Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 39 évesen úgy hogy nem vagyok...

39 évesen úgy hogy nem vagyok sportos, már késő neki kezdeni edzeni ahhoz hogy hegymászó legyek és palackkal megmásszam az Everestet?

Figyelt kérdés
Hihetetlen szép képek vannak az Everestről annyira felmennék oda a világ tetejére nagyon szépen
2023. máj. 29. 13:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem elég egy alaptábori gyalogtúra? Az még fizikailag és anyagilag is egy reális cél. Onnan is nagyon szép a kilátás.
2023. máj. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Felvisznek de drága és ez sem életbiztosítás mert a magashegyi körülményekre nem tudsz edzeni tehát benne van a pakliban hogy összeesel oxigénpalackkal is. Ha mozgásképtelen vagy akkor kénytelenek ott hagyni.
2023. máj. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
67%

"Felvisznek valami repülő eszközzel azt kilógatnak egy kötélen és leeresztenek a csúcsra"

Mégis milyen repülő eszközzel? Helikoptert is csak egy darabig tud mentést végezni, egy adott magasságon túl már fel se tud repülni illetve van olyan helikopter amelyik tudna, mert valamivel több mint 12 ezer méter a rekord amilyen magasra felment egy helikpoter. Viszont a hegyet 8 ezer méter magasan ha csak próbálná megközelíteni nagyon nagy eséllyel odavágná a gépet a hegy oldalához az ott uralkódó erős szél.


"Hihetetlen szép képek vannak az Everestről annyira felmennék oda a világ tetejére nagyon szépen"

Az a néhány kép nagyon szép, de egyébként nagyon morbid és ocsmány, undorító.

Ott van a Szivárvány völgy ami az ott fekvő holttestek ruháiról neveztek el. A völgy a vörös, kék és zöld kabátokról kapta nevét, amelyek messziről is jól látszanak. Úgy tartják, több mint 200 fagyott testet őriz a Szivárvány völgy. A holttestek levitelére ugyan volt már példa, de egyébként nincs rá kapacitás. Életveszélyes saját magát vonszolnija ott az embernek nem hogy még egy kőkemény fagyott holttestet is vinnije. Voltak holttestek a kijelölt útvonal mellett is. Nagyon csúnyán hangzik, de ha útban van akkor odébb lökik, illetve mivel nincs kapacitás levitelre vagy ott marad a hegyen évtizedek múlva is vagy lelökik a hegyről.

https://www.youtube.com/watch?v=6ghfJl6USCM

2023. máj. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

13.

[link]

2023. máj. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
67%

@23:54

Köszi a linket, de nem győzött meg. Kb. 200-an mászták meg a Csomolungmát oxigénpalack nélkül összesen. Helikopterrel meg ezek szerint 1 ember ment fel, nem tűnik reálisabbnak helikpoterrel felmenni oda mint gyalog. Arról nem beszélve, hogy nem vitt egy másik embert az a pilóta sem, sőt a gépből is lettek kiszedve kellékek nem hogy plusz még egy utas, ... ugyan hagyjuk már a hülyeséget. Létezik ilyen extrém összesen 1 pilóta aki "kiherélt" géppel a súlycsökkentés miatt, utas nélkül megcsinálta, de ennél sokkal többen mászták meg oxigénpalack nélkül, nem beszélve hogy oxigénpalackkal még többen.

2023. máj. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

15.

én csak a határozott helikopteres kijelentéseid miatt küldtem a linket :)

ha nem fogadod, nem fogadod el... ettől még tény: a gép felszállt, megközelítette az everestet, és nem vágta oda a szél a hegyhez. Ellentétben a te állításaiddal. Ja és másnap megcsinálta mégegyszer :)

2023. máj. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
67%

"és nem vágta oda a szél a hegyhez. Ellentétben a te állításaiddal."

Nem azt állítottam, hogy lehetetlen hogy ne vágja oda a szél, hanem hogy ezt állítottam : "nagyon nagy eséllyel odavágná a gépet a hegy oldalához". Az esély mint valószínűségszámítási fogalom nem vonatkozik már megtörtént eseményre.(Mármint jelen időben vonatkoztatva a múltra, a múlt az már biztos.)

Továbbra sem tartom reálisnak hogy oda a kérdezőt elviszi valaki helikpoterrel, de a többi részlet tekintetében nem akarom magamat ismételni.

2023. máj. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

17-es!

Ennyi felesleges magyarázkodást basszus :D Benézted, nagy dolog, lépj tovább :D

2023. máj. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
67%

Nem néztem be semmit, ha nem fogtad fel, más felfogja mivel más is látja.

Egyébként az a magyar forrás nem is pontos, de ebből a szempontból nem számít, amilyen szempontból beszéltük.

[link] [link]

[link]

2023. máj. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, a kérdésedtől függetlenül, hogy meg tudnád e mászni, gondolom, azt tudod, hogy az anyagi háttérnek is meg kell lenni e ?


"Egy felmérés szerint a hegymászók forintra átszámítva 10 és 70 millió forint közé teszik a költségeket. Azért ilyen nagy az eltérés az árak között, mert sok tényező befolyásolja azokat. Az ExpedReview adatai alapján a Mount Everest megmászása átlagosan 20 millió forintba kerül."

2023. máj. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!