Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Taekwondo vagy Japán jujutsu...

Taekwondo vagy Japán jujutsu a jobb harcművészet? Melyikkel tudja magát valaki jobban megvédeni egy támadás esetén?

Figyelt kérdés

2021. jan. 8. 20:16
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
18%
Csak a THAI BOX! De ha nincs a közelben, akkor taekwondo.
2021. jan. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
100%

Egyikkel sem. Nem azért csináljuk hogy kakaskodjunk. De azért első körben a jujutsu hasznosabbnak tűnik dulakodásnál, pedig a taekwondo szebb számomra.

Ha élesre fordul akkor meg úgyis mindegy. Akkor “oda köll b...szni”, ahogy az egyik Shihanunk mondaná.

2021. jan. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
78%

Oké, de Japán vagy Brazil jiu-jitsu? Nem mindegy.

Karaténak is van vagy 10 ágazata és csak hasra ütöttem.

Ha japán jiu-jitsu akkor az. És mellé mehetne valami Kick-box, Box, Muay-thai, Kyokushin, Taekwondo később kiegészítő gyanánt ahol sok küzdelem van.

2021. jan. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem is gyere Thai Boxra! Annak is a Muay Thai ágazatára. Tankot csinálnak belőled, anélkül, hogy edzésen szétvernének. (jobb helyeken)
2021. jan. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
100%
Japánt írja. Kyokushin. Na igen, de mellé kell valami box. Én majdnem 20 éve csinálzam, amikor adódott hogy csak kickbox volt a közelben. Hát, meg kellett szokni hogy pofán is vághatnak.
2021. jan. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

Japán, azért hagytam ki az “i” betűket.


Igen, valami contaktos is jó lenne...

De alapvetően tetszenek a technikásabbak harcművészetek, melyek tényleg inkább azok, mintsem küzdősportok.


Ha van rá lehetőség, akkor jó lehet heti 3 jujutsu és szintén 3 kick-box?


Amúgy a taekwondo annyira nem szimpi, de az egy nagy érv mellette, hogy egy tapasztalt taekwondós, az 0.5 másoperc alatt véghez tud vinni akár 1 tonna feletti erejű rúgást...

És igazából azt nem is nagyon lehet hogy védeni.

2021. jan. 8. 20:42
 7/51 anonim ***** válasza:
84%
Hány éves vagy? Annyival azért ki lehet égetni magad, hacsak nem a sportnak élsz.
2021. jan. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
Nem akarok rasszistának tűnni, de a thai box az nekem azért antipatikus kicsit, mert amennyit láttam belőle, szinte mindenki C volt, aki azt tanulta.
2021. jan. 8. 20:45
 9/51 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk edzésen kevés Ctípusú van, és meccseken sem döntő a cigók része. Én is magyar vagyok. Egyébként boxmeccsen is voltam, na ott voltak nem is kevesen. A muay thaiban egyébként gyönyörű technikák vannak, én imádom nézni is. Nagyon nagyon ajánlom!

L

2021. jan. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%

"De alapvetően tetszenek a technikásabbak harcművészetek, melyek tényleg inkább azok, mintsem küzdősportok."


Űztem sok harcművészetet és mégtöbbel bunyóztam, ezek ellenére is azt mondom, hogy a sima box sokkal technikásabb, mint ezek és sokkal hatékonyabb. A taekwondo az nagyon jó, ne értsd félre, de ez a laikusok gyakori hibája, hogy "a box nem technikás", mikor sokkal technikásabb, sokkal szebb és közben igazi, kemény harcról van szó. Úgyhogy higgy nekem és előbb menj le boxra, nézd meg és ha úgy se tetszik, akkor nézz mást. De hidd el, tetszeni fog. De tényleg le kell menni és élőben megtapasztalni, mert máshogy nem tudod meg, hogy mennyire állatjó és gyönyörű harci stílus.

2021. jan. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!