Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Átlagosan fehérje szedéssel...

Átlagosan fehérje szedéssel mennyit lehet testsúlyban fejlődni? Az van ráírva hogy naponta 1-3 adag, én 2 adagot szedek. most 175 cm 70 kg körül vagyok.

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Rohadtsokmindentől függ.

Edzés, genetika, pihenés, milyen fehérje, hány g egy adag, hogyan kajálsz, stb.

2011. jan. 15. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szálkásabb fajta vagyok, 100% whey protein MHN, egy adag 25 g amiből 20g fehérje, a kaja rendben van.
2011. jan. 15. 10:43
 3/5 lupicsek válasza:

A szükséges fehérje mennyiség testsúlykilogrammonként minimum 2g. A táplálékkal kb. 40-50g fehérjét viszel be, hacsak nem eszel csirkemellet drosztig. 70 kg vagy tehát 140-160g fehérjére volna szükséged.

Táplálék 50g + 2 adag fehérje 40g = 90g.

Az izomtömeg növekedéshez szükséges volna 3 x 2 adag azaz

3 x 50g de minimun 2 x 2 adag. Duplázd meg az adagot.

20gramm fehérje kevés. Ezenkivül nem mindegy milyen fehérjét fogyasztasz. Tejsavó vagy tojás de semmigép ne szója legyen. Ezenkivül a fehérje felszivódásához szükség van megfelelő mennyiségű szénhidrátra is különben a szervezet a bevitt fehérjéből vonja ki a fenntartásához szükséges energia mennyiséget, igy a fehérje nem a kellő helyen/izomnövekedés/ hasznosul - nem fogsz növekedni.

Összegezve: heti 1 kg fehérjebevitel szükséges.

2011. jan. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

oké de ha akkora mennyiségű és annyi adagot viszek be akkor mi lesz ha elfogy a fehérje?

1-2 kg lesz csak a visszaesés?

2011. jan. 15. 19:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem esik vissza az izomzatod, ha rendes kajádból tartod a pozitív fehérjeegyensúlyod ami 70 kg -nál napi 50g.


Itt a link ahol kitudod számolni:


[link]

2011. jan. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!