Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A karate lányoknak való?

A karate lányoknak való?

Figyelt kérdés
Szerintem igen. Aranyos, ahogy ugrabugrálnak. Természetesen harcértéke nulla, nudli.

2020. júl. 22. 13:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

"Azért egy jó küzdősportoló le kéne tudjon győzni egy nála sokkal nehezebb embert is..."


Óriásit számít a súlybeli különbség. Pár kiló súly különbségnél (2-3kg) nem érzed meg, de már nagyobb súlykülönbségnél drasztikusan kijön. Szerinted miért vannak a súlycsoportok is a küzdősportokban?

Egyedül akkor lenne esélyed, hogyha megállás nélkül folyamat a KO pontokat ütögeted biztos, ami alapon. Ha szerencséd van akkor üvegállú és talán lesz esélyed.

Viszont te amint bekapod a drasztikusan súlyosabb ellenféltől az első sima paraszt lengőt is azt egyből drasztikusan meg fogod érezni.

2020. júl. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"Mert mintha másnál, ha megpróbálsz megütni egy nálad sokkal, de sokkal nehezebb embert nem így lenne? Nem csak Karatenál van így, bokszolsz, de 50kg vagy csak, akkor te hiába ütögeted a 90-100Kgos embereket."


Pedig el kell, hogy keserítselek, egy boxoló jobb egyenese igenis úgy kiüt egy nála 2x nehezebb embert, mintha azt fejbe lőtték volna. Nálunk edzésen van egy srác, pont 2x olyan nehéz, mint én, tehát testközelből ismerek valakit és de, ha én őt telibe verném jobb egyenessel, dőlne el. Persze éles küzdelemben széttépne, de a példa nem erről szólt. Ha egy 130 kg-os átlag polgár pattog nekem és én annyira veszélyeztetve érzem magam, hogy odáig jutok, hogy leütöm, akkor, mint boxoló de, egy jobb egyenessel meg tudom úgy küldeni váratlanul, hogy másnap reggelig alszik majd a tag. Illetve imádom, hogy a példában szó se volt drasztikus különbségekről, csak egy lányról, akinél valószínűleg az őt megtámadó kan nagyobb és nehezebb lesz. De elmondom neked, hogy egy karatés a saját súlycsoportját SE tudja kiütni, nemám azt, aki afölött van. Úgyhogy de, nagyon nem mindegy, hogy az adott önvédelmi szituációban, ami fel volt vázolva a leányka boxra vagy karatéra jár. Ugyanis hidd el, egy 70 kg-os boxoló lány egy 140 kg-os hapekot, ha váratlanul utcán orrbaver, ér vele annyit, hogy aztán hátra arc és el tud futni. Míg karatéval ennyire se lenne képes.


Az pedig, amit a kérdező mondott félig igaz. A box nem mindennek az alapja, ugyanis például a bjj-hez semmi köze, ugyanakkor a box az állóharc alapja. Mindegy, hogy te mire jársz, ha az állóharcban igazán jó akarsz lenni, akkor minimum 3-5 év box, aztán utána lehet menni bármi másra. De a box az alap, az ajánlott és muszáj, ha igazán jó akarsz lenni.

2020. júl. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
77%

"Pedig el kell, hogy keserítselek, egy boxoló jobb egyenese igenis úgy kiüt egy nála 2x nehezebb embert, mintha azt fejbe lőtték volna."


Legfeljebb akció filmekben. Ahogy írtam egy 2x nehezebb ember ellen akkor van esélye, hogyha folyamat a KO pontokat próbálja ütni. Erre meg akkor lenne a legnagyobb esélye, hogyha üvegállú az illető, mert akkor könnyen borul. De te a testét hiába ütöd, meg se fogja érezni a 2x nehezebb, de annak egy parasztlengő is komoly hatással lesz a könnyebb bokszolóra.


"Nálunk edzésen van egy srác, pont 2x olyan nehéz, mint én, tehát testközelből ismerek valakit és de, ha én őt telibe verném jobb egyenessel, dőlne el. Persze éles küzdelemben széttépne, de a példa nem erről szólt. Ha egy 130 kg-os átlag polgár pattog nekem és én annyira veszélyeztetve érzem magam, hogy odáig jutok, hogy leütöm, akkor, mint boxoló de, egy jobb egyenessel meg tudom úgy küldeni váratlanul, hogy másnap reggelig alszik majd a tag."


Most totál össze-vissza beszélsz.

Először azt állítod, hogy az edzésen van egy srác, akit meg tudnál verni. Utána mégse ez a lényeg, mert nem ez a példa.

Utána azzal jössz, hogy te váratlanul le tudnál ütni egy 130kgos embert. Ahogy írtam igen, meg tudnál verni, ha folyamat KO pontokra mész. Nem működik véged, mert a súlykülönbség egyből kijön. Ő megkínál téged egy ütéssel borulsz a földre az erőtől is. Súlykülönbségek is ezért vannak minden küzdősportban.


"Illetve imádom, hogy a példában szó se volt drasztikus különbségekről, csak egy lányról, akinél valószínűleg az őt megtámadó kan nagyobb és nehezebb lesz."


Most komolyan? Először azt mondod szó sincs drasztikus különbségről, utána azt mondod sokkal nagyobb és nehezebb lesz a "kan". Most mi van? Döntsd el mit akarsz mondani.


"De elmondom neked, hogy egy karatés a saját súlycsoportját SE tudja kiütni, nemám azt, aki afölött van. Úgyhogy de, nagyon nem mindegy, hogy az adott önvédelmi szituációban, ami fel volt vázolva a leányka boxra vagy karatéra jár."


Nem, nem mindegy. Boksszal is nehezen tudsz kiütni valakit, aki drasztikusan nehezebb nálad. Értsd is amit írnak neked.


"Ugyanis hidd el, egy 70 kg-os boxoló lány egy 140 kg-os hapekot, ha váratlanul utcán orrbaver, ér vele annyit, hogy aztán hátra arc és el tud futni. Míg karatéval ennyire se lenne képes."

Ne szórakozzunk már azért. Ez nem film, hogy behúzol neki és egyből elrohan.


"Az pedig, amit a kérdező mondott félig igaz. A box nem mindennek az alapja, ugyanis például a bjj-hez semmi köze, ugyanakkor a box az állóharc alapja."


Ez is erősen túlzás. Megtanulod az ütéseit, de nem az állóharc alapja. Az állóharc közel se ütésekből áll.


"Mindegy, hogy te mire jársz, ha az állóharcban igazán jó akarsz lenni, akkor minimum 3-5 év box, aztán utána lehet menni bármi másra. De a box az alap, az ajánlott és muszáj, ha igazán jó akarsz lenni."


Megint túltolt maszlag. Ad jó alapot, de az ilyen dumákat felejtsük már el, hogyha igazán jó akarsz lenni, akkor bokszolnod kell. Ütés megtanít, küzdősport szabályrendszerekben jó lehet, de ott azért dominál, mert kb. aköré építették fel a szabályrendszereket, stb.

Jó alap, de ne istenítsük túl azért.

2020. júl. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
22%

Istenem, de utálom, amikor 0 szövegértéssel rendelkező emberrel beszélek írásban. Nem érted, amit olvasol, innentől kezdve veszett fejsze nyele az egész. De jó, szádba rágom akkor, istenem...


"Legfeljebb akció filmekben. Ahogy írtam egy 2x nehezebb ember ellen akkor van esélye, hogyha folyamat a KO pontokat próbálja ütni. Erre meg akkor lenne a legnagyobb esélye, hogyha üvegállú az illető, mert akkor könnyen borul. De te a testét hiába ütöd, meg se fogja érezni a 2x nehezebb, de annak egy parasztlengő is komoly hatással lesz a könnyebb bokszolóra."


Nem akció filmekről van szó, hanem IRL dolgokról. Egy boxoló jobb egyenese olyan, hogy bárki emberi lényt seggre tud ültetni. Ha ez neked új információ, az azt sugallja nekem, hogy semmilyen stílust nem űzöl. Ez esetben pedig szomorú lennék, hogy úgy vitatkozol, de legyen. Egyébként, mivel nem érted, amit olvasol, így szerintem az se tiszta neked, hogy most nem boxoló vs boxolóról van szó. Tehát ezt azért itt most leszögezem.


"Most totál össze-vissza beszélsz.


Először azt állítod, hogy az edzésen van egy srác, akit meg tudnál verni. Utána mégse ez a lényeg, mert nem ez a példa.


Utána azzal jössz, hogy te váratlanul le tudnál ütni egy 130kgos embert. Ahogy írtam igen, meg tudnál verni, ha folyamat KO pontokra mész. Nem működik véged, mert a súlykülönbség egyből kijön. Ő megkínál téged egy ütéssel borulsz a földre az erőtől is. Súlykülönbségek is ezért vannak minden küzdősportban."


Nem beszélek össze-vissza, csak még mindig nincs szövegértésed. :(


Soha nem mondtam, hogy a nálam 2x nehezebb srácot edzésről meg tudnám verni. Ez sehol nem szerepel. Egy 130 kg-os embert pedig ha megküldök egy jobb egyenessel, akkor az mindegy, hogy a feje melyik részén talál: orr vagy állcsúcs, el fog dőlni. Az pedig, hogy ő üt, arról szó se volt. Nem harcról beszélünk, hanem arról, hogy áll velem szemben az utcán és én annyira veszélyeztetve érzem magam, hogy inkább leütöm váratlanul, tehát én ütök előbb. Nagyban beszél, osztja nekem az észt, majd az egyik mondata felénél arcon pörkölöm. Ne aggódj, dőlne el, s közben a takony menetet vágna az agyában. Egy jól bevitt jobb egyenes nem játék.


"Most komolyan? Először azt mondod szó sincs drasztikus különbségről, utána azt mondod sokkal nagyobb és nehezebb lesz a "kan". Most mi van? Döntsd el mit akarsz mondani."


Igen, például 10 kg-val? Vagy 15-tel? Soknak sok, de mégsem a jány súlyának 2x-ese.


"Ne szórakozzunk már azért. Ez nem film, hogy behúzol neki és egyből elrohan."


Te kevered a filmet a valósággal. Filmben a lány tovább verné a melákot, míg IRL egyszer megüti, aztán míg a melák próbál talpon maradni és tartja az orrát a helyén, amiből dől a vér meg próbál látni valamit a könnybe lábadt szemeitől, addig a leány simán hátra fordul és fut. Megintcsak el kell keserítselek, de a valóságban, önvédelem téren az egyik legjobb dolog a futás, persze csak az után, hogy leadtál pár pofont, hogy ne tudjon rögtön utánad iramodni támadód, hanem legyen kis egérutad.


"Ez is erősen túlzás. Megtanulod az ütéseit, de nem az állóharc alapja. Az állóharc közel se ütésekből áll."


Innentől kezdve nem tudlak komolyan venni, mert szerinted a box csak ütésekből áll. Tökéletesen bebizonyítottad most, hogy semmilyen harci stílust nem csinálsz, de ha mégis, a boxról akkor sincs semmi fogalmad, így azt se tudod, hogy mire képesek, tehát valóban teljesen értelmetlen vitatkoznod, mert nulla hozzáértésed, tapasztalatod van ezzel a témával kapcsolatban. A rossz szövegértésről nem is beszélve, az a hab a tortán.


"Megint túltolt maszlag. Ad jó alapot, de az ilyen dumákat felejtsük már el, hogyha igazán jó akarsz lenni, akkor bokszolnod kell. Ütés megtanít, küzdősport szabályrendszerekben jó lehet, de ott azért dominál, mert kb. aköré építették fel a szabályrendszereket, stb.


Jó alap, de ne istenítsük túl azért."


Ugyanazt tudom mondani, mint az előződre: értelmetlen veled foglalkozni, mert csak fotelből ismersz minden stílust. Nem vagyunk egy szinten. Persze véleményed lehet még, nincs azzal baj. De ne azokkal vitatkozz, akik tudják is, hogy miről beszélnek, mert valóban csinálják.


Összegezve: uzsgyi le egy box edzésre! :) Annyira könnyű felébredni ám. Csak lemész, odamész egy zsákhoz, megtapizod, megpróbálod megemelni, érzed, hogy van vagy 200 kg, aztán megkérsz egy szemre 60-70 kg körüli boxolót, hogy küldje meg neked. Aztán ámulhatsz rajta, hogy a zsák, hogy kileng egy jobb egyenese után. Azt az erőt pedig az embernek a fejére kell kivetíteni, ami olyan ~2 kg körül van és rögtön megérted, hogy utcai szituációban, ha a boxoló üt előbb egy ilyent, miért fog a nála még 2x nehezebb ember is eldőlni úgy, mint akit fejbe lőttek. :) Illetve figyeld a profikat, ahogy gyakorolnak, ahogy pontkesztyűznek és rögtön megérted az egészet. Le fog esni neked is. Meg legalább elmondhatod, hogy láttál egy box edzést. Az is több, mint a semmi. ¯\_(ツ)_/¯


Arról nem is beszélve, hogy lehet megtetszik az, amit látsz, s ott maradsz. :D Ha ez így lesz, akkor jó edzést! :D Én viszont léptem innen, túl sokat kommenteltem, visszavonulok a néma olvasóba, amiben voltam mindig is.


Au revoir!

2020. júl. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

A valóságban a bírkózó mindegyiket megverné. Egy egy egy elleni harcban 2 - 3 ütés puffan mire összeakaszkodnak a felek. Ha a birkózó ezt túléli, ami illene, mert az elkerülés fontos része a sportnak, akkor onnan úgy játszik a boxolóval, ahogyan akar. A box meccsen, ha túl közel kerülnek a felek, jön a bíró. Ha megnézed az MMA - ban is ez dominál. Annak idején amikor a birkózók elkezdtek megjelleni, mindenkit lealáztak az oktogonban, aztán a többiek is megtanulták hogyan kell birkózni, hogyan kell levitel ellen védekezni és így újra talpon maradhattak a küzdelmek. Ennek ellenére is dominálnak az olyan fazonok, mint Khabib, vagy Usman.


Úgyhogy szerintem ennek kéne, hogy a harc alapja legyen. Az állóharc csak akkor érvényesül, ha egyik sem, vagy mindkét fél tud bírkózni.


Ütni tanulni egyértelműen a box a legjobb. Viszont elég szépen ki lehet combozni az ellenfelet, ha nem ismeri a rúgások elleni védekezést. Ezért van az, hogy MMA - sok a box egy rúgásokkal bővített változatát, Kick Boxot, vagy Thai Boxot vesznek alapul az állóharcukhoz leginkább.


A csapatban való küzdelem más téma, mert ott nem ajánlott lemenni a földre, ugyanis bárki fejbe rúghat és akkor annyi. De most úgy nézem egy egy elleni harc volt az aktuális vita tárgya.


És egy kisebb boxoló valóban ki tud ütni egy nála jóval nagyobb embert. Ugyanis az agya mindenkinek hasonlóan rázkódik. Abban az esetben nehéz kiütni az illetőt, ha erős nyakizmai vannak, ami stabilitást adna a fejének. Joel Romero például gerincműtéten esett át, melynek következtében a nyaka lekorlátozódott. Emiatt nagyon nehéz kiütni.

De igen, egy jó ütéssel nem az számít, hogy mekkora az ellenfél tömege. Kéretlen példa erre, amikor a mentálisan enyhén szólva instabil váltósúlyú Mike Perry egy laza horoggal kiütött egy nagydarab fickót egy étteremben.


Ja, és a fej jóval több, mint 2 kiló :D .

2020. júl. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

A birkózós résszel is egyetértek.


Egyébként az utcai bunyóval kapcsolatban sokan el vannak tévedve. A magasságbeli különbség talán fontosabb. De az utcán nem alakul ki folyamatos küzdelem. 1-2, maximum 3 ütés és vége. Egy boxolónak ez elég, hogy kiüsse a nagyobb darab Átlag Józsit. Átlag Józsi meg se tudná ütni. Még a boxoló nők is, legyenek 165 cm magasak, kiütögetnék a 180 centis, 80-90 kilós palikat...

2020. júl. 23. 07:18
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"Istenem, de utálom, amikor 0 szövegértéssel rendelkező emberrel beszélek írásban. Nem érted, amit olvasol, innentől kezdve veszett fejsze nyele az egész. De jó, szádba rágom akkor, istenem..."


Most parádézhatsz itt, ha te túlzásokat írsz. Itt nem szövegértésről van szó, hanem csak rávilágítok mennyire túltolod a dolgokat.


"Nem akció filmekről van szó, hanem IRL dolgokról. Egy boxoló jobb egyenese olyan, hogy bárki emberi lényt seggre tud ültetni. Ha ez neked új információ, az azt sugallja nekem, hogy semmilyen stílust nem űzöl. Ez esetben pedig szomorú lennék, hogy úgy vitatkozol, de legyen. Egyébként, mivel nem érted, amit olvasol, így szerintem az se tiszta neked, hogy most nem boxoló vs boxolóról van szó. Tehát ezt azért itt most leszögezem."


Legfeljebb te nem értesz a dolgokhoz. Most hiába terelsz, te arról beszéltél eddig folyamat, hogy egy bokszoló bárkit, egy nála 2x nagyobbat is kiüt. Erre világítottam rá, hogy a valóságban közel se így van, mert egy harcban elég nagy tényezőt jelent a súlykülönbség is. Szövegértésből meg legfeljebb te vagy síkhülye, mert azt nem akartad megérteni, hogy a box súlycsoportokat példának hoztam fel, csak te ezt nem akarod megérteni.


"Nem beszélek össze-vissza, csak még mindig nincs szövegértésed. :(



Soha nem mondtam, hogy a nálam 2x nehezebb srácot edzésről meg tudnám verni. Ez sehol nem szerepel."


Idézlek:

"Nálunk edzésen van egy srác, pont 2x olyan nehéz, mint én, tehát testközelből ismerek valakit és de, ha én őt telibe verném jobb egyenessel, dőlne el. "


Eldöntenéd akkor miről beszélsz?


"Egy 130 kg-os embert pedig ha megküldök egy jobb egyenessel, akkor az mindegy, hogy a feje melyik részén talál: orr vagy állcsúcs, el fog dőlni. Az pedig, hogy ő üt, arról szó se volt."


Na, te szólsz meg másokat. :D Pont erről pofáztam, hogy egy nehezebb ellen akkor van egyedül esélyed, hogyha KO pontokra mész. De téged ez ne zavarjon.


"Nem harcról beszélünk, hanem arról, hogy áll velem szemben az utcán és én annyira veszélyeztetve érzem magam, hogy inkább leütöm váratlanul, tehát én ütök előbb. Nagyban beszél, osztja nekem az észt, majd az egyik mondata felénél arcon pörkölöm. Ne aggódj, dőlne el, s közben a takony menetet vágna az agyában. Egy jól bevitt jobb egyenes nem játék."


Csak kár, hogy eddig egyáltalán nem erről beszéltél. Ezt nem szeretem mikor valaki terel, csak azért, hogy beállítsa úgy, mintha igaza lenne.

Váratlanul bárki le tud ütni bárkit, jól találod el egy parasztlengővel még bokszolnod se kell. Ne told túl a dolgokat, mert már te zavarodsz bele abba miket írtál eddig.


"Igen, például 10 kg-val? Vagy 15-tel? Soknak sok, de mégsem a jány súlyának 2x-ese."


Csak te már rég arról beszélsz, hogy egy bokszoló simán szétver egy nála 2x nehezebbet, stb. Már rég nem arról beszélsz, hogy egy lány kit üt ki, stb, hanem egy mezei bokszoló. Ne nekem kelljen már az eszedbe juttatnom mi a téma.


"Te kevered a filmet a valósággal. Filmben a lány tovább verné a melákot"

Továbbra se lányról beszélünk, hanem egy mezei bokszolóról. A lány témát te már elhagytad, mi általánosságban beszélünk a bokszolókról.


"Filmben a lány tovább verné a melákot, míg IRL egyszer megüti, aztán míg a melák próbál talpon maradni és tartja az orrát a helyén, amiből dől a vér meg próbál látni valamit a könnybe lábadt szemeitől, addig a leány simán hátra fordul és fut. Megintcsak el kell keserítselek, de a valóságban, önvédelem téren az egyik legjobb dolog a futás, persze csak az után, hogy leadtál pár pofont, hogy ne tudjon rögtön utánad iramodni támadód, hanem legyen kis egérutad."


Engem nem keserítesz el mivel több éve azért vagyok lehordva az oldalon mindennek, mert pont ezt hangoztattam és nem azt, hogy állj le 3x5 perces menetekre harcolni az utcán a támadóiddal.

IRL viszont meg neked nagyon kicsi rá az esélyed, hogy minden így fog alakulni, mivel szerencsésnek kell lenned vagy kb. olyan szintű gyors ütőnek, amivel már rég a profik között harcolnál. Ezek a váratlan támadások elméletben jól működnek, csak túl sok az akadályozó tényező, már alapból az, hogy a támadód észreveszi mire készülsz és egyből ütés távolságodon kívül megy.


"Innentől kezdve nem tudlak komolyan venni, mert szerinted a box csak ütésekből áll. Tökéletesen bebizonyítottad most, hogy semmilyen harci stílust nem csinálsz, de ha mégis, a boxról akkor sincs semmi fogalmad, így azt se tudod, hogy mire képesek, tehát valóban teljesen értelmetlen vitatkoznod, mert nulla hozzáértésed, tapasztalatod van ezzel a témával kapcsolatban. A rossz szövegértésről nem is beszélve, az a hab a tortán."


Rossz szövegértésed legfeljebb neked van. Én értem miről akarsz beszélni, csak arra válaszolok, hogy nem teljesen úgy vannak a dolgok, mint ahogy te leírod.

A bokszos rész meg tökéletesen rávilágít, hogy nagyon rossz szövegértésed van. Leírtam: az állóharc nem csak ütésekből áll, ezen nem tudom mit nem lehet érteni. A box világ életében mindig az ütéseivel emelkedett ki, sokan ezért is tanulják a saját stílusuk mellé.

Az állóharc többi részében viszont mára lemaradt a box. Rúgások, földre vitel ellen nehezen védekezik, emiatt sokszor alul is marad. Lábmunka lehet jó, de az nem ad elég védekezést a rúgások meg a földre vitelek ellen. Még anno mikor elkezdték volna a Box vs Birkózás stílus vs stílus elleni meccseket pont ezért nem domináltak.


"Ugyanazt tudom mondani, mint az előződre: értelmetlen veled foglalkozni, mert csak fotelből ismersz minden stílust. Nem vagyunk egy szinten. Persze véleményed lehet még, nincs azzal baj. De ne azokkal vitatkozz, akik tudják is, hogy miről beszélnek, mert valóban csinálják."


De úgy tűnik pont nem tudod az alapokat. A bokszos résznél bizonyítottad be, mivel te magad hiszed azt, hogy az állóharc az csak box.


"Összegezve: uzsgyi le egy box edzésre! :) Annyira könnyű felébredni ám. Csak lemész, odamész egy zsákhoz, megtapizod, megpróbálod megemelni, érzed, hogy van vagy 200 kg, aztán megkérsz egy szemre 60-70 kg körüli boxolót, hogy küldje meg neked. Aztán ámulhatsz rajta, hogy a zsák, hogy kileng egy jobb egyenese után. "


Te most komolyan ennyire nem értesz hozzá? Bokszzsák =/= Ember. A zsák persze ki fog lengeni, mivel nincs semmi ellenállása és elnyeri az ütésedből érkező erőt. Kettes voltam világéletemben fizikából, de ezt még én is tudom.

De komolyabban belemenve is a zsák meg az ember két különböző dolog. A zsák alapból nem fog előled kitérni sose. Ez tipikusan olyan, mint a Never Back Down 1. része, mikor azzal próbálták megmutatni mennyire kemény harcos lett a főszereplő, hogy orbitálisan meglengette a zsákot. A második részben nem is csoda, hogy Michael Jai White rakatott bele egy ezt kiparodizáló részt.


"Azt az erőt pedig az embernek a fejére kell kivetíteni, ami olyan ~2 kg körül van és rögtön megérted, hogy utcai szituációban, ha a boxoló üt előbb egy ilyent, miért fog a nála még 2x nehezebb ember is eldőlni úgy, mint akit fejbe lőttek. :)"


Nem tudom van-e még értelme bele menni veled egy érdemi vitába, mert nagyon nem érted a dolgokat. Utcán kismillió verzió tud történni, egyáltalán nem biztos, hogy te fogsz előbb ütni. Szép és jó mindig arról beszélni XY stílus képviselője fog támadni, de ez egyáltalán nem biztos. Simán támadhat előbb a támadód ugyanúgy váratlanul. Ez is ugyanolyan hamis önbizalmat ad neked, mint a Wing Tsun propaganda, Mádayék tolják így kb. Utcai, kocsmai szituációban minden megtörténhet, pont ezért felesleges hősködni sokszor az ilyen eseteknél.

2020. júl. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"A valóságban a bírkózó mindegyiket megverné. Egy egy egy elleni harcban 2 - 3 ütés puffan mire összeakaszkodnak a felek. Ha a birkózó ezt túléli, ami illene, mert az elkerülés fontos része a sportnak, akkor onnan úgy játszik a boxolóval, ahogyan akar. A box meccsen, ha túl közel kerülnek a felek, jön a bíró."


Végre valaki, aki érti a dolgokat. \o/ Arról nem is beszélve, hogyha tipikus birkózó alkatról beszélünk, vastag nyakkal, máris nem ütöd ki olyan könnyen.

Boksznak pont ez a nagy hiányossága, hogy nem készül fel a grapplingra, az összekapaszkodásokra, stb. Aztán onnantól fogva ledominálják őket.


"Ha megnézed az MMA - ban is ez dominál. Annak idején amikor a birkózók elkezdtek megjelleni, mindenkit lealáztak az oktogonban, aztán a többiek is megtanulták hogyan kell birkózni, hogyan kell levitel ellen védekezni és így újra talpon maradhattak a küzdelmek. Ennek ellenére is dominálnak az olyan fazonok, mint Khabib, vagy Usman."


Egy időben tényleg megtanultak a Takedown ellen védekezni, de ez az állóharc dominancia miatt meg az, hogy már mindenki BJJzik, így nem nagyon erőltették sokszor a földharcot és a földre viteleket. Utána kezdődött el az megint és teljesedett ki mostanra, hogy a birkózók megint elkezdtek mindenkit ledominálni.


"Úgyhogy szerintem ennek kéne, hogy a harc alapja legyen. Az állóharc csak akkor érvényesül, ha egyik sem, vagy mindkét fél tud bírkózni."


Ez is alapja. Az összekapaszkodás, a földre vitelek ugyanúgy az állóharc alapjai ahogy az ütés-rúgás.


"Ütni tanulni egyértelműen a box a legjobb. Viszont elég szépen ki lehet combozni az ellenfelet, ha nem ismeri a rúgások elleni védekezést. Ezért van az, hogy MMA - sok a box egy rúgásokkal bővített változatát, Kick Boxot, vagy Thai Boxot vesznek alapul az állóharcukhoz leginkább."


Kick Box meg Muay Thai mellé szokták tanulni a takedownokat (főleg birkózóktól) meg mellé nyomatja mindenki a BJJ-t.


"És egy kisebb boxoló valóban ki tud ütni egy nála jóval nagyobb embert. Ugyanis az agya mindenkinek hasonlóan rázkódik."


Ezért írtam, hogyha akkor van esélye, hogyha a KO pontokat támadja csak. Testet üti, stb. az sokkal nehezebb. KO pontokat meg nem olyan könnyű eltalálni.


"De igen, egy jó ütéssel nem az számít, hogy mekkora az ellenfél tömege. Kéretlen példa erre, amikor a mentálisan enyhén szólva instabil váltósúlyú Mike Perry egy laza horoggal kiütött egy nagydarab fickót egy étteremben."


Mert KO pontokra ment, a fej meg bőven jeleskedik benne. Viszont a fejet közel se olyan könnyű megütni, mint elsőnek tűnik, mert sose lehet tudni miként alakulnak a dolgok, lehet pont kitér annyira, hogy pont ne tud kiütni.


"De az utcán nem alakul ki folyamatos küzdelem. 1-2, maximum 3 ütés és vége. Egy boxolónak ez elég, hogy kiüsse a nagyobb darab Átlag Józsit. Átlag Józsi meg se tudná ütni. Még a boxoló nők is, legyenek 165 cm magasak, kiütögetnék a 180 centis, 80-90 kilós palikat..."


Elméletben igen, az utcai szituáció viszont nem ring, kismillió zavaró tényező kialakulhat. Átlag Józsizni is pont azért nem jó, mert annál is nincs megszabva, hogy ki számít átlagnak. Aki csak sörözget a kocsmában, vagy aki szórakozásból majd minden hétvégén össze is verekszik valakivel.

Bokszolóknál rendszerint az szokott gond lenni, hogyha nem sikerül az első ütés, akkor egyből viszik le őket a földre, ott meg hirtelen nem tudják mit csináljanak, mert nincsenek felkészülve rá. Nagyon sokan faragtak már rá erre.

2020. júl. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Ne érts félre, én a box+birkózás kombó mellett foglalok állást. De nem tudsz meggyőzni arról, hogy egy boxoló ne ütne ki 10 utca emberéből minimum 8-at, 9-et... Ja, és annyira a boxoló is tud dulakodni, mint Átlag Józsi. Átlag Józsi nem foldharcos.

2020. júl. 23. 10:13
 20/23 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló, erre a kérdésre gondoltál? :)


https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok_..

2020. júl. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!