Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ősszel szeretnék elkezdeni...

Ősszel szeretnék elkezdeni valamiylen harcművészetet, és hogy megkönnyítsem a dolgom, gondoltam nyáron edzek egy kicsit, hogy aztán könnyebben menjen. Milyen gyakorlatokat ajánlotok egy leendő harcművészetesnek?

Figyelt kérdés
Wing Tsun, Capoeira, iylesmikre gondoltam. Hogy könnyen vegyem az akadályokat melyik területekre érdemes jobban ráedzenem és ezeket miylen gyakorlatokkkal tudom elérni?
2010. júl. 19. 11:40
1 2
 1/19 anonim válasza:
Erről a 2-ről nem sokat tudok (mármint az edzésekről), de az embereknél ált. az állóképesség hiányzik (ez csak azért vicces mert, nehéz fejleszteni és hamar elveszti az ember, ha nem foglalkozik vele). Erőnléted úgyis fejlesztik ott, ha kell a sporthoz, viszont ha teszem azt nem tudsz 10 kört lefutni a ring a körül az kellemetlen lehet. Ugyh én futás, úszás, esetleg bringát ajánlanám, tüdőnek is jót tesz, erősödsz is kicsit és javítja az állóképességet.
2010. júl. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nos én krav-maga edzést ajánlok neked, nem igényel különleges erőnlétet és állóképességet, mégis könnyű megtanulni, és még az izraeli elit kommandósoknak is kötelező megtanulniuk.
2010. júl. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
2010. júl. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, ebből a szempontból jól állok, szóval voltam már több bicajtúrán, ezzel nincs gond csak gondoltam izmosodok kicsit, de végülis igazad van majd ott kialakul.


Igen ismerem a Krav Magát csak az anynira nem fogott meg mint az említett kettő :D


Ja és a capoeira lényege a hajlékonyság, vannak valami speciális nyújtó gyakorlatok amivel elősegíthetném a hajlékonyságomat vagy jók lesznek a tesiórás bemelegítős nyújtások is? :D

2010. júl. 19. 12:06
 5/19 anonim ***** válasza:
Igen, nyújtásra küldöm a linket :) Nekem nagyon bevált, pár hónap alatt lementem spárgába (fiú vagyok), bár ez jópár évvel ezelőtt volt.
2010. júl. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ahh francba :S már nincs fent neten, de mindegy is. Szerintem kezd el a jógát. Egy jóga videót akartam neked küldeni ami gyorsan hajlékonnyá tesz, de sajnos már törölték az adatbázisból :S
2010. júl. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Na midnegy azért köszi az erőfeszítéseket :D


De ha valakinek vannak jó nyújtótippei, vagy hogy miylen izomcsoportokat lehetne még megerősíteni ami biztos hogy kelleni fog, az ne tartsa magában :D


És persze köszi midnenkinek az eddigieket!

2010. júl. 19. 12:26
 8/19 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit, és sajnálom, hogy nem találtam meg :(

Viszont ezt szerintem nézd meg, én csodálkoztam, azt hittem, kicsit erőteljesebb....

http://www.youtube.com/watch?v=HnfIgaKvU3k&feature=related

2010. júl. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:
fekvőtámaszozás, felülések, hasprés, húzodzkodás.
2010. júl. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ugrálókötél,és ha van rá lehetőséged boxzsák ütése.

Jó és otthon is tudod még csinálni az árnyék boxot.

http://www.youtube.com/watch?v=kd0DjorshEU

Ha kungfuzni mész akkor ezt az edzéstervet ajánlom.

http://www.youtube.com/watch?v=SFySwF7VSC8

2010. júl. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!