Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 11 évesen airsoftozhatok?

11 évesen airsoftozhatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Rendeltem egy egész jó springes pisztolyt. Még zeretnék hozzá venni egy AEG-et később meg lecserélném a springest AEP-re, de most az lenne a kérdésem, hogy szülői engedéllyel airsoftozhatok pályán is? Vagy azzal még várni kell? Haverokkal fogunk menni elsőnek... Ja és debrecenben van ilyen játéklehetőség?
2010. nov. 24. 17:15
1 2 3
 11/30 anonim válasza:
100%

Sétálj csak felszereléssel, meg puskával a válladon, sok sikert.

Csak megjegyzem hogy Európában itt a legszigorúbbak a fegyvertörvények.

A.- A fegyver erősségét be kell méretned, amiről kapsz egy kártyát. A fegyverbe belegravírozzák a jelet és a számot, ezzel bizonyítod hogy a fegyver 7.5 Joule alatti teljesítményét.

Ezt a kártyát MKH kártyának hívják.

B.- A fegyvert olyan tokban kell tartani amiben nem látszik a fegyver. A Tárakat külön tartóba vagy rekeszbe kell tartani üresen! Ezenfelül a lőszert is külön tartóba kell tartani. AEG-nél pedig a fegyver nem lehet feszültség alatt, tehát az aksi legyen kivéve.


Ha a rendőr meglát téged hogy egy AK-47 essel szaladgálsz ne csodálkozz hogy kiugrik a kocsiból és fegyvert fog dobatni, bár a mostani fiatal rendőröket elnézve még le is lőnek


Ha a fegyvert megfelelően tárolod, vagy kézben vagy kocsiban, és ha a rendőr megállít, KÖZÖLNÖD KELL vele hogy lőfegyver van nálad, meg kell mutatnod az MKH kártyát, a rendőr ellenőrzi a belegravírozott számot és jelet, és megnézi hogy megfelelően szállítod-e a fegyvert.


Airsoft fegyvert csak 18 év felett vásárolhatsz, ha nem töltötted még be akkor majd a gyámod megveszi neked.

Amíg nem vagy nagykorú szülői felügyelet nélkül nem is szállíthatnád mivel lőfegyver.

Szülői engedéllyel pedig 16 felett játszhatsz.


Nagyon bátor vagy ám, nem kívánom erről szó sincs, de csak egyszer állítson meg egy rendőr, akkor mihez kezdesz?

Téged is, szüleidet is elég komolyan megfogják rángatni.


Sajnos egyre több eset van amikor kiskorú visszaél egy airsoft fegyverrel.

Azt hiszem Miskolcon lőtt rá egy 14 éves gyerek Airsof-tal a rendőrre.

És egy 15 éve gyerek ált ki Airsoft fegverrel a kollégiuma ablakába, ami az utca felé nézett.

Nem véletlen nem engednek játszani 16 év alatt, az ilyen idiótákért(Bocsi a szóhasználatért.)fogják ne adj isten még jobban korlátozni vagy betiltani ezt a játékot.

Így is még a legkisebb elkerített telken folyó Airsoft játékot is be kell jelenteni a körzeti rendőr főkapitányságon.


Végszónak csak annyit hogy, szépen játszatok, és ne b@sszatok ki velünk.

Köszi.

.: Egy Arisoft veterán.

2011. febr. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Annyit azért hozzáfűznék, hogy a MASZ csak ajánlás, és nem jogszabály

Ergo, szűlői felügyelettel, egy 11 éves is játszhat, ha abba a többiek is belemennek

A fegyvervásárlást, tartást, szállítást ellenben törvény szabályozza, így aszerint kell eljárni


ja és nem kell minden fegyvert beméretni, ez sem igaz

a 1,5J és alatti airsoft fegyverek meg játékszernek minősülnek

2011. ápr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 smileboy válasza:

elméletben 14-től de én is 11-évesen kezdtem szal téll szard le őket senki nem fog szólni semmit elmész (ha szüleid visznek) pályára ésjátszol

ha haverokkal akarsz menni jó pályára itt egy jó hely: paintballhungary.hu :D

2011. ápr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:
én is fehérvárnál lakok de én inkább paintballozok néha
2011. ápr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Vaterán találtam egy játéklehetőséget, haverokkal meg is vesszük, már az eladóval megbeszéltük, mikor megyünk. És tényleg, ott van a MASZ 2010-ben a végén a nyilatkozat, és akkor játszhatok.

2011. ápr. 27. 18:41
 16/30 anonim válasza:

Én megmondom őszintén nem szívesen játszanék együtt egy 11 éves kölyökkel, akkor sem ha a szülei hozták és ők engedélyezték neki. Ennek több oka is van de ezeket nem kívánom most felsorolni. "szard le mit mondanak" végülis a szüleid felelőssége mi nem szólunk bele de mint egy korábbi sporttárs jelezte minket is megszívatnak az ilyen felelőlen szülők és/vagy gyerekek...Arról nem is beszélve hogy azért 11 évesen szerintem nincs olyan fizikumod hogy egy közeli találatot sérülés nélkül elviselj...


Egy másik hozzászóló azt mondta hogy nem kell minden fegyvert beméretni mert a 1,5 joul alatti fegyver az játékszer. Honnan tudod hogy 1,5J alatt van ha nem méreted be? sehonnan..

2011. máj. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim válasza:

Előző vagyok


Azt elfelejtettem, hogy nem olyan régen itt a környékünkön ugyan ilyen felelőtlen gyerekek kimentek játszani az erdőbe. Körülbelül fél óra múlva a kommandó bilincsben IGAZI fegyvereket rájuk fogva vitte el őket. természetes egyik fegyverhez sem volt papír, mondanom sem kell az összes fegyvert elkobozták. Lehet próbálkozni, de nem érdemes, más dolgokkal foglalkozz ennyi idősen ne az airsoft-al.

2011. máj. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:

A MASZ szabályrendszer MINDEN játékon él ami hivatalosan lett szervezve.

Viszont, ha úgy döntesz, hogy te 16 év alatt elmész hirtelen megfontolásból egy nem szervezett játékra amit általában elhagyatott laktanyákon vagy ilyen helyen van akkor ne várj semmi jót.

Ha valaki bejelent titeket és ki megy a rendőr és nincs nálatok egy papír arról, hogy ott játszhattok (már pedig nem lesz) akkor aztán lesz ott balhé.

Egyrészt elvisznek, mivel jogtalanul tartózkodsz egy terülten amihez semmi közöd, másrészt a fegyvert elveszik tőletek és nem fogják őket érdekelni, hogy most van MKH igazolványod vagy nincs.


A legtöbb laktanyán a tartózkodás illegális, és némelyik magán személyek kezében van. Akik vagy borsos árat kérnek el azért, hogy ott tudjatok játszani, vagy ki sem adja ilyen célra.


Az airsoftot nem lehet félvállról venni, komolyan és meggondoltan kell cselekedni, mert a sok kis hülye gyerek aki azt hiszi, jóóó ez csak játék meg minden tönkre vághatja rengeteg hivatalos bejegyzett csapat jövőjét akik ezért a sportért élnek.

Utána mit fogtok tenni ha ilyen gyökerek miatt betiltják nálunk is?


Szóval szépen várja meg mindenki míg betölti a 16-ot, hamar eljön az az idő, nem kell félni.

Nem kell a gyerekeskedéssel hazavágni több ezer ember kedvenc sportját.


Aki pedig használt fegyvert elad 16 év alatti személynek... csak gratulálni tudok. Törném el a kezét az ilyen felelőtleneknek, sőt még a gyerek szüleit sem dicsérném, hogy hagyja ezt a gyereknek.

Az airsoft nem veszélytelen, ha nincs megfelelő védelem, akkor nagyon megszívhatja valaki.

Egyik volt csapattársamnak én is régebben kilőttem a fogát, vette az 50-60.000 Ft-os fegyvereket, de egy maszkot nem volt képes... véletlenül odaszállt a golyó, mivel nem tudod kiszámolni hova fog érkezni, mert a szél is szeszélyes.



Óvatosan kell játszani és oda kell figyelni. Meg kell gondolni mindent.


Ezúton szeretnék megkérni a magam és minden kedves sporttárs nevében az olyan kiskorúakat akik szeretnék ezt a sportot űzni, hogy várjatok míg be nem töltitek a 16-ot. Tudom, mondani egyszerű, de én is kibírtam. 13 éves korom óta szerettem volna játszani de nem lehetett és magam előtt tartottam azt, hogy másnak okozhatok gondot ezzel, sőt még magamnak is mivel akár be is tilthatják. Jelenleg 20 éves vagyok, 18 évesen vettem meg az első fegyveremet, addig tanulmányoztam a sportot, nézegettem a fegyvereket, a gyártókat, hogy mi milyen.

Meg persze CoD-oztam. :)

Addig szépen ismerjétek meg kívülről-belülről ezt a remek sportot és ha eljuttok odáig akkor játszhattok is, méghozzá úgy, hogy mindent tudtok róla és úgy kellemesebb játszani. Még átverni sem tudnak, ha netán kéz alól akarsz fegyvert venni, vagy elviszed szerelőhöz.

2011. jún. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

úgy, hogy a forgalmazásához kell beméretni

ergo, ha nem szomszédtól vetted, akkor be van méretve

másrészről, van neki doboza, leírása, ahol fel van tüntve az ereje


az meg hogy kommandósok mentek ki, meg bilincsben vitték el, hát hogyne max amerikában

elkobozni meg max akkor kobozzák el, ha azzal vmit elkövetsz, pl. megfenyegeted vele a szomszédot


úgyhogy nem kell itt összevissza irni hülyeségeket


az, hogy te nem játszol 11 éves gyerekkel, az a te döntésed, 11 évesen is lehet valaki normális, főleg, ha az anyja/apja is vele van és figyel rá

2011. jún. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Senki nem fogja betiltani, mert néha kölkök is játszanak

nem kell ide ez a softaires duma


de kell felnőtt felügyelet

és senki nem mondta, hoyg magánterületre kellene bemenni


az airsoift egy játék, méf ha sokan katonásdinak is gondolják, és halálosan komolyan veszik

nem az

ellenben arra oda kell fiygelni, hogy senki ne sérüljön meg, az alapvető biztonsági szabályokat be kell tartani

de ezt egy 11-12 éves is be tudja


de nem fogok itt leállni vitatkozni, értelmetlen

akinek erre van ingerenciája (vitára) az talál magának épp elég fórumot, ott lehet veszekedni

2011. jún. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!