Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ősszel szeretnék elkezdeni...

Ősszel szeretnék elkezdeni valamiylen harcművészetet, és hogy megkönnyítsem a dolgom, gondoltam nyáron edzek egy kicsit, hogy aztán könnyebben menjen. Milyen gyakorlatokat ajánlotok egy leendő harcművészetesnek?

Figyelt kérdés
Wing Tsun, Capoeira, iylesmikre gondoltam. Hogy könnyen vegyem az akadályokat melyik területekre érdemes jobban ráedzenem és ezeket miylen gyakorlatokkkal tudom elérni?
2010. júl. 19. 11:40
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, tényleg hasznos kommenteket kaptam! :)


A videóról meg annyit hogy szerintem megrendezett, szóval nem hiszem el hogy egy tapasztalt capoeirás csak úgy odaugrik egy boxolóhoz, de pont úgy hogy ő nem érje el a boxolót de neki pont ütőtávon belülre kerüljön :D

2010. júl. 21. 14:10
 12/19 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 07-19 12:00


Ez nem Krav maga, hanem Real AIKIDO. A tradícionális Aikidonak egy elfajzott, agresszív és brutális vállfaja, amibe integráltak a kés és botteknikák mellé llőfegyver ellenit is.


Ha Kung-fuzni akarsz, akkor nyújtani, lazítani kezdj el nagyon. Lábat, spárgát, kézizületeket.


A capoeira-t meg felejtsd el, az egy bohóckodás, értelme meg kb semmi.

2010. júl. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A-A! Ez krav-maga. ÉN már jártam krav-magára, és tudom hogy kb mi az.
2010. júl. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
ráadásul a krav-magában vannak ilyen fegyveres kivédések. Nem mondhatod, hogy az ókori Kínában azt gyakorolták, hogy hogyan lehet egy pisztoly ellen kitérni...
2010. júl. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
2010. júl. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

11:15

Az oké hogy egy capoeirásnak sokkal több idő kell, hogy úgymond hasznos legyen a tanulása, azaz meg tudja védeni magát, ebben igazad van, de nem hinném hogy értelmetlen bohóckodás lenne az egész.


Különben az iylesféle harcművészetek, küzdősportok (capoeira, krav-maga, wing tsun stb.) mennyibe kerülnek?

2010. júl. 22. 17:42
 17/19 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 13:32


Nem kell nekem hinned, de ez Real Aikido. Csak olvasd el a leírást :-) Az a Zoran Bozic van a felvételen egy társával / tanítványával, aki kitalálta az az "EXTREME self defense TEAM" nevű egyesületet és a harcművészetét REAL Aikidonak hívja. (ő hívja így... )


Keress rá a "Zoran Bozic" névre youtube-on, ugyan ezt a videót is ki fogja dobni rengeteg másikkal is.

2010. júl. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Különben az iylesféle harcművészetek, küzdősportok (capoeira, krav-maga, wing tsun stb.) mennyibe kerülnek?


Kérdező:


Minden harcművészethez idő kell, ha olyan szintet akarsz elérni, hogy eredményesen megvédd magad. Az "egyszerűbb". ütéseket / rúgásokat és egyszerű (de nagyszerű és célratörő) technikákat tartalmazó önvédelmi technikákhoz kevesebb (ilyenek a karate, az emlegetett Krav maga nagyon hatékony és a kung-fu egyszerűbb ágai).


Ellenben ezeknél elérsz egy szintet, ami arra elég, hogy megvédd magad illetve jól harcolj, de arra kevés, hogy igazi harcossá válj.


Ha neked elég akkor ezeket javaslom. Tökéletesek a célra, és 1-3 év alatt eléred azt a szintet heti pár edzéssel, hogy 1-2 veled egysúlycsoportú ember ellen megvédd magad.


Hogyha komoly harcművész akarsz lenni akkor Shaolin (wing csun) kung fu-t vagy aikidot gyakorolj. Lasabb. de a végeredmény is jobb.

2010. júl. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Különben az iylesféle harcművészetek, küzdősportok (capoeira, krav-maga, wing tsun stb.) mennyibe kerülnek?"


Nos az a krav-maga oktatás, ahol én voltam, alkalmanként úgy 1000-1500 FT-ba került. Szerintem viszonylag olcsó a többihez képest.

2010. júl. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!