Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Vágtánál kiesik a lábam a...

Vágtánál kiesik a lábam a kengyelből?

Figyelt kérdés

Sziasztok🙂 3 éve lovagolok, a vágtát tökéletesítem. Heti rendszerességgel megyek. Lépés, könnyűügetés, tanügetés telje mértékben megy, még a legvadabb/leglustább lovakon is. Azonban a vágta... Ott is minden oké, a csípőm, tartásom, minden. Csak a lábam. Ahogy elindítom a lovat ügetésből vágtába, azonnal kiesik a lábam a kengyelből és onnantól arra próbálok koncentrálni, hogy visszarakjam a lábamat. Kengyelállítást ne javasoljátok, nem azzal van a baj. Azt már kipróbáltam akkor is ezzel a problémával álltam szembe

...

Könyörgöm, ha valaki tud valamit javasolni, azt elmondanátok? Annyira szeretném ha ezzel a bajjal végre megküzdenék..😟

Már vagy fél éve ezt próbálom megoldani. Azt is próbáltam hogy nagyon lenyomtam a sarkam, nem sikerült és még sorolhatnám.



Ui: csoportos lovaglásba vagyok, és így még nehezebb, mert nem csak rám figyel az oktató, és ez miatt nagyon keveset tudtam fejlődni. Mindig magamtól kellett rájönnöm a problémákra. De erre nem találok megoldást. Szeretnék én is végre egy jót vágtázni♥️🏇



2022. júl. 4. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá akkor az oktatódnál, Hogy figyelj ez nem megy, mi lehet a baj? Fizetsz ezért neki, ha meg nem hajlandó megmondani, menekülj... Egyébként a sarkaddal kapaszkodhatsz, azért húzod fel. A térdeddel szoríts és csak lazán, menni fog!
2022. júl. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Kérdezd meg az oktatódtól. Ha nem mondja meg, inkább válts lovardát, nem azért fizetsz, hogy a problémákra a megoldást keresd. :)

Nálam, amikor így van, azt vettem észre, hogy sokszor az egyik lábamra teszem le a súlyom, így a másik mindig kiesik. Illetve az is, hogy vádlim, lábfejem szorítja a ló oldalát, nem pedig a combom vagy a térdem. (- nem tökéletes az ülésem, és nem is stabil, fél éve kezdtem el lovagolni.) És ezáltal ha oldalra szorítom vele, akkor nem tudok egy némi súlyt is tenni a kengyelre, hogy ne essen ki.

2022. júl. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

A szorításra buzdítás hülyeség. A szakember úgy fogalmazza meg a helyes mértéket, hogy: legyen ott a térded. Aki szorít, az kiemeli a fenekét a nyeregből, pedig lovagolni fenékkel kell.

Kérj segítséget, valaki nézzen, mit csinálsz. Elvégre ha kiesik a lábad a kengyelből, akkor a többször hangsúlyozott tökéletességed kissé kérdéses.

2022. júl. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat🥰
2022. júl. 6. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!