Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most kezdtem a lovaglást úgy...

Most kezdtem a lovaglást úgy 2 hónapja. Problémám: könnyű ügetésnél mindig előre csúszik a lábam, ezért nem tudom megtartani magam, visszaesek a nyeregbe. Nem kengyelből emelkedek ki, hanem kézből, azaz a kapaszkodó segítségével. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

#könnyű ügetés #visszaesek #kézbőlkiemelkedés
2015. ápr. 26. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Alapvető gyakorlat maradt el: a kétpontos ülés.

Miután megvoltak a lovas "kötelező" tornagyakorlatok, ez kellett volna, h jöjjön.


Kapaszkodót eleve nem szabadott volna a kezedbe adni (csak ha nagyon fiatal vagy), mert hozzászoksz és nem egyensúllyal maradsz fent majd a lovon, hanem erőből próbálsz (az pedig hiba) (és nem is lehet).


Kérd meg az oktatód, hogy gyakoroljátok a kétpontost. Érdemes rövidebb kengyelt állítani 2 lyukkal, hátrébb veszed a lábszárad, lenyomod a sarkad és a térdeden "támaszkodva" felállsz. Maradjon mindig jóval hátrébb a lábszárad, különben visszacsüccsensz. (a kétpontos ülés kell majd vadászvágtához is, valamint a járóiskola feletti átlovaglásnál)

Találd meg az egyensúlyi pontot először álló, lépő, majd ügető lovon - nem lesz egyszerű, de ha megvan, utána már simán megy majd. :)

Sok sikert! :)

2015. ápr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
a kapaszkodót felejtsd el, lábból emelkedj, sokkal egyszerűbb(meg úgy is kell :)
2015. ápr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!