Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Suhajda Szilárd biztos volt...

Suhajda Szilárd biztos volt benne legbelül, hogy megcsinálja/időben feladja? Halálára nem is gondolt? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2023. jún. 15. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Minden bizonnyal kalkulált azzal, hogy egy ilyen emberfeletti vállakozásnak könnyen lehet halálos kimenetele, de úgy senki nem indul neki az Everestnek, hogy hát mindegy, szarok bele, úgyis meghalok, de azért megindulok, lesz ami lesz. Egy erőemelő se úgy áll oda a versenyen a rúd elé, ha mindegy, úgyse bírom felhúzni, de azért meglátjuk, hátha. Egy élsportoló elméje nagyon más világ.
2023. jún. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én ezt értem. De ha autóba ülök, tudat alatt ott van, hogy úgysem lesz baj. Nem gondolkozok, hogy vonattal menjek-e. Kicsiben igy tudom megfogalmazni. Mosolyogva beszélt előtte, hogy ennyien haltak meg, ennyi fordult vissza, oxigénpalack.. utána jött a támadás. Egyébként egy tapasztalt mászó tudhatja, hol a határ? Arra gondolok, amikor még tiszta, szinte azonnal válik zavarttá?
2023. jún. 15. 16:26
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

El kellene már engedni a médiának ezt a témát, értem én, hogy Suhajda Szilárd halálából eladható híreket tudnak csinálni, de már nagyon túl lett pörgetve.

A Mount Everestre feljutni már nem igazán számít hírnek.

Szervezett formában már évente több száz ember feljut a hegy csúcsára, közöttük volt, aki 80 évesen, műlábbal. Ez főleg pénz kérdése náluk, az ösvény végig biztosítva van.

A nem biztosított úton mászók sokkal több nehézséggel, veszéllyel néznek szembe, számukra a hegy valóban veszélyes tud lenni.

A szervezett túrista mászókra felügyelnek, szükség esetén kapnak oxigént (és szükség lesz rá), vagy nem engedik tovább.

A sportból mászók általában kisebb csoportokba szerveződnek, ritka, aki totál egyedül indul fel a hegyre.

Suhajda Szilárd egyedül volt.

Senki nem tudja, hogy mit gondolhatott.

Tapasztalt hegymászó volt, de egyedül volt, és a bajban nem számíthatott senkire, nem volt nála oxigénpalack sem.

A magashegyi agyödéma tünetei közé tartozik az itélőképesség elvesztése is.

Az, hogy valójában mit gondolt, nem fog kiderülni soha, de feltételezhető, hogy az oxigénhiányos állapotban rossz döntéseket is hozott (nem fordult időben vissza)

2023. jún. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
ENgedj már el baszki.
2023. jún. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%
az emberi nyomorultság alja mikor hónapokig ilyen témákon kell csámcsogni.ki a gec.it érdekel.
2023. jún. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok vlogot, blogot szoktam angolul nézni az everestről, 2500-3000felett már nincs olyan, hogy tiszta gondolat, 6000felett pedig szinte mindenki vigyorog mint a tejbetök és úgy beszél, mintha be lenne baszcsizva…

És nem, nem tudják hol a határ, ha tudnák, eleve nem mennének oda… és ezt most nem bántásból írom, én pl DH-zok, ha tudnám hol a határ, nem csinálnám, így viszont szerencsétlen feleségem kénytelen elviselni, hogy általában dugig vagyok horzsolásokkal nyilt sebekkel.

2023. jún. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Most pl a nyakam, olyan mintha megnyúzták volna, egy faág konkrétan letépte a fejemről a bukót.
2023. jún. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

“A Mount Everestre feljutni már nem igazán számít hírnek.“


Mondjuk itt se abból lett hír, hogy feljutott, hanem abból, hogy nem.

2023. jún. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Rokon sportot űztem, ismertem hegymászókat, én nem másztam, de olvasni sokat olvastam a témában. Ahogy már írták is, 8000 felett nem igazán tud tisztán gondolkozni, reális döntéseket hozni.

Oxigén és segítők nélkül fokozottan nehezebb, veszélyesebb.

Elég lassan haladt, de nem tudta felmérni, hogy vissza kellene fordulni, mert nem fog menni, sajnos nem volt rá reális esélye ,hogy feljusson és ami fontosabb, épségben vissza is érjen.

2023. jún. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%
Mondta, hogy van benne bizonytalanság és félelem is. Miért nem nézed vissza az expedíció teljes folyamatát? Vannak bejelentkezései, abban elmondja, hogy mit gondol, mit érez. Régebbi interjúk is vannak vele fent a neten, többször is említi, hogy nagy álma az Everest. Ahogy a művészeknek, úgy a sportolóknak is megvan a saját kis szenvedélyük. Ők úgy érzik, hogy ezért születtek a világra, hogy ezt űzzék.
2023. jún. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!