Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Azt olvastam, hogy sok évvel...

Azt olvastam, hogy sok évvel ezelőtt a judo kapcsán, hogy: "elhagyták belőle a testi épségre veszélyes technikákat". Ezek szerint a judo már önvédelemre alkalmatlan és csak versenysport?

Figyelt kérdés

2021. dec. 10. 10:30
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Sajnos azt látom, hogy máshol a különböző önvédelmi, harcművészeti sportágak művelőnek egy része köpködi a többi sportágat."


1) csak azokat szidják, amik tényleg szarok. A judo nem ilyen, nagyon nem. Az egy mindenki által elismert és bizonyítottan effektív testharci stílus.


2) valójában rendkívül ritka a "köpködés", ezt egyedül a joggal kritizált stílusok hópihe képviselői élik meg így. A valóság azonban az, hogy hogyha egy stílus gyenge vagy akár egyenesen alkalmatlan harcra, akkor azt teljesen jogosan kritizálni kell. 2022 ide vagy oda, elfogadunk mindent meg mindenkit meg manapság mindenki behisztizik mindenen, de egyszerűen ami szar, arról beszélni kell. Meg persze arról is, ami jó. Mint például most a judóról. Kegyetlen jó stílus és bátran ajánlom bárkinek.


Úgyhogy engedjük el ezt a "máshol bezzeg szidják ezt meg azt" szöveget, mert igen, ha valamit mindenhol szidnak valódi harci tapasztalattal rendelkező egyének, akkor annak oka van és nem azért teszik, mert szemétkednek, hanem mert a kegyetlen igazságot hangoztatják. Nem, nem fogok most stílusokat megnevezni, a kérdés a judóról szól, azt pedig minden valódi harci tapasztalattal rendelkező egyén elismeri és tudja, hogy egy nagyon jó és effektív stílus.

2022. márc. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

A judonak az "baja" hogy amit az olimpián látsz az valoban nem látványos egy borzasztoan leszbájozott valami. Megnézed és baszus ezt: "a 10éves gyerekem lenyomja" érzésed támad.

A valóság persze más. Évek kemény munkaja az hogy valaki oda jusson.

Ami valami fogalmat adhat arrol,hogy milyen is az olyan harcosok akik judo-val kezdték a karrierjüket. És nem csak világ bajnok lett judoban,hanem az ufc-ben is bizonyitott.

2022. márc. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Hát én olvastam rendkívüli kemény kritikákat a stílust illetőleg nevezhető köpködésnek is, a Kung-fu-tól a Thai bokszig,sokan mindent szidnak.Aztán a szidott sportágak művelői meg kikérik maguknak.Ennek szerintem nincs sok értelme. Amit a judorol írtál, irtatok az világos és érthető.Igen, igazad van,a TV-ben látható közvetítéseket nézve nem tűnik túl komolynak,azonban elmagyarázva a sportág hátterét nagyon is komoly.
2022. márc. 26. 20:18
 24/26 anonim ***** válasza:
Valóban a különböző sportágak képviselői egymás szidásával gyakran túl tolják a biciklit és ennek semmi értelme. Úgy is azt fogják védeni amelyben jól érzik magukat és amelyet saját tapasztalataik alapján hatékonynak találtak. Aki azzal érvel, hogy az Ő sportága a tökéletes,de a többi sz@ar, az kikiálthatja magát a legnagyobb mesternek,de igazából nem sokat ért az egészből.Az ilyenekre még figyelni sem érdemes. A judo egyébkén tényleg hatékony.
2022. márc. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Ha elérsz egy bizonyos szintet vannak veszélyes technikák, amiket ha jól kivitelezel esetleg koponyatörés is lehet belőle.
2022. márc. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy jól értelmezem e a válaszokat, de a versenyeken és a versenyre való felkészülésnél tilos ezek az úgynevezett veszélyebnek nevezett technikákat alkalmazni,de egyébként tanítják?
2022. márc. 29. 20:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!