több a lehetőség, hogy akár hajtókáról, akár a gi alsó részével fojtani lehessen. A sangaku meg giben is sangaku.

2020. febr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!