Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek hátrány, hogy...

Szerintetek hátrány, hogy alacsony vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék elkezdeni thai boxolni. Elég régóta vágyok rá, de az időm vagy nem engedte, vagy lehetőségem nem volt rá.

Sosem űztem semmilyen küzdősportot.

Nem mondanám magam nyámnyilának nő létemre. Az alakomra is vigyáztam egy darabig, nem vagyok túlsúlyos vagy ilyesmi, de van rajtam felesleg. Régebben szerettem focizni is. Szóval, nem vágyok a nőiesebb sportokra, meg fittnes és társaira.

Viszont megoszlanak a vélemények, mert olvastam egy pár helyen, hogy nem ajánlják annak a thai boxot, aki alacsony. Én 156 centi vagyok és 62 kg. Valamint 27 éves.

Nem feltétlenül azért csinálnám, hogy versenyezzek, csak hobbiként. Mert gondolom ahhoz már túl későn kezdeném amúgy is.

Szerintetek érdemes belevágnom? Vagy valami másban kéne kipróbálni magam?

A Re-gym és a Fit Club Zugló között vacilálok, jókat olvastam róluk. Melyiket ajánlanátok, ha mégsem akkora gond a magasságom?



Köszönöm a válaszokat előre is :)



#küzdősport #magasság #thai box #muay thai #Re-gym #Fit Club Zugló
2020. jan. 21. 09:49
1 2
 11/18 nemaRendőrség ***** válasza:
45%

156 magasan? 70 kilóval már durván kövér lenne.

Nem kell itt a fehér lovagot játszani, senki nem fogja kiverni neked érte, hogy milyen ügyes feminista vagy.


A 62 még az a súly ahonnan vissza lehet fogyni bőrkárosodás nélkül

2020. jan. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Miért veszekedés meg primitívkedés a vége minden ilyen témának...

Ilyenkor sajnálom, hogy nem tudom az egész posztot törölni.

2020. jan. 21. 13:30
 13/18 anonim ***** válasza:

Te nagyon nem akarod az igazat.


Nem is kell, hogy kiverje bárki is.


A magasság -100; +-10kg nem túlsúly.

Tehát ha eltudsz számolni addig, akkor a 66kg alatti súlya nem túlsúly. Ha kinéz annak, ha nem, nem az.


Én 191cm vagyok és 94kg, de voltam nagyobb is, nem voltam túlsúlyos.

De 80kg-san se lennék gebe.

2020. jan. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ha megtanulsz játszani a távolsággal , abszolút nem lesz gond egy sparring során , sőt ki is használhatod majd a magasságod . Amúgy meg nyugodtan elkezdheted hobbiként is csinálni , nem mindenki azért kezdi , hogy híres thai box bajnok váljon belőle , vannak hobbisták is . De önvédelem szempontjából mást javasolnék , gázspray-t , vagy gázpisztolyt . Sajna a nők fizikailag , csontozatilag is gyengébbek a férfiaknál , ezért egy low kick , vagy jobb horog sem fog akkora kárt okozni az ellenfeledben mintha egy férfitől nyelné be . És még a férfiak is csak limitáltan tudják használni a pusztakezes stílusokat . Hatalmas rutin , valamint szerencse kell hozzá , hogy egynél több támadóval (olyan 2 , a 3 már erősen necces ) sikeresen szálljanak szembe , arról nem is beszélve , hogy akik megtámadnak , gyakran késsel vagy effélével vannak "felszerelve" . Tehát ha meg akarod védeni magad akkor gázspray , vagy pisztoly , esetleg egy fegyveres harcművészet ( scherma vagy kali ), és önvédelmi rendszer ( leginkább defendo ) javasolt. De ha a muay thai tetszik akkor bátran kezdj bele.


A két klub közül meg azt válaszdd amelyik neked szimpatikusabb.

2020. jan. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Teshtharc alapú stílust válassz szerintem,birkózáj,judo,sambo,brazil jiu jitsu

Ezeknél nem hátrány az alacsonyság

2020. jan. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
60%

Hogy lenne már túlsúly magasság-90kg?


Én pl 167cm 75 kg-val vékony vagyok.Ideális testsúlyom 80 felett lenne.

2020. jan. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem, félreértettél :)


Magasság- 100; +-10kg


Tehát ha valaki 190cm, akkor 190-100=90

De a 80 sem túl kevés, és a 100 sem túl sok :)

2020. jan. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Most ugyanazt írtam le, most néztem :D


A lényeget szerintem érted :D

2020. jan. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!