Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 39 évesen úgy hogy nem vagyok...

39 évesen úgy hogy nem vagyok sportos, már késő neki kezdeni edzeni ahhoz hogy hegymászó legyek és palackkal megmásszam az Everestet?

Figyelt kérdés
Hihetetlen szép képek vannak az Everestről annyira felmennék oda a világ tetejére nagyon szépen
2023. máj. 29. 13:57
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Nézd kérdező, tegyél meg mindent hogy felkészülj, aztán majd kiderül.

Van egy csomó edzésterv a neten hogy mi szükséges az everesthez, vedd azokat alapul. Ha komolyan gondolod a dolgot akkor az alap, hogy le tudj futni egy maratont, az első 25%-ba tartozó szintidővel teljesítsd a Kinizsi 100-at, és minimum az intermediate/advanced kategóriában legyél az erősztenderdek alapján mind saját súlyos, mind súlyzós gyakorlatokban. [link]


Ezenefelül pedig kezdj el először csak hegyekre túrázni aztán szép sorban mászd meg az európai hegyeket és a mont blancot. Ha ez mind megvan akkor jöhet a 7 summits, majd a végén az everest.


Szerintem meg lehet csinálni, csak az baj hogy rnegeteget kell hozzá edzeni, túrázni, gyógytornázni a térded miatt plusz szóval ha nem vagy idő és pénzmilliárdos akkor nem lesz egyszerű menet.

2023. máj. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Egy olyan ember akinek annyi kitartása sincs hogy a saját egészsége érdekében lefoggyon az majd biztos maratonokat fog lefutni meg kilenc ezer méteres hegyekre felmászni. Egyébként van aki műlábbal is feltud menni de ott azért van akaraterő is.
2023. máj. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Minek akarsz te egy kősziklára felmászni. Nekem abszolút nem tetszik az everest ezért nem megyek oda.
2023. máj. 31. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Vannak szép hegyek alacsonyybb, könnyebb elérhető magasságban, pl Ausztriában az Ötscher és sok más hegy stb. Szerintem ate állapotodban reálisabb ott kezdeni, a profik sem 8000 méteres hegyekkel kezdték. Aztán ha nagyon belejössz, van aki 50 felett mássza meg.
2023. máj. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
2023. jún. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!