Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » BJJ, vagy Aikido (30 fölött...

BJJ, vagy Aikido (30 fölött kezdve) felérhet (évekig szorgalmasan(!) gyakorolva) a kötött, vagy szabadfogású birkózással? Vagy a birkózás azért még mindig mindenek felett áll? (Mindkettőnél ugyanannyi gyakorlási időt számolva.)

Figyelt kérdés

2020. szept. 2. 19:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Senki nem tudja?
2020. szept. 2. 22:28
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondolsz, kedves naponta több kérdést kiíró, időnként provokáló kérdező? Megint arra a fránya önvédelemre? Vagy milyen szempontból szeretnéd vizsgálni a hatékonyságot?

Nem áll mindenek fölött a birkózás. A kötöttfogású birkózás, a szabadfogású birkózás és a BJJ egyformán kiváló küzdősport, hiszen sparring-alapú, megerősíti izomzatodat, fejleszti az állóképességedet, javítja a mozgáskultúrádat és mozgáskoordinációdat, ráadásul tízből nyolc helyen jó minőségben oktatják. Az aikido egy japán hagyományőrző, teátrális kiegészítű stílus. Sportértéke gyakorlatilag nincs, ugyanis se erősítés, se kardio fejlesztő aspektusból nem elégséges. A mozgáskultúrád-mozgáskoordinációd azonban evolválja, ez kétségtelen. Harci értéke önmagában nincs, azonban valamilyen bunyó-bázisú rendszerrel kiegészítve (pl. boksz) TALÁN működhet.

Önvédelemre tovább is a kemény megjelenés, a határozott fellépés, a jó kommunikációs képesség, a legálisan viselhető taktikai eszközök, és a futás javasolt. A BJJ egy alapvetően földharci stílus, így utcára nem a legmegfelelőbb, azonban tartalmaz olyan technikákat, feszítéseket, szorításokat, fojtásokat, amik ha berögzültek és hatékonyan rutinszerűvé váltak, akkor bejöhetnek egy éles helyzetben. 1VS1 utcai-kocsmai verekedésekben (amik ma már tulajdonképpen nem léteznek, vagy ha igen, akkor megtekinthetők YouTube-on, Facebookon, Instán, ugyanis azonnal levideózzák nyolcan) a birkózás talán még a boksznál is működőképesebb lehet. Egy edzett, erős izomzatú, jó kondíciójú, tapasztalt birkózót nem könnyű kiütni, ráadásul ha egyszer a kezei közé kerülsz, akkor jó eséllyel földhöz leszel vágva, ha pedig ő kerül felülre, akkor nem fog jól esni, ha ököllel és könyökkel el kezdi bombázni a fejed. Persze ez a forgatókönyv is csak akkor elképzelhető, ha nincs a történetben acélbetétes bakancs, pillangókés, vagy vipera. Ebben az esetben az lesz előnyben, aki ezen dolgok valamelyikét birtokolja, nem az, aki küzdősportoló.


Egyébként kedves kérdező, nem akarlak megbántani. Nem akarlak kérdőre vonni sem, nem akarok veszekedni sem veled, szimplán csak kíváncsi vagyok. Miért írsz ki olykor naponta több kérdést sport és harcművészet témakörökben? Időnként variálod a stílusokat, időnként provokálsz és direkt veszekedést provokálsz. Időnként középkorú férfinak állítod be magad, időnként fiatal lánynak. Egy profilról több ilyen jellegű kérdést is fel szoktál tenni, de feltételezem, hogy több profilod is van. Miért csinálod ezt, ez valami fétis, vagy csak ennyire unatkozol? Tényleg nem bántani szeretnélek ezzel. Ha szeretnél, akkor erre privátban is válaszolhatsz, tényleg csak kíváncsi vagyok.


Azért szeretném megkérni a moderátorokat, hogy legyenek szívesek figyelemmel kísérni ezen témakör kérdéseit. A legjobb az lenne, ha az oldal rendelkezne egy küzdősportokban kompetens moderátorral is. Ez már nem az első eset, hogy valaki egy vagy több profilról napi szintű provokatív kérdés és válaszírásokkal, magát több különböző személyiségnek kiadja és veszekedést generál. Ezek miatt az emberek miatt van mélyponton jelenleg az oldal harcművészet témaköre. Megkérném a moderátorokat, hogy járjanak el megfelelően az ilyen egyénekkel szemben. Köszönöm!

2020. szept. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Valakivel erősen összekeversz. Soha nem írtam ki egy témakörben naponta (pláne több) kérdést, és nincs két regisztrációm. Messziről jött idegen azt hazudik amit akar (az azt mond amit akar túl finom megfogalmazás szerintem), így ha megfeszülök is, nem tudom neked bizonyítani, hogy tényleg nincs sem több regisztrációm, sem naponta több kérdést nem írok ki egy témában. Erre szerintem lenne egy tökéletes megoldás, de ezt az oldal üzemeltetőinek kellene meglépni. Számokkal lássák el a kiírók regisztrációit, így nem kellene név szerint megjelenniük, de az azonosító számuk mindenhol megjelenni, és ki lehetne szűrni azt az alakot, akivel például most engem összekevertél. Sajnálatosan jobb ötletem ennél nincs, de ez viszont működő megoldás (lenne).

De, hogy a kérdésedre is válaszoljak azért kérdeztem, mert pont itt a gyakorin olvastam nemrég néhány bejegyzésben, hogy mondták az ökölvívásnál (nem sport, nem önvédelem miatt, kollektíve) és a birkózásnál jobb NINCS. Így, határozottan. Ráadásul Magyarországon ezt a kettőt kiváló színvonalon oktatják, ami a küzdősportokra sajnos nem mondható el - szerintük. Ezért kérdeztem rá az aikidora és a BJJ-ra, érnek-e ezek legalább annyit, mint a magas színvonalú birkózás? "De most már aztán ténylegesen/valóban mi mennyit ér" legyen rá válasz (stílussal/hangsúllyal). De ez én vagyok. Más miért kérdi, azt csak egyedül ő tudja. Ha tudnám, már lottó ötöseim lettek volna zsinórban! :)

2020. szept. 3. 12:30
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig kísértetiesen olyan érzésem van, mintha például ezt a kérdést is te írtad volna ki.

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek_..

Ugyanez a témakör, ugyanaz a fogalmazási stílus, kicsit más küzdősport, ráadásul ugyanabban az időpontban sürgetted válaszra az embereket, egy perc eltéréssel, mint ezen kérdés alatt. Fura! Durva véletlenek vannak!

Na de mindegy, remélem az előző hozzászólásommal kielégítő választ adtam a kérdésedre, és eloszlattam a kételyeidet.

2020. szept. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tudod mi az igazán véletlen? :) Hogy pár hete/hónapja valóban írtam én is ki kick bokszos kérdést! :) Na az tényleg én voltam.


Igen válaszoltál, ahogy én is neked.

2020. szept. 3. 17:14
 6/7 tikyus ***** válasza:
Aikodot semmi képpen nem hamis dolog túl nagy a szellemiség de az is csak kamu.Szegény osensei forog a sírjában hogy mit tettek a harcművészetével.A bjj inkább földharc.30 fölött meg már csak műkedvelőknek :) főleg ha már van izületi probléma
2020. szept. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 stellaz ***** válasza:
100%

Aikido semmire nem jó, csináltam pár évig.30 felett az az előnye, hogy nehéz benne lesérülni.

Birkó, judo már nehezen tanulható ebben a korban, de azért érdemes megpróbálni, mert keményedik tőle az ember még hobbi szinten is (már ahol elvallalnak). Bjj annyiból jó, hogy szinte csak foldharc, jobban tanulható,nem olyan sérülés veszélyes, ha ésszel csinálják.

2020. szept. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!