Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 25 évesen milyen küzdősportot...

25 évesen milyen küzdősportot kezdhetek el, 0 tapasztalattal?

Figyelt kérdés

Kb. 10 éve kezdtem a gyúrást, csináltam szívvel-lélekkel, de most jutottam el odáig, hogy unalmas lett és kicsit változtatni akarok, új sportot kipróbálni. Leginkább a küzdősportok vonzanak.

Milyen küzdősportokat lehet elkezdeni ennyi idősen, akár versenyszinten? Nyilván világbajnok már nem leszek, de azért valamilyen eredményeket gondolom el lehet érni. Egyáltalán van még értelme belekezdeni? Ha más nem hobbiként.

Azt tudom, hogy a birkó/judo ágban nem igazán fogadnak kezdőket és 20 felettieket, szóval melyik küzdősportokat lenne érdemes?

A keleti harcművészetek nem érdekelnek. Nem tartom őket rossznak és nem is írok róluk semmi negatívat, de nekem nem tetszik és ennyi, szóval olyanokat kérem ne ajánljon senki! :)



2023. jan. 2. 13:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyiket elkezdheted, ahogyan említetted világbajnok már nem leszel, de kisebb versenyeken még simán indulhatsz.

Nálunk kickboxon is vannak 25-26 éves kezdők, nincs ebben semmi. El kell kezdeni, nem várni meg filozofálgatni. Próbálj ki többféle edzést, aztán amelyik megtetszik, hasznosnak találod, jó a társaság stb. akkor azt csináld.

Jó sportolást!

2023. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Ha te tényleg nulla tapasztalattal akarsz 25 évesen elkezdeni egy küzdősportot, akkor még jó pár év, amire adott stílusban olyan szinten leszel, hogy értelme legyen kvalifikálni valamilyen versenyre. Na most a hazai küzdősport egyesületek legtöbbje nem fogja a nevét adni 30 körüli újoncok nevezéséhez. Ezzel azért kalkulálj. Ettől függetlenül nekem is van olyan ismerősöm, aki 22 évesen kezdett el karatézni, és 26 évesen már bronz érmet szerzett egy országos versenyen. Sosem késő, csak találj egy megfelelő klubot.
2023. jan. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
9%
En otthon gyakoroltam boxolni
2023. jan. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%
Én is 25 vagyok, krav maga edzésre mentem el pár éve, hogy belekóstoljak, de ott nem igazán volt pl. földharc meccs, (csak gyakorlás) pedig az érdekelne.
2023. jan. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Bármelyiket, de a versenyt engedd el. Én az ökölvívást ajánlom.
2023. jan. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
#4-es vagyok, esetleg hobbiból edzőpartnerek lehetnénk, én a boxot nem kedvelem, viszont a judot/földharcot igen.
2023. jan. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem tudom mennyire releváns (gyanítom, abszolút nem :D ) de elég jó fizikumom van, ugye a testépítésből adódóan. Számít ez olyan szinten, hogy például előnyömre fog vállni, vagy éppen hátrány mert csak lassít, lomha vagyok stb.? Én úgy gondolnám, hogy pl. Birkónál vagy judonál jól jöhet.

2023. jan. 2. 21:35
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
A megszerzett izomtömeg mindenképp csak előnyödre válik minden létező sportágban, így küzdősportban is.
2023. jan. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igen, ez biztosan igaz, de egy adott tömeg felett már nem haszontalan?

Jelenleg 105kg vagyok és 182cm magas. Nem vagyok tömegszörny és egy Mr. Olimpia alkat de azért van rajtam jócskán izom ami lehet hátrány lesz.

2023. jan. 3. 02:10
 10/16 anonim ***** válasza:
Naturál vagy?
2023. jan. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!