Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » El szeretnék kezdeni boxolni,...

El szeretnék kezdeni boxolni, de nem merek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elég gyenge vagyok, és az állóképességem is nulla. Szószerint nem tudok lefutni 500 métert. Attól félek, hogy ha elkezdeném, akkor nem bírnám, más is kiröhögne, stb..

17/F



2023. júl. 23. 02:38
 1/9 anonim válasza:
100%
Hat akkor kezdj el edzeni ezen másképp nem tudsz változtatni, ha mar úgy érzed elég hatásos az edzés akkor meg belefoghatsz a boxba. Nem is ertem hol itt a kérdés :D
2023. júl. 23. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kezdésnek agyban kell ezt rendbe tenned, de mutatok valamit bár nem box:

[link]

2023. júl. 23. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
87%
Kiröhögni nem fognak, de a kardiót össze kell szedni, nincs mese. Az edzők az álloképességedhez képest fognak feladatot adni, meg ha nem is bírod akkor kiállsz valameddig. Rendszeresen van ilyen nálunk is és senki sem röhög.
2023. júl. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jarj kocogni. Aztan menj boxra
2023. júl. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Kezdd a futással, úszással és bringázással, mert a boxhoz elengedhetetlen az állóképesség, és az egyensúly fejlesztése.

Ha már le tudsz futni könnyedén 5k-t minden reggel és este, ha már minden másnap le tudsz úszni mellette 3k-t könnyedén, és ha már minden másnap le tudsz tekerni 50-70 km-t a bringával, akkor menj csak boxolni.


Egyébként meg lehet, hogy közben megszereted a háromféle aerob sport közül valamelyiket, és ott leragadsz. Az sem baj, csak mozogj.


Csak azért írom ezt neked, mert ha most mennél el boxolni, akkor tuti hamar megunnád vagy megutálnád ezzel a mostani "állóképességeddel", mert az edzők nem kímélnének, és mindened fájna már az első edzés után.

Jobb ha te hangolod magad erre a kemény sportra, ami hatalmas állóképességet és kitartást igényel, mintha más veszi el a kedved a boxtól.

2023. júl. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Csak menj le edzeni és ne dohányozz. Ha kitartó vagy jönni fog az állóképesség hamar, már 3honap után magadra sem fogsz ismerni
2023. szept. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3 hónap után már övért fog a ringbe menni... LOL

De sokan hiszik ezt...

2023. szept. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Milyen öv LOL. Arról volt szó hogy állóképességet akar szerezni, az pedig nem tart ennél tovább ha nyomja az ember.



Én pl úgy mentem le edzésre ahol mindig volt pár perc ugralokotel bemelegites, hogy alig bírtam megcsinalni folyamat meg kellett állnom. Egy hónap után már 2.5 perc ment simán. Jobb lett a ritmuserzekem és az eronletem is, 3honap után egy teljesen élvezhető gyakorlat volt, mert simán bírtam

2023. szept. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem értetted a szarkazmust az előző kommentemben.

Aki 17 évesen nem tud lefutni a saját bevallása szerint még nyamvadt 500m-ert sem, az egy boxedzésen a félórás

egyre növekvő intenzitású bemelegítést sem fogja tudni megcsinálni, az edzés többi szakaszát még úgy sem.

Az edzők egyike sem fog külön foglalkozni azzal, hogy egyénre szabott bemelegítést vezényeljen le.

Minden mást már lehet egyénre szabni a boxban, de egy alap-állóképesség kifejlesztése nem feladata egyetlen boxedzőnek sem, azt a testnevelés órákon kell (kellett volna) megszerezni mindenkinek.

Egy boxedzőnek erre sem ideje, sem kapacitása nincs, és nem is feladata, mert nem iskolai testnevelő, hanem szakedző.

Pont.

2023. szept. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!