Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Capoeira vagy Muay Thai?

Capoeira vagy Muay Thai?

Figyelt kérdés

Egy rio-i gettókban utcai harcokban tapasztalt profi capoeira-s meg tudna-e verni egy thaiföldi muay thai box bajnokot? Természetesen fegyvertelen küzdelemről van szó, egy-egy ellen. Indokot is kérek.


(Elméleti kérdés)


2011. jún. 16. 16:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Ha nincsenek szabályokkal, ringgel korlátozva és a súlycsoportjuk is nagyjából megegyezik akkor megveri simán, viszont egy ilyen küzdelemben nem azt a capoeirát fogod látni amit reklámoznak.Indok nem kell, mivel már leírtad: utcai harcokban tapasztalt.

Ugyanez fordítva is igaz lenne, ha a muay thaios egy bankoki utcacsávó lenne, a capoeirás meg egy "dance-dance harcos".

Ringben viszont inkább a thai boxosra tenném a pénzem mivel neki az az ismerős terep.


Igazából ez olyan mintha két vadnyugati lövész közül az egyik csak célba lőtt volna életében, a másik pedig pisztolypárbajban nyert volna mindig.

lehet, hogy a célba lövő sokkal pontosabb mint a másik, de az is biztos, hogy a párbajos sokkal gyorsabban húzza elő a fegyvert. Az, hogy a fegyvereknek meg milyen márkájuk van, meg már mindegy.

2011. jún. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%

Ez nézőpont kérdése.

Brazíliában a Rio de Janeiro-i gettó capoeira az brutális, ott nincsenek szaltók, ugri-bugri forgások, cigánykerék is csak nagyon ritkán, jinga-zás közben szűken dolgoznak és ütnek könyökkel, kézéllel, ököllel, és nincs rajtuk semmilyen kesztyű, valamint súlycsoport sincs. Na most egy thaiföldi muay thai-os is kemény, de ő csak egy kemény sportoló aki a szabályok és menetek, valamint védőfelszerelés (bokszkesztyű, fogvédő, szuszpenzor, bokagumi) által korlátozott szabályos harcra edz.

Na most egy ÁTLAGOS thaiföldi muay thai-os srác kb. 60-70 kg körül mozog, alacsony szálkás inas izmos srácok. Egy gettó capoeira-st úgy kell elképzelni, hogy a legtöbb az magas, 80-100 kg körül mozgó szintén szálkás, izmos rasztahajú néger. Hiába majdnem 1 mázsások, a fizikát meghazudtoló módon mozognak, nagyon gyorsak, mozgékonyak és kiszámíthatatlanok. Egy thai boxoló lassan megy előre, megáll, majd rúg gyorsan egy combost sípcsonttal, ha a kötélhez szorítják egymást, akkor megy ugrásból a térdelgetés. Azt hozzá kell tenni, hogy a thai boxolók is csak azért tudnak meccsen olyan durvákat rúgni, mert olyan nadrágban vannak, valamint előtte nyújtanak egy csomót, bemelegítenek, na meg az edzőjük kimasszírozza őket, és bekeni a lábukat ilyen-olyan krémmel. A gettó capoeira az utcai harc, ott ilyenekre nincs idő, nem a hagyományos capoeira nadrágot viselik, hanem amiben az nap vannak, farmer, cipő...stb. Azok tudnak rúgni bármilyen gatyában. Egy thai boxoló farmerban képtelen hatékonyan rúgni (csak a Tony Jaa-s filmekben van úgy).

A gettókban a capoeira-t vagy mezítláb nyomják, de akkor a lábujjak között borotvapenge van (az régi fanyelű kinyitható borotva, amivel régen a borbélyok dolgoztak), vagy nincs semmilyen fegyver, de akkor cipőben.

Na most egy szabályos ring/ketrec bunyóban elképzelhető, hogy a thaiföldi srác nyer, nagy nehezen (feltéve ha kizárólag állóharc és nincs földharc, mert a brazil capoeira-sok, a capoeira mellett nyomják haladószinten a BJJ-t is).

Viszont utcán egy ilyen capoeira-s (fegyver nélkül!), lazán laposra veri akármelyik thaiföldi thai box bajnokot.

2011. jún. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
táncolni akarsz, vagy verekedni?
2011. jún. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 OpenYourMind válasza:
57%

Linkelnétek nekem ilyen ghetto capoerat? Én csak táncikálósat láttam eddig.



"Azt hozzá kell tenni, hogy a thai boxolók is csak azért tudnak meccsen olyan durvákat rúgni, mert olyan nadrágban vannak, valamint előtte nyújtanak egy csomót, bemelegítenek, na meg az edzőjük kimasszírozza őket, és bekeni a lábukat ilyen-olyan krémmel." Abban egyetértünk hogy a nyújtásnak nagyon fontos szerepe van az erős rugásban. De hogy a krémtől erősebbet tudsz rúgni azt kizártnak tartom. Üdv:Egy Thai-boxos.

2011. jún. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
42%
Én nem azt mondtam, hogy a krémtől rúgnak erőset, csak azt, hogy láttam már pár olyan dokumentum filmet, a thaiföldi muay thai versenyekről, hogy meccs előtt az edző, bekeni a lábukat valami krémmel, ami izomlazító vagy milyen, úgy mond "könnyebben" rúgnak. Lehet, hogy itthon nálunk a thai boxolók nem kenik a lábukat, de Thaiföldön igen.
2011. jún. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=BBi-X1XzmXI

http://www.youtube.com/watch?v=QyRqaHC7xK0&feature=related


Ezt a két capoeira-s videót érdemes végig nézni, amit látni fogunk, az NEM gettó capoeira, DE full contact capoeira meccsek. Szóval Brazíliában vannak full contact capoeira versenyek (bár ez is csak sport, de legalább full contact, mégsem annyira tánc, ugyanakkor egy ring bunyóban szerintem nem elég egy thaiföldi muay thai bajnok ellen, maximum csak akkor ha a capoeira-s 20 kg-val nehezebb a thai fighternél, de egyenlő súlycsoportban kevés az esélye a capoeira-snak.) Sajnos nem találtam igazi utcai gettó capoeira-s videót. A gettó capoeira sokkal durvább és brutálisabb, mint amit ezen a két videón látunk.

Ismerek személyesen brazil capoeira mestert, ő is említette, hogy van Brazíliában a gettó verzió az nagyon durva és alvilági körökben oktatják, gyakorolják, a brazil gengszterek verőlegényei ezt a fajta capoeira-t űzik. És ennek van fegyveres verziója is, fanyeles régi kinyitható borotva és a machete (bozótvágó kés) használata. Bár ilyet csakis Brazíliában oktatnak, szóval aki hatékony capoeira-t akar tanulni, az felejtse el. A világ többi capoeira iskolájában csak táncot oktatnak, maximum egy-két helyen van olyan full contact "sport capoeira", amit a videókon is láthatunk.

2011. jún. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 OpenYourMind válasza:

Na így már látom értelmét a capoerának. Bár nekem kicsit lassúnak tűnnek azok a rugások. Kár hogy nemnagyon ütnek benne. :)


Ja és találtam egy ilyet :)

http://www.youtube.com/watch?v=e0KfQE2-ZqA

2011. jún. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Kicsit vicces, hogy sokan ezzel a Rio de Janeirói überbrutál alvilági capoeirával jönnek, ahol állítólag borotvapengével a lábujjaik között harcolnak, és ott lehet könyökölni, meg nincsenek szaltók, stb. Érdekes, egyetlen videót sem linkelt be senki erről az állítólagos gettó capoeiráról, sem semmilyen képet, vagy írásos bizonyítéko, ami ezt alátámasztja. Az meg, hogy a "haverom haverjának az unokatestvére mondta, aki capoeira edző", nem egy meggyőző bizonyíték. Állítólag Ujesiba Morihei is tudott teleportálni, más kérdés, hogy erről sincs semmilyen videó, pedig akor már régen létezett a kamera.

Amennyiben tényleg létezik ilyen capoeira, akkor a capoeirás nyerne.

2011. jún. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

[link]


Ebben a könyvben benne van, az írásos bizonyíték.

2011. jún. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Mi van veletek? Ha már a nagy gettó Capoeiráról van szó akkor ne az egyszerű Muay Thai-ról beszéljetek már ami csak a ringbe jó. Mi van az ősi, tradicionális Muay Thai-val ami nem ringbe lett kitalálva hanem arra hogy az ellenfelet minnél kevesebb idő alatt tegyél harcképtelenné és fordulj egy másik ellenfélhez? Az nem sport és nem is ring. Nem a sima Muay Thai-val kéne megkülönbtöztetni a nagy gettó capoeirát haha. Ennyi erővel táncolos Capoeira vs sima Muay Thai is lehetne de maradjunk a nagy gettó Capoeiránál amit nem is láttam még sehol de lehet létezik vs Muay Boran (vagy Tradicionális, Ősi Muay Thai)
2011. jún. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!