Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Megálltam a fejlődésben,nem...

Megálltam a fejlődésben,nem tudok tovább fejlődni,mit tegyek?

Figyelt kérdés

Küzdősportolok mellé súlyzózok.

Régen a 60 valahány kg testtömegemmel elég vékonynak számítottam,elkezdtem edzeni,lettem 89,nem akkora,mint egy ház,de nagyobb lettem,mellé egy kis zsír is jött fel,de nem olyan sok.


A küzdősportot 2-3 éve nyomom,1 éve van az,hogy bizonyos dolgok miatt egyedül edzek otthon.Oké,az otthoni edzés sokat nem ér,de az edzőm írt gyakorlatokat,amiket otthon tudok csináni és kb lósz*r fejlődés,talán egy kicsit gyorsabb lettem (+mások is mondták,hogy gyorsabb),de nem sokkal,kb ugyanolyan,amilyen volt mondhatni.


A gyúrás meg..ott oké,azzal nem volt gáz,volt vagy 35-36-os karom,abből lett 37 most meg ilyen 38-39.A ruhák is már feszülnek rajtam és nagyobb számba is kellenek már ruhák. Célom a 40-es kar minimum,de már március óta 38-39-nél ragadt le,és máshol sem jött fel sok izom,mellem is ugyanolyan,a vállam is stb.Ott tudom is az okát a stagnálásnak,ugyanaz súly,tegyem feljebb a súlyt,oké értem,de az,hogy csak egy egykezesem van,ami 10 kg,ha nagyobb súlyt is beszerzek fogok én fejlődni azzal? Inkább szerezzek be egy kétkezest? Azzal több mindent lehet kezdeni meg hatásosabb.



+van egy 40-60 kg-os zsákom,mellé árnyékolok,milyen gyakorlatokkal tudnám még gyorsítani az ütéseim,rugásaim?


Szerintem még az étrend,ami mellé bezavart,kicsit szétesett az étrendem mostanság.



2021. júl. 31. 04:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet belenyugodni abba, hogy van egy biológiailag (alkatilag) meghatározott optimum ?
2021. júl. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Mert mindegyik 40es 50es kart akar 😀 De hogy mi értelme, azt nem tudom. Megváltozik tőle az életük? Netán a csajok erre indulnak be? Vagy jó nézegetni a tükörben? Semmi értelme. Pár év és úgyis csak lebeg, megereszkedik az egész.
2021. júl. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kusza kérdést is régen olvastam...

Ezek alapján, látatlanban, távolról nem fogjuk tudni megmondani, hogy mi lehet az oka az állítólagos stagnálásnak.

Ha valóban 60 kilósan kezdted, most pedig majdnem 90 vagy, akkor elég sok zsír jöhetett fel, ugyanis közel 30 kiló izmot naturálban egy élet alatt sem lehet építeni, nemhogy pár év alatt. Nyilván ebbe az is bejátszott, hogy amikor elkezdted, akkor még gyerek voltál, és azóta biológiailag is nőttél, fejlődtél (elég sokat), nem csak "gyúrás" szempontjából.

Lehet, hogy csak más gyakorlatokat kéne csinálnod, amik jobban célozzák az adott izomcsoportokat. Lehet, hogy csak nagyobb ismétlésszámmal kéne dolgoznod. Lehet, hogy csak nagyobb súlyt kéne használnod. Számtalan oka lehet a fejlődésnek. Ne a gyakorikerdesek.hu kommentelőitől várd erre a választ. Azért van edződ, azért fizetsz neki, hogy többek között ezekre a kérdéseidre is válaszoljon, hogy utat mutasson és segítséget nyújtson akkor, ha a fejlődésed valahol elakad. Ő jó esetben egy tapasztalt szakember, aki ismer téged, lát téged, és olyan információknak is a birtokában van, amiknek hála képes neked érdemben segíteni. Viszont azt tudd, hogy megtervezett, helyesen tartott étrend nélkül egy sportban sem lesz fejlődés, pláne nem a súlyzós edzésben. Lehet, hogy azért nem fejlődsz, mert nincs meg a kellő kalóriatöbblet. Lehet, hogy több kalóriát kéne bevinned, mert a fizikai aktivitásoddal túl sokat elégetsz ahhoz, hogy fejlődni tudjon az izomtömeged. Az edződnek ezt is tudnia kell.

Amúgy neked küzdősportolóként pont nem arra kéne rámenned súlyzós edzés tekintetében, hogy a karod 39-es vagy 40-es. Az csak a látvány része. Hiába csinálsz izolált bicepszezést, és lesz nagyobb az izmod, attól még nem lesz funkcionálisan erősebb a karod, nem lesz nagyobb az ütéserőd. Neked funkcionálisan kéne fejlesztened a karod és minden egyéb izomcsoportodat. A lényeg, hogy a rajtad lévő izomtömeget funkcionálisan használni tudd a küzdősport során. Ne az legyen a lényeg, hogy mekkorának nézel ki, mert annak te sosem fogod hasznát venni.

Arról pedig, hogy az árnyékoláson és a zsákoláson kívül mivel tudod még fejleszteni az ütéstechnikád és a rúgástechnikád, arról pláne az edződet kéne megkérdezned, ha már van.

2021. júl. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


A karomat csak azért szeretném megnövelni,hogy nagyobbnak tűnjön,nem azért,hogy jobban tudjak ütni,ahhoz zsákolok,hogy erősebb legyen.


Edzőm is ugyanezt mondta,hogy lényegtelen a kar méret,de én csak így érezném jobban magam,mert a 180 cm-hez minimum 40 kéne,hogy legyen. Azt is mondta,hogy 10 kilót lekéne dobnom,hogy gyorsabb legyek,ebben igaza van,viszont az,hogy úgy gebe lennék. Jó,mert nem számít a termet,de vékonyan nem érzem magam jól a bőrömben,pláne,hogy régen sokat piszkáltak azért,mert vékony voltam.



Egyébként én is az étrendre gyanakszok leginkább.

2021. júl. 31. 14:19
 5/14 anonim ***** válasza:

ütésgyorsításra a pontütőzés való.

89 kilóval a 37es kar meg kemény elhízást sejtet.

de teszteld magad.

magasság mínusz 100=derék kerület 1 normál testnél.

180-100=80cm....


ha meg fejlődni akarsz, akkor talán célzottan kellene célirányos testépítő edzést is végezned.

szerintem logikus.

2021. júl. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nagy karod szálkásan csak étrenddel lesz. Ha csak simán sokat eszel mindenféléből, akkor ugyan lehet nagydarab és erős leszel, de a súlyodhoz képest nem lesz elég nagy karod, főleg, ha nem vagy olyan fajta ember.
2021. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Már az étrendet rendbe tettem,igyekszek sok fehérjét bevinni,lehetőleg annyit ahány kg vagyok,mellé egy kicsi szénhidrát és lehetőleg főtkaját eszek meg gyümölcsöt mellé jön egy kis nasi,de nem sok.Inni vizet iszok már csak.


5-ös

nem 37-es,hanem 38-as Xd (viccelek,1 cm az mindegy)


Felpakolok magamra egy kis izmot még,aztán utána leginkább a küzdősporttal fogok a legjobbat foglalkozni.

2021. aug. 1. 21:43
 8/14 anonim ***** válasza:
Nagy kart ezekkel a gyakorlatokkal tudsz leginkább: szűknyomás, tolódzkodás(tricepszre), homlokra engedés, kétkezes bicepsz, húzódzkodás (bicepszre) és persze sok szénhidrát és fehérje.:)
2021. aug. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Lehet a húzódzkodás jól jönne,erőnövelésre meg bicepszre,az hogy nincs húzódzkodó állványom,meg semmi ami jól elbírna,de meg tudom oldani valahogy.


Kétkezest meg csináltam egy vasrúdból meg gumiabroncsokból,csak a sok csótány belemászott (kint tartom a kertemben)megijedtem,felb*sztam magam,szétszedtem,széjjel ütöttem gumiabroncssal őket és azóta nem merek hozzányúlni XD

2021. aug. 1. 22:04
 10/14 anonim ***** válasza:
Betonból öntsd ki a súlyzót szerintem, ha van
2021. aug. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!