Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Előfordult mással is hogy...

Előfordult mással is hogy miután mezítláb sétált néhány kilómétert átlagos, poros, kavicsos földúton és aszfalton, vízhólyag keletkezett a sarkán, vagy a talpán?

Figyelt kérdés
Tettem egy kisebb túrát, de a flip-flop nagyon kényelmetlennek bizonyult az egyenetlen talajon. Már megfájdult a bokám, inkább anélkül folytattam. Tudom, cipő, meg minden, de ez úgy spontán jött.

2023. szept. 14. 23:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Anno pont ezért találták fel a cipőt, mert mással is előfordult.
2023. szept. 15. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem vagy hozzászokva a mezítláb járáshoz. Ha sokat jársz mezítláb, akkor nincs ilyen gond, mert a bőr megkeményedik, a boka és a lábfej izmai megerősödnek.
2023. szept. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, volt rá példa, de szerintem ez ezzel jár. A lábnak jót tesz, ha kicsit íly módon is megmozgatják.

Szerintem a "kisebb túrát" ne flip-flop-ban tedd meg:).

2023. szept. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

2:

Valamennyire megkeményedik, de egy makacs tévhit, hogy aki sokat jár meg fut mezitláb, annak majd szuperbőr lesz a talpán. Én rendszeresen futok mezitláb is, de mindig oda kell figyelni sok év után is, hogy ne legyen túl sok, bizonyos felületeken ne fussak mezitláb, bizonyos felületeken meg jobban figyeljek a talajra érkezésnél. Apám meg anno tarlón járt mezitláb gyerekkorában, de az nagyrészt a technika miatt működött, nem a talp keménység miatt, gyakorlatilag úgy léptek, hogy félig oldalról letaposták a tarlót, így nem kapták telibe élesen.

2023. szept. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Az aszfalt tud vizhólyagot csinálni több kilométer után. De ha esik az eső akkor nem. Föld, fű nem okoz vizhólyagot, más kérdés hogy kevésbé látni hova lépsz. Erdőbe ezért eddig csak Skinnersben merészkedtem be.
2023. szept. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

5:

Esőben sokkal könnyebben okoz vízhólyagot az aszfalt, ha mezitláb gyalogolsz vagy futsz rajta, mivel kicsit megcsúszik, így többet surlódik rajta a lábad.

2023. szept. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Nekem ez csak fordítva volt: vízhólyagot okozott mindkét sarkamon a cipő egy hosszabb túra során. Egy idő után már alig tudtam menni, így bár próbáltam halogatni, de végül kénytelen voltam levenni a cipőt, mert már nem bírtam tovább. Az utolsó másfél órát mezítláb tettem meg, és nem is gondoltam, mennyire felszabadító lesz. Szinte repültem, és nem is éreztem a vízhólyagot.
2023. szept. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#6 elképzelhető hogy igazad van, ehhez képest nekem esőben még sosem volt vizhólyagom aszfalttól, míg szarazon igen. És ugyanazon az útvonalon. Gondolom a viz ken, kevésbé surlódik.
2023. szept. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

8:

Nekem meg esőben még rekortánon is vízhólyagom lesz, nem hogy aszfalton.

2023. szept. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a rekortan? Amúgy le kell tesztelni. Elmegyünk A-ból B-be aztán megnézzük kinek lett vízhólyagja :)
2023. szept. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!