Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek hátrány, hogy...

Szerintetek hátrány, hogy alacsony vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék elkezdeni thai boxolni. Elég régóta vágyok rá, de az időm vagy nem engedte, vagy lehetőségem nem volt rá.

Sosem űztem semmilyen küzdősportot.

Nem mondanám magam nyámnyilának nő létemre. Az alakomra is vigyáztam egy darabig, nem vagyok túlsúlyos vagy ilyesmi, de van rajtam felesleg. Régebben szerettem focizni is. Szóval, nem vágyok a nőiesebb sportokra, meg fittnes és társaira.

Viszont megoszlanak a vélemények, mert olvastam egy pár helyen, hogy nem ajánlják annak a thai boxot, aki alacsony. Én 156 centi vagyok és 62 kg. Valamint 27 éves.

Nem feltétlenül azért csinálnám, hogy versenyezzek, csak hobbiként. Mert gondolom ahhoz már túl későn kezdeném amúgy is.

Szerintetek érdemes belevágnom? Vagy valami másban kéne kipróbálni magam?

A Re-gym és a Fit Club Zugló között vacilálok, jókat olvastam róluk. Melyiket ajánlanátok, ha mégsem akkora gond a magasságom?



Köszönöm a válaszokat előre is :)



#küzdősport #magasság #thai box #muay thai #Re-gym #Fit Club Zugló
2020. jan. 21. 09:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%

Én hagynám a küzdősportot a helyedben, max cselgáncsig mennék el, ahol még nem az a diadal, ha orrod, vagy sípcsontod törik..

De vannak békésebb eredménysportok is pl: street workout, vagy trx. 27 évesen nulla sportmúlttal, én biztosan nem mennék a thai box közelébe se.

Erőnléti edzés legalább rendben van?

Egy katonai alkalmassági menne?

2020. jan. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Természetesen nem menne, mivel kb két éve még csak edzeni se edzettem, mint írtam fentebb is, hogy nem vagyok "jó formában" jelenleg.

Tehát hobbi szinten akkor felesleges lenne belekezdenem?

Azért is tetszik, mert pörgős sport, tehát nem feltétlenül az a célom, hogy izmosodjak vagy fogyjak. Ha érted mire gondolok.

2020. jan. 21. 11:26
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Küzdősportot, hobbiszinten szerintem nem lehet csinálni, az nem hobbi sport, hanem küzdő sport, ami eredmény orientált és szigorú rendszeres fegyelmet követel.

Döntsd el miért szeretnél valójában sportolni, az ismerkedésért, hogy hanyattessenek attól ha valaki meghallja, hogy te thai boxolsz, vagy az egészségedért.

Aki ért hozzá, annak lejön egy perc alatt, hogy mi a helyzet aki nem annak meg úgyis mindegy mit hall rólad.

2020. jan. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem vagizni szeretnék vele, sajnálom, ha ez jött át belőle. Szerintem nem abban a korban vagyok, hogy ezzel bárkinek is fel tudjak vágni. Alapjáraton nem vagyok ismerkedős, úgyhogy nem, nem ezért szeretnék.

Azért szeretnék, hogy egy legyen egy hobbim, ami sport. Amit mindamellett, hogy esetleg szeretek is csinálni, még az egészségemet is megőrizzem.

Nem konditerembe szeretnék járni vagy ugrabugrálni zenére...

De értem a válaszod.

2020. jan. 21. 11:56
 5/18 anonim ***** válasza:
47%

Én egyéni edzést választanék a helyedben, heti három alkalom, saját súlyos edzés, némi kardió, jóga, nyújtás, ha van mód akkor heti egy úszás.

Vegyél könyveket a témákban.

Bőven elég lesz ennyi már csak idő szempontjából is, és változatosabb mint edzésre vagy terembe járni.

2020. jan. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom miért akarnak lebeszélni róla.


Lehet küzdősportot is hobbiszinten űzni.

Nyugodtan kérdezz meg egy edzőt, biztos valaki tanít.


És ha pl megakarja vedeni magát este? Ott hiába nyom le egy jóga gyakorlatot.


És igen, a versenyzeshez idos vagy, de amúgy soha nem keso semmit sem elkezdeni.


Pl karate is indul mindig kezdőknek, ami pl 18+, tehát nem számít hany eves vagy

2020. jan. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Istenem, de sajnálom, hogy lekoptak innen az értelmes válaszolók és jönnek ezek az idióták, mint az 50%-os itt.


Nyugodtan kezdd el, ha tetszik a stílus. Minden harci stílusban hátrány, ha kisebb vagy, hiszen rövidebbek a végtagjaid és könnyebb vagy, de mint mondtad; hobbi szinten érdekel, úgy pedig nem lesz semmi gond ezzel igazán. Jól megerősít, jó alakot ad és jó mozgáskultúra. Úgyhogy csak bátran!

2020. jan. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 nemaRendőrség ***** válasza:
Azért ilyen magassághoz ez nagyon sok. 10kiló felesleg már lazán túlsúly
2020. jan. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató hozzászólásokat :)


Utolsó válaszoló, igen lehet, hogy túlsúlynak számít, bár nem érzem úgy, mert szerencsére ha már kerti törpe vagyok, legalább a testfelepítésem kimondottan jó. 50-55 kg között tippelnek általában, de nyilván engem is zavar, mert tudom, hogy milyen lehetnék.

2020. jan. 21. 12:47
 10/18 anonim ***** válasza:

Hogy a bánatban lenne túlsúly? :D


Esetleg felesleg.

70kg felett lenne túlsúly.

2020. jan. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!