Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Egy átlag ember milyen magas...

Egy átlag ember milyen magas hegyre tud felmászni gyakorlás nélkül, vagy egy kis gyakorlattal?

Figyelt kérdés
Nem hajszálra pontos értéket kérek, hogy 4856,523432451 méter. Szóval az ilyen okoskodók kíméljenek. 28/F vagyok, szoktam túrázni. Nem vagyok túl edzett, de egész nap ülős sem. Tegnap pl. 4 órát legyalogoltam a Bükkben. Eléggé tempósan, ma pedig semmi izomlázam nincs. Számomra mi lenne az a magasság, vagy melyik hegység jelentene nagyon komoly, de nem lehetetlen kihívást? Csak kíváncsiságból kérdezem.
2023. máj. 9. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy milyen a hegy. Nyilván nem igazi köteles hegymászásra gondoltál, hanem meredek emelkedőn való gyaloglásra. Na de az se mindegy hogy ott hány százalékos az emelkedő, és milyen hosszú az út, meg hogy az alap kiindulási hely milyen tengerszint feletti magasságon van. Mivel autóval is felmehetsz mondjuk 3-400 m tengerszint feletti magasságra, és onnan tovább gyalog. Egy átlag ember 2-3 órás enyhe emelkedőn még fel tud menni, és talán kis pihenő után még 1 órát. Neked emelni kellene ezt a távot, ha még izomlázad se lett tőle. Nem tudom milyen magasságra mentél fel , de ehhez adj még kb +20%-ot egyelőte, utána meglátod, hogy mennyire megy.
2023. máj. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is van, amikor 4 órát gyaloglok megszakítás nélkül és nincs izomlázam. Ez nem ezen múlik.


Erre a kérdésre sajnos nem lehet normális választ adni.

2023. máj. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tengerszint feletti magasság adja elsősorban a nehézséget (kivéve a nagyon magasakat, elsősorban a 8 ezreseket). Szóval erre nem lehet így válaszolni.


Sokmindentől függ, például milyen magasságból indulsz, egynapos túra vagy van közben szállásod, esetleg bivakolsz, milyen a terep, milyen a meredekség, a könnyű túraútvonaltól a nehéz kövesen át a sziklamászó útvonalakig sokféle nehézség van.


Általánosságban én például alpesi környezetben, kicsit nehéz terepen 1 nap alatt max. 2 ezer szintet tudok fel-le megtenni, tehát pl. Triglav belefért egy augusztusi napba, közel 2900 méter magas és 1000 m-ről indulva. A te edzettségeddel valószínűleg fent kellene aludnod 2 éjszakát a 2500-on lévő menedékházban, de ez nem biztos. Az, hogyegy rövid bükki túrától nem lett izomlázad, az alapján nem tudni, hogy hosszabb túrát mennyire bírnád.

2023. máj. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Legyen csak 10m magas az a hegy. Függőleges sziklafallal.

Még azt sem tudod megmászni..???

febr. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!