Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik az a sporttág,ami jó...

Melyik az a sporttág,ami jó idő töltésre,és ergo önvédelemre?

Figyelt kérdés

Mert mivel arra jutottam hogy mivel ártani nem árt,és mivel megkélne tanulni bunyózni,gondoltam hogy beiratkozok egy jó küzdő sportságra..

Mivel nem vagyok egy nagy darab,és még gyors se,csak egy tipik tini,és mivel mondani szokás(nálam),hogy "aki bunyózni nem tud,az gázspray-ezni meg szúrkálni tud",és mivel sok hülye van az világon aki még abba is bele köt hogy milyen az hajam színe.

Milyen sportságot ajánlotok egy 180 cm,és 65 kg-os gyereknek?(17/F)



#Verekedés, bunyó, önvédelem,bicska,fegyver
2021. dec. 26. 17:25
1 2 3
 11/29 anonim válasza:
90%

9-es

persze élesben nem ugyan az mint más küzdősportokban, de meg tudod tanulni hogyan kezeld ezeket a helyzeteket, gyakori mikor csak egy ember támad, már az is nagy segítség ha egyet el tudsz intézni :)

2021. dec. 27. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

általában ezek az emberek akik téged ki akarnak rabolni sokszor plekniből mennek vagy többen valami lehúzós dumával pl.: adj egy cigit, mondd meg az időt, adjál pénzt, stb.

a legegyszerűbb, hogy ha megszólít már otthagyod. ha meg lesből jönnek és már megleptek, akkor meg már valószínű lenyomnak


Kellemes Ünnepeket neked is kérdező !

2021. dec. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
27%
Szamurájkard..
2021. dec. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

12

Köszi,neked is!:)

13

Az meg nagyon drága,ami még jó is :DDD

Meg gondolj bele,élőben valaki egy tokban (nyilván valóan kard) mászkál az utcán,előbb utóbb rá hívják az kékeket :D

2021. dec. 27. 14:32
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Ne azert valassz kuzdosportot mert meg akarod magad vedeni fokent, hanem azert mert szereted es tetszik. Teljesen mindegy hogy milyen sparring alapu kuzdosportot csinalsz, az hogy egy helyzetben tudod e hasznalni elesben, az a te lelekjelenleted, es a psychologiadtol fugg. Cselgancs,birkozas,box,thai box, brasil jitsu. Ezek a legjobbak. Ha egy agressziv paraszt nekedmegy mert nem adtal elsobbseget neki kocsival, vagy valakivel osszeszolalkozol az utcasarkon ami kb millio az egyhez az eselye, akkor igazabol a fentiek kozul akarmelyikkel levered ha kitartoan csinalod es jo a psychologiad tehat nem vagy beszari. Ha boxolsz leutod, ha birkozol egyszeruen foldhoz vagod, vagy lefolytod. A keses meg mindenfele lofegyverrel valo tamadas ellen meg igazabol teljesen mindegy mit csinalsz mert ki vagy szolgaltatva. Ez hogy box a legjobb, savate a legjobb, judo a legjobb ezt felejtsuk el. Ezekbol mind ki lehet hozni a maxot, es egy atlagembert konnyuszerrel leversz. Nekem volt egy cigany birkozo ismerosom aki rendszerint verekedett utcan, egyszer ugy vagta foldhoz az embert hogy majdnem lebenult. Millio rendorsegi ugy, rendszerint max kettot utott az ellenfelere, de szinte a sima birkozassal daralt be mindenkit. Teszem hozza hogy o kereste anno a balhekat, mostmar lenyugodott. De van egy masik ismerosom is aki a rendorsegen dolgozik. Sorba nyeri a Tek galakat, cselgancsba komoly eredmenyei vannak, dobalja a nehez ketlebelleket, de a legynek nem artana akarmilyen eros es jol kepzett is. Egyszeruen elkepzelni nem birnam hogy lealjon verekedni elesbe. Tehat mindegy melyiket valasztod, a balhet ne keresd, de ha megtalal allj oda ezek mind hasznodra vallnak
2021. dec. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

15

Hol is kezdjem..

Mivel nem vagyok egy ilyen "nebáncs virág" vagy tipikusan "anyuci kedvence",vagy ilyesmi..

De mondjuk attól függöen mi az szitu..

Mert mivel én magam is úgy vagyok vele,hogy jó okés,alapból nem pont azért akarok megftan ulni verekedni,mert most én vagyok az tökös gyerek az faluból aki simán lever bárki,hanem is mert most éremnek két oldala van..

Boxot azért választanám mert talán kiváncsi vagyok,meg alapból meg tudnék technikát elsajátitani..

Meg alapból az ilyen mma iránt érdeklődök,meg thai box..

Mert nem vagyok az ilyen hogy most "mi van tesó,bajod van"

Mert mivel már volt már esett rá,hogy képzelj el egy srácot aki tényleg,egy légynek nem árt,és jönnek oda kötekledni mert mivel testi fogyatékos,és kajak amikor volt is rá esett hogy hülyegyerekek emberkedtek és hátul meg kameráztak..(Csak annyi volt megúsztva hogfy nem volt semmi verekedés)---

Meg anmikor romák vagy legalább 10-en akartak emberkedni,csak kamerára felvettem,.

2021. dec. 30. 23:37
 17/29 anonim ***** válasza:
Wing csun es kadabumbum a roma tamadoknak reggel már nemfütyül a riko kishaver.
2022. jan. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Pillangókés 🤩
2022. jan. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Thai boxolni nem tudom milyen, szerintem kínoznak edzésen, de én azt próbálnám ki.
2022. jan. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:
Tanulhatsz te akármit, az adott szituációban teljesen máshogy fog reagálni az elméd és a tested. A túlélés lesz az elsődleges szempont, ezt pedig úgy fogod elérni, hogy együtt működsz. Igen, nagy technikás volt Bruce Lee, meg hatalmas bunyós Mike Tyson. De mindkettőnek beb****a a fejét a vascső hátulról.
2022. jan. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!