Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 39 évesen úgy hogy nem vagyok...

39 évesen úgy hogy nem vagyok sportos, már késő neki kezdeni edzeni ahhoz hogy hegymászó legyek és palackkal megmásszam az Everestet?

Figyelt kérdés
Hihetetlen szép képek vannak az Everestről annyira felmennék oda a világ tetejére nagyon szépen
2023. máj. 29. 13:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy jelenleg mennyire vagy műszakilag sz@r állapotban.
2023. máj. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
1. Hát el vagyok hízva és a térdem gyenge
2023. máj. 29. 14:02
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gatya van haver.
2023. máj. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

"Hát el vagyok hízva és a térdem gyenge"

Nyolcezres mászók körében az egy régi közmondás, hogy ha életed legjobb formájában vagy, az itt nem előny, hanem a minimum, az itt a belépő. Aki az Everest tetejét sikeresen csúcstámadja, majd onnan sikeresen haza is tér, az jóformán félisten, aki évtizedek óta élsportolóként működve különleges testi és anatómiai adottságokkal rendelkezve TALÁN képes erre az elképesztő teljesítményre. 39 éves túlsúlyos térdproblémásként ráeszmélni arra, hogy de szép a google képeken a Hímalája, de felmennék oda, akkor az enyhén szólva késő, nem akarlak megbántani.

2023. máj. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Hellmano ***** válasza:
100%
Felvisznek valami repülő eszközzel azt kilógatnak egy kötélen és leeresztenek a csúcsra , lőnek rólad egy képet és húznak vissza a gépbe. Kb. így van esélyed rá, de ehhez meg sok pénz kellene :D
2023. máj. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%

Azért nem vagyok benne biztos, hogy teljesen igaz ez a mondás hegymászókra, bár én is hallottam.

Az egyik osztrák ismerősöm 4 éve mászta meg, 60 évesen ! Persze oxigén palackkal, serpával, de akkor is.

60 éves korához képest rohadt jó erőben van, de az tuti, hogy nem élete legjobb formájában.

És most is azt olvastuk, hogy az a serpa aki látta Suhajdát fent, egy 60 körüli kínai nőt kísért éppen lefelé. Igaz írták, a nő nem volt túl jó állapotban, de ezek szerint csak megmászta és gondolom , ennyi idősen ő sem élete legjobb formájában volt ennyi idősen.

2023. máj. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
54%

"60 éves korához képest rohadt jó erőben van, de az tuti, hogy nem élete legjobb formájában"

Mindig vannak kivételes esetek, akik több évtizednyi munka nélkül is képesek emberfeletti teljesítményt nyújtani, de a realitás talaján maradva Suhajda Szilárdoknak, Erőss Zsoltoknak, Kiss Pétereknek, Várkonyi Lászlóknak csúcsformában sem sikerül. Erőss mondjuk pont nem volt már fénykorában a műlábnak köszönhetően, de értitek.

"a nő nem volt túl jó állapotban, de ezek szerint csak megmászta"

Én úgy tudom, hogy a jelenlegi információk szerint a nő nem mászta meg. Olyan pokoli állapotban volt, hogy ezért kellett őt lementeni bőven a csúcs előtt.

2023. máj. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Ja , igazad van, most olvastam, hogy a kínai nő nem jutott fel.

De gondolom, ha valaki ésszel csinálja, ( oxigén, serpa kísérő ) , akkor nem lehetetlen küldetés, még ha nem is fénykorában van az ember.

Én a Kilimandzsárón voltam 7 éve, az mondjuk séta galopp az Everesthez képest. Ott inkább csak az oxigén szint jelentette a nagyobb problémát.

6# voltam.

2023. máj. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Vannak ám szép helyek a szomszédban is (Szlovénia, Ausztria, Szlovákia), ha valaki szeretne a hegyekben csavarogni. Igaz a Himalájához képest csak dombocskák, de azokat sem kell lebecsülni.
2023. máj. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Himolájába szeretnék menni bagy legalábbis ott szeretnék túrázni, igaz 6 km után általában elfáradok és nem bírom tovább amikor itt a pilisben túráztam
2023. máj. 29. 16:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!