Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van értelme közepes terhelésse...

Van értelme közepes terheléssel csinálni valamit, ha kevés súly van?

Figyelt kérdés
Itthon edzem, mellre pl. gyakorlatilag csak fekvőtámaszt, lábra pedig két 20 kilós tárcsás kézisúlyzóval guggolást tudok csinálni egy rakás 15-ös sorozattal, és kissé nehezítve egy kb. 8 kilósra "tömött" hátizsákkal, de persze nem sok fejlődést tapasztalok. Akár abba is hagyhatnám ezeket?
2022. ápr. 28. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
A semminél bármi jobb! Fekvő helyett kezd el a tolódzkodást. Csinálj a súlyzókkal bolgár guggolást és kezd el a progressziót az egylábas guggolásra (pistol squat, keress rá). De amúgy legjobb lenne terembe menni, úgy lehet legjobban fejlődni.
2022. ápr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szoktam néha tolódzkodni de az tudtommal (és tapasztalataim szerint) inkább a mellkas külső részére hatásos. Próbálkoztam az egylábas guggolással, szabályszerűen nem nagyon megy...

Tudom, hogy teremben több értelme lenne edzeni, de nincs kedvem annyi időt és pénzt befektetni. Itthon két ismétlés között 1-2 perc alatt is dolgozom valamennyit.

2022. ápr. 28. 15:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a "mellkas külső része" dolgot még most az elején felejtsd el.

A fekvőtámasz egy kiváló alapgyakorlat, a guggolás is értelemszerűen, de ezeknek az otthoni, kisbaba súlyos, sok ismétléses, nulla intenzitást jelentő, progressziót nem fenntartó, hátizsákba pakolgatós edzegetéseknek valójában nincs értelmük. Illetve a semminél valóban minden mozgás jobb, ebben igaza van az 1. komentelőnek, de a cél az eredmény és a fejlődés, ez pedig ebben a formában értelmezhetetlen.

Ha otthoni edzés, akkor el kell mozdulni street workout irányába, ha pedig a súlyzós edzés vonz, akkor irány a konditerem. Mindkét út egy teljesértékű ösvény. Viszont az otthoni súlyzózgatós maszatolások nem lesznek célravezetőek. Pár hét/hónap múlva már neked sem lesz hozzá kedved, mert nem fogod értelmét látni, hidd el.

2022. ápr. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Elég régóta csinálom, párszor tényleg abbahagytam néhány napra, mondván hogy ennek tényleg semmi értelme, amikor még vesztettem is súlyt annak ellenére, hogy igyekszem betartani a szabályokat, de mindig visszatértem hozzá, mert a további súlyvesztés várt volna rám. Azt viszont nem értem, hogy a street workout miért lenne jobb. Ott még ennyit sem tudnék csinálni mellre és lábra súlyok hiányában. Más gyakorlatokat is csinálok itthon ezzel az összesen 40 kilóval, azokkal nincs probléma, legalábbis nehézség szempontjából.
2022. ápr. 28. 17:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A street workout alatt én a tényleges street workoutot értem, nem az otthoni fekvőzgetéseket, felülésezgetéseket, amiket pára saját testsúlyos edzésnek csúfolnak. Erre gondolok:

https://www.youtube.com/watch?v=urHEnLOccnM

Nézd meg ezeket a trükköket, ezeket az elemeket, ezeket a gyakorlatokat, továbbá ezeket a fizikumokat. Ha úgy érzed, hogy ez neked mind megvan, mind sima, akkor persze felejtsd el a street workoutot, de szerintem ha elkezdenél elmerülni a sportágban, akkor lenne benne perspektíva.

Ha viszont konkrétan az izomnövelés számít, akkor a súlyzós edzés a te utad. Az viszont előbb-utóbb kondibérletért kiált, ugyanis az otthoni 40 kilóval nem tudom, hogy meddig fogsz te értelmes edzést folytatni.

2022. ápr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnéztem, nem újdonság, de ez a videó legfeljebb arra lehet válasz, hogy miket tudsz majd megcsinálni sok évnyi edzéssel, nem arra, hogy milyen egy swo edzés, mert gondolom nem ilyen, mindenesetre becsülendő teljesítmény. Lakótelepen élek, van itt egy ilyen pálya, de nem nagyon használják (sajnos), esetleg majd kipróbálom nyáron, ha már sötétben sem lesz túl hideg...
2022. ápr. 28. 20:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Hajrá! Jó fejlődést! Remélem, hogy megtalálod az utad!

Egy edzésvideó:

https://www.youtube.com/watch?v=dy6ovi5gysk

2022. ápr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A többi választ is.
2022. ápr. 28. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!