Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Tapasztaltabb boxolok. Mi...

Tapasztaltabb boxolok. Mi lehet a probléma velem ?

Figyelt kérdés

Edzsőterembe járok tömegelni lassan 1 hónapja.

Az edzséseim végét általában mindig egy box zsákkal vezetem le, persze edzsés után nyilván amennyi erőm marad erre.

Az ütések és technikák egyenlőre jók. A védekezéssel sincs egyenlőre (kezdőként) problémám.


Viszont ha védekezés közben teszem fel 10ből 1szer nem védem ki az ütést és az ütés (ami csak lendületből vagy izomból jön felém) csak epp kesztyűben súrolja a fejem/arcom bármely pontját, na akkor azonnal bőrükön össze úgy mint akit egy lapáttal küldték volna halántékon vagy tarkón!

Ezt a problémát mivel küszöbölhetném, hogy kissé úgymond jobban bírjam az ütéseket?


ápr. 8. 13:50
 1/3 HunLo válasza:

,,Ezt a problémát mivel küszöbölhetném, hogy kissé úgymond jobban bírjam az ütéseket?"


Én szerintem úgy ,fogod jobban bírni az ütéseket ,ha lejársz boxolni.

Ha sok ütést kapszbe akkor előbb utóbb pszichésen úgy mond agyilag jobban fogod bírni.

Testileg szint úgy is ,ha pl:megedzed a testedet pl:hasadat,nyakadat

Ha ezt a két pontott megedzed akkor a pl:a fejedet nagyobb izom fogja tartani így az ütések kevésbé fogják elvinni a fejedet.(Bocs de ezt nem birtom máskép leírni!)


,,na akkor azonnal bőrükön össze úgy mint akit egy lapáttal küldték volna halántékon vagy tarkón"


Ezt a részét nem értem!

,,na akkor azonnal bőrükön össze "


Ez most mi akar lenni?!

ápr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kicsit nekem is érthetetlen. De miért nem tanulsz meg először boxolni és utána tömegelni?
ápr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Duke81 ***** válasza:
A box azért jóval összetettebb sport mint, hogy gyúrás után zsákolgatsz pár percet. Ütést úgy fogod jól bírni ha bekaptál már jó párat és megszokod! :) Egyébként a nyakizom erősítésével nagyban csökkentheted a fejedet ért rázkódást ami sokat számít találatkor. Ja ige és a tökéletes védekezést felejtsd el. A legjobbak is bekapnak ütéseket! Gyakorolj, sparingolj sokat, ez minél kevesebb legyen!
ápr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!