Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Motocross vagy Downhill MTB?...

Motocross vagy Downhill MTB? Melyiket érdemes magyarországon elkezdeni? Melyikhez milyen lehetőségek vannak itthon?

Figyelt kérdés
2021. febr. 5. 19:25
1 2
 1/14 anonim válasza:
Attól függ hol élsz, Budapesten és a “hegyvidékeinken” egész korrekt (illegál) dh pályákat találsz gyakorlatilag mindenhol, crossozni meg nyilván csak hivatalos pályán tudsz. Erdőben motorozni eszedbe ne jusson mert irdatlan f@szfejség. Dh témában vagyok inkább otthon, itt full kezdőnek semmiképp nem ajánlanék rendes dh bicajt, inkább egy minőségi merev endurot, védőfelszereléssel néhány száz ezer forintból megleszel. Cross árakat nem ismerem, de tippre jóval drágább a dhnál, illetve a cuccok szállítása is jóval nehézkesebb. Mivel konkrét bike park csak egy van az országban, a dhnál minden menet után vissza kell toljad, ezt is figyelembe kell venni. Alapvetően amúgy más a két sport, én azt mondanám hogy a dh kicsit félelmetesebb és messze technikásabb, elsősorban az számít hogy melyik érdekel jobban
2021. febr. 7. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Engem is inkább a DH foglalkoztat, mert pár éve már biciklizek, csak nem DH szakágban. Igazából az a baj, hogy nem lakok valami jó helyen. Sopron, Eplény, Budapest (ha jól tudom itt vannak pályák) még viszonylag elérhetőek, egyik sincs messzebb 150 km-nél, Eplény is csak 60 km-re van innen nagyjából. De ilyen helyekre csak hétvégén tudnék eljárni sajnos. Legközelebb a Vértes van (Turul) kb. 20 km-re, de ott nem tudom vannak-e pályák.
2021. febr. 7. 16:15
 3/14 anonim válasza:
Eplénnyel nem számolj, csak az obra nyitják ki, egyébként használhatatlanok a pályák. Facebook csoportokban keress helyi arcokat akik eligazitanak
2021. febr. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
#1 "dh kicsit félelmetesebb és messze technikásabb" Köszi, jót nevettem. Biztos nagyon félelmetes lehet egy 20 kilós biciklivel "ugratni" maximum 2 métert. Amíg egy 110 kilós motorral mész 60km/h-val neki az ugratónak és ugratsz 20-30 métert.
2021. jún. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4-es, nem vitázni szeretnék, de valószínűleg nem sok fogalmad lehet a DH-ról.

Én egyik sportot sem űzöm, de a DH tényleg félelmetesebbnek tűnik számomra is. MX-ben nem kell átmenned gyökereken, sziklákon, nagyon meredek technikás lejtőkön, csak is kizárólag egy szinte sík pályán, ami végig ugyan olyan felületű, és bele van rakva pár nagy ugrató.

És remélem azt is tudod, hogy a legtöbb DH pályán is simán el lehet érni 60 km/h-t (sok pályán akár 80+-al is lehet ereszkedni néhány helyen), és képzeld, ilyen sebességgel ugratnak is. :D De nem 2 métereket, hanem ezt még 10-zel megszorozhatod simán.

2021. jún. 7. 09:48
 6/14 anonim válasza:
Jo, oke, rugaszkodjunk el a realitastol es irjunk abszurdumokat. 80km/h DH biciklivel lejton. Mentel te mar az eletedben 80km/h-val? Valoszinuleg nem, ha ekkora baromsagokat irsz.
2021. jún. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ember, láttál te már egyáltalán UCI Downhill versenyt életedben? Vagy egyáltalán tudod mi az a downhill? :D Nem abból kell kiindulni, hogy az öregasszonyok 10-el gurulnak le a boltba, attól még lehet gyorsan menni biciklivel is.


Ha neked 80 km/h hihetetlen biciklivel egy lejtőn, akkor mit szólsz 135-höz? :D ( [link]


Tessék, itt egy 80+-os magyar videó is ( [link]


És rengeteg UCI világbajnoki DH pályán vannak olyan speed section-ök, ahol szinte minden versenyző 70+-al szokott elmenni. Remélem azért nem tiportam bele a lelkedbe nagyon.

2021. jún. 7. 16:25
 8/14 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon sok profi downhill versenyző motocrossozik is, de azt csak edzés gyanánt, mert ott ugye úgymond "végtelen" a pálya.
2021. jún. 7. 16:35
 9/14 anonim válasza:

Belinkelsz egy videót ahol sípályán lefele megy 135 km/h-val az illető? Te most vagy ennyire selejt vagy, vagy csak megjátszod magad. Gondolkodj már egy kicsit, ha egy szánkón megindítanak a csúcsról ugyan úgy eléred azon sebességet. Kvázi, teljesen irreleváns itt az MTB bicikli. Nem is értem, hogy ezt most miért linkelted be.

Ha már idióta videókat linkelgetsz, tessék én is linkelek neked egyet: https://www.youtube.com/watch?v=odikylc80tI


"Egyébként nagyon sok profi downhill versenyző motocrossozik" Neveket kérek. Nagyon nem vagy tisztában a motokrossz fogalmával. Gondolom te ugyan azon sügér vagy, aki ráül motorra, ugrat egyet aztán kitöri a nyakát, mert ugye ő "MTB-zik" aztán ott nem kell érkezésnél a gázzal, fékkel játszani, hogy ne legyen buktavári.

2021. jún. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

[link]


Olvasgass egy kicsit, ha viszont csak a videókból tanulsz (ha egyáltalán tanulsz, ennyi ésszel..)


https://www.youtube.com/watch?v=7fXrM8xPBTQ


Nem kell urban legends-eket gyártani, csak azért mert te elvakult fanatikus MTB megszállott vagy, az meg már csak hab a tortán, hogy ilyen hipotéziseket állítasz, hogy MTB-sek motokrosszoznak "edzés" gyanánt.

2021. jún. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!