Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért van az, hogyha belémkötn...

Miért van az, hogyha belémkötnek és verekedést provokálnak meg lökdösnek stb leblokkolok elkezd nagyon gyorsan verni a szivem?

Figyelt kérdés

Pedig nem az a fajta "nem verekeszem" tipus vagyok :)

Elég hamar felkapok mindent de amikor engem provokálnak mindig inkább csak védem magam nem ütök visza mert szinte le blkkolok annyira belémszáll az adrenalin is meg minden :S


2011. jan. 14. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A sportkörben vagy, észrevetted? Válassz békésebb sportot, pl. sakkozz! :)


Ha a mindennapi életben jársz így, akkor ne izgulj, ez manapság mindennapos. Mosolyogj, és te kérj elnézést!

(Figyeld a reakciót.)

2011. jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Vagy hordj magadnál viperát,fantasztikus milyen biztonságérzetet nyújt. :)


25/N

2011. jan. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
1 év ökölvívás és szabadfogású birkózás egyszerre, utána 3 év defendo + fegyvertartási engedély. :)
2011. jan. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez a lefagyás jelenség.Felmegy az adrenalin,kialakul a csőlátás.

Modern defendo edzéseken kimondottan ennek a leküzdésére treníroznak a stressz kezelő edzéseken.A csőlátást is kinevelik belőled.

Viszont előtte vagy mellette tényleg nem árt elmenni ökölvívó edzésekre is,mert mégiscsak az az igazi.

Egyébként azért csinálod ezt,mert számodra teljesen idegen szituációba kerülsz és tapasztalan vagy,nem tudod kezelni a helyzetet.

Sulis koromban én is láttam csomó ilyen srácot.Suli után megvártam,ütöttem a fejét és vérző orral,mosolyogva elsétált.Ha a többiek visszalökdösték,akkor sem volt hajlandó bunyózni,csak zavartan mosolygott.Ez gáz.Kezdj el valami küzdősportot,vagy önvédelmet szerintem.

2011. jan. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Na a stresszre 3 fajta reakciót adhatsz, fight, flight, vagy freeze.


fight: visszaütsz, flight : elfutsz. Ezek hasznos válaszok. A lehető leggyíkabb válasz a freeze, vagyis a lefagyás, ez abból alakult ki, hogy a mozdulatlansággal megtévesztheted a ragadozó érzékelését. De ez az embereknél, a mai világban nem működik.

2011. jan. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók köszönöm a válaszokat de elég sokba belekötnék ha nem gond :) 1. ökölvivás: semmit nem ér feldughatod ha az ellenfél nem szabályos..2: Mauy Thai boxozok 1 éve és edzéseken versenyken othonosan kiütök midnenkit de éles helyzetben leblokkolok de nem mosolygok.. :) 1x volt csak amikor az emberke felidegesitet.. Tanultam hogy nem szabad idegböl menni mert hamar kifáradunk a dühböl ütött ütésektöl meg a pontatlanságtól na meg nem koncentrálunk.Nos itt nem dühböl hanem mosolyogva eltörtem az orrát meg földre vittem hogy 5 percig nyavajgott , hogy nem bir felálni végül felált és elkuszot.Szóval ezért nem értem.. amikor más kezdeményez blokk amikor én akkor magabiztosság :S
2011. jan. 14. 20:23
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tom...Szerintem is menj el defendora ha van lehetőséged. Amúgy 1x próbálj meg idegből verekedni... Nekem még soha nem volt ilyen h leblokkoltam.
2011. jan. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
kihez jársz muay thaira? 1 év után máris versenyzel? Hú, oda kell nekem is járnom.
2011. jan. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Úgy egy éve után hogy heti 5x alkalom de megis kell fizetni :)
2011. jan. 15. 12:49
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet h hülyeség de köss bele majd pár srácba, verd el őket és akkor ugye te kezdeményezel, utána nem hiszem h kötözködik majd veled akárki.
2011. jan. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!