Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A gyerekeket érdemes, vagy...

A gyerekeket érdemes, vagy inkább nem beiratni önvédelmi tanfolyamra?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves lányom, gondolkodom hogy be iratom egy gyerekeknek való önvédelmi tanfolyamra. Azonban vannak kétségeim:

Oké hogy megtanulja a technikáját, de ugye egy gyerek kb fele akkora mint egy felnőtt, és nem tudom hogy így a méretbeli különbség ellenére meg tudná-e védeni magát.

Meg ugye egy gyerek még nem biztos hogy el tudja dönteni hogy mi a jogos védelem és mi nem. Például volt a suliban olyan eset náluk, mikor egy kislány úgy a lába közé rúgott egy fiúnak hogy orvoshoz kellett vinni.


Anyukák, hogyan látjátok ezt? Érdemes vagy sem?



2022. máj. 30. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
98%

Apuka vagyok, nem anyuka, szóval bocsi, de írok pár szót.

Az önvédelmi tanfolyamok kamuk, marketingfogások, pénzlehúzások. Ha ilyen jellegű céljaid vannak, akkor küzdősportra írasd be a lányod. 8 évesen még akármelyik egyesület tárt karokkal fogadja majd. Így egyszerre kap a lányod sportértéket és küzdelmi rutint is. Az önvédelmi képességek elsajátításának pont hogy ebben a korban van relevanciája.

Annál nevetségesebb nincs, amikor 20-30-40 éves felnőtt férfiak rettegnek az utcán, meg a villamoson, aztán ezen az oldalon kérdezgetik, hogy a "boksz jó önvédelemre?". Hát ezeknek a férfiaknál már tök mindegy. Az ilyen alkatok soha az életben nem fogják tudni magukat semmivel megvédeni olyanokkal szemben, akik kiskoruk óta ütik-vágják a környezetüket, konfliktusból konfliktusba, bunyóból bunyóba sodródnak. Kell ám egy személyiség is az önvédelmi szituációk megnyeréséhez. Ezt a személyiséget, ezt a fellépést, attitűdöt pont hogy ilyen kiskorban lehet kialakítani, utána már késő. Szóval nagyon is van alapja az elképzeléseidnek, de ne pénzlehúzó önvédelmi tanfolamokra írasd be a lányod, hanem küzdősportra. Magyarországon a bokszot, a birkózást és a judót ajánlom. Ennek a három stílusnak vannak a legszínvonalasabb szövetségei idehaza.

Attól meg ne félj, hogy ott vadállatnak nevelik a lányod, aztán az első adandó alkalommal halálra veri az osztálytársát. Ez a nevelésen múlik, márpedig minden bizonnyal te nem ilyennek neveled őt, úgyhogy attól ne aggódj, hogy egy küzdősport edzésen harci képességeket fog kapni.

2022. máj. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Nincs olyan, hogy önvédelmi tanfolyam. Mind baromság. Ha olyan szituációba kerülsz, hogy meg kell magad védeni, akkor azon fog múlni a sikerességed, hogy tudsz-e bunyózni. Bunyózni hatékony stílusokon lehet csak megtanulni, mint például box, thaibox, birkózás, judo, ezek. Nyilván ezek sem változtatnak terminátorrá, a kés a bőrt mindig át fogja szúrni, de rengeteg olyan szituáció van, amikor az ott szerzett tudás segíthet.


Ezen felül, ami még fontosabb, hogy ezen sportok kiváló sportok, rendkívül jó sportértékkel rendelkeznek és megedzenek. Úgyhogy mindenképpen megéri csinálni őket. Ezeknek van értelmük. Önvédelmi tanfolyamoknak nincs, semmit nem adnak.

2022. máj. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is támogatom a küzdősportokat, 2 évig karatéztam (ennyi idősen, mint a lányod) és emlékszem, hogy tök örültem a bronzéremnek, amit versenyen szereztem, meg, hogy mennyire jó volt a napközis edzőtábor.

Szerintem nézz utána milyen küzdősport van felétek viszonylag közel, majd nézess videókat a lányoddal, esetleg vidd el 1-1 próbaedzésre és válassza ki ő, melyik tetszik neki a legjobban. Fontos, hogy ne kényszerítsd olyanra, amit ő nem akar és támogasd, ha valami iránt lelkes. Esetleg még arra figyelj, van-e kifejezetten gyerek csoport, oda talán könnyebben beilleszkedik, mint egy vegyesbe, ahol sok nagy közt ő lesz az apró.

2022. máj. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Thunderfairy ***** válasza:
100%

A következők közűl válasz az önvédelmi tanfolyam helyet. Box, Kick box, Thay box, savate, birkozás. A Judo-t azért nem támogatnám önvédelemre mert nem tanul meg jól ütni és rúgni. Tehát ilyenek ellen lehet hogy védtelen lenne a Judo-val. Ilyeneket hogy karate, kung fu, stb. felejtsetek el.


Egy karatéban csalódot karatés.

2022. máj. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!