Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Muay Thai Box VS. Capoeira?

Muay Thai Box VS. Capoeira?

Figyelt kérdés
Egy brazil capoeira nagymester vagy egy thaiföldi muay thai bajnok nyerne egy verekedésben? Mennyire hatásos a capoeira más stílusok ellen?
2010. dec. 17. 15:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha a kérdésre konkrét választ akarok adni akkor azt mondom, hogy ha nagymesterekről van szó akkor a dolognak 1000 féle kép lehet vége. Ha választani akarsz a kettő közül, hogy melyiket sportod akkor Muay Thai Box egyértelműen. Jobban jársz vele. :)
2010. dec. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
:D szerinted, ha összeverekedik egy táncmester, meg egy küzdősport-bajnok ki nyerne?
2010. dec. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez tényleg akárhogyan végződhet.Pl nincs súlycsoport kikötésed.Múltkor láttam egy kb 190centis,100kilós leszálkásított Brazil capu mestert,a fizikát meghazudtolta úgy pörgött a levegőben és iszonyat nagyot rúgott.Na most őt összeállítanánk egy 50 kilós Thai bajnokkal,akkor a capus összetörné szerintem:).Na most fordított szituban ez ugyanígy igaz.
2010. dec. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Egyébként ha jobban elolvassuk a kérdést, akkor egyértelműen a capoeira-s nyerne, mert egy mesterről van szó! Egyébként egy hatalmas nagy tévedés, hogy a capoeira az tánc! Sokan írták, hogy a capoeira csak tánc, ez azért nem teljesen igaz. Valóban van tánc és zenei része, de van harc részei is. Itt van 2 példa.

http://www.youtube.com/watch?v=BBi-X1XzmXI

http://www.youtube.com/watch?v=mf6UNSdeuKM


Bár én nem capoeirázok, és nem is capoeiráztam soha, de azért nem becsülöm le. Egyébként a capoeirások nagyon gyorsak, robbanékonyak, hajlékonyak, egy rúgás betalál, akkor az ellenfél kifeküdhet könnyen. Sokan azt hiszik tévesen, hogy csak ugri-bugri látványtánc, pedig nem teljesen! Ne az itteni capoeira edzéseket vegyétek figyelembe, Brazíliában a Rio de Janeiro-i gettóban, az utcákon, ezt nagyon durván, keményen és aljasul nyomják ám. Azért mert van zene, ének, tánc hozzá az egy dolog, attól még nem egy semmitérő harci stílus. Az eredeti thaiföldi tradicionális muay thai boxban is van zene (dobok, fafúvós hangszerek...stb.) és tánc! Ram Muay-nak hívják. (Itt a bizonyíték:

http://www.youtube.com/watch?v=DE9YQyEZBDY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=k92ibgC1JXo&feature=related

) Azért mondom, nem kell a capoeira-t annyira lebecsülni

2010. dec. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
utolsó: az tény, hogy nem tánc, mert nyilván ismered te is az eredetét, a rabszolgáknak nem engedték a harcművészetek gyakorlását, ezért megetették a hatóságokkal, hogy csak táncolnak. Mindemellett nem túl hatékony harcművészet és szerintem sok energia megy kárba a mozdulatokkal. Az igaz, ha egy-egy ilyen pörgős, nemtommilyen rúgás betalál, az tényleg hat, de nem mindenki néz bele úgy, mint a Lelo-s videóban, amit linkeltél. Az is igaz, hogy muay thaiban is van tánc, de csak a küzdelem előtt, a nevelő iskolának tiszteleg vele a harcos. Harc közben nem ugrándozik. A kérdésre válaszolva, én a muay thai bajnokra voksolnék, de ettől függetlenül bármelyik pörgős-random mozdulata végzetes lehet a capoeirásnak is.
2010. dec. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Van olyan sport ami olyasmi,mint a thai box,viszont amikor nincs éppen kontact küzdelem közben,akkor szinte táncolnak ők is.Dobbantanak,meg a karjaikkal kőröznek,ütemre mozognak.

Kambodzsai sport,az a neve Bokator.Tony Jaa a filmjeiben is ezt nyomja egy kis akrobatikavál megspékelve.

http://www.youtube.com/watch?v=D-jmXSgx9ME

Csak a táncról jutott eszembe,mert élesben gyilkos harcművészet.

2010. dec. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%

Amúgy az a baj, hogy sokan túlbecsülik a thai boxot és legyőzhetetlennek tartják.

Amúgy ringben lehet, hogy egy thai harcos könnyen lever egy capoeira-st, de utcán egy váratlan rúgással egy képzett capoeira-s lazán leverhet egy thai harcost. Amúgy pedig nem a stílus teszi naggyá a harcost, hanem a harcos teszi naggyá a stílust. Képzettség függő! A kérdés alapján itt egy thai box bajnokról (SPORTOLÓRÓL) van szó és egy capoeira NAGYMESTERRŐL! Egy értelmű, hogy egy mester nyer.

2010. dec. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
utcán mutass egy capoeira mestert és én hátulról leütöm, szóval én vagyok a jobb.. nem kell még rúgnom se
2010. dec. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
az előttem lévő egy _AR_M... mikor engedi egy capoeira mester h mögé kerülj és leüsd menjél már keress fel egy mestert és üsd le!! emelem kalapom ha sikerül
2011. jan. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A capoeira majomtánc.Elég nevetséges.Egy ilyen hadonászó-ugráló majomnak semmi esélye nem lehet egy képzett thai-bokszossal szemben....
2011. jan. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!