Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik harcművészetben van...

Melyik harcművészetben van hogy bottal való küzdést is tanítanak?

Figyelt kérdés
bocsi a hülye fogalmazásért, de asszem az aikido-ban de javítsatok ki, ha nem. meg lécci jutíyubos linket is ha meg van hogy mire gondolok, thx.
2011. jan. 17. 14:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
nem a kung fu-ra gondolok, csak mert azt olvasom hogy vki irta hogy abban is van
2011. jan. 17. 14:28
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Baranta
2011. jan. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nem erre gondoltam, de az aikido-ban nincsen?
2011. jan. 17. 14:43
 4/13 anonim ***** válasza:

igen, jól tudod! aikidóban.

a bot neve jo (dzsó). van még fakard is, ez a bokken. illetve egy fatőr, a tanto.

(küzdhetsz bot-bot, bot-kard, kard-kard felállásban is, illetve mi gyakoroltunk kard-pusztakéz és tanto-pusztakéz dolgokat is)

2011. jan. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

ja és pl. ez a 13-as kata: http://www.youtube.com/watch?v=6YxYDTklAUE

(a kedvencem :))

2011. jan. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszi, erre gondoltam. te aikido-zol? csak mert én is talán azt szeretnék elkezdeni, mert az tűnik a legszimpatikusnak az összes közül, tudnál egy kicsit mesélni róla? csak mert hallok jót is rosszat is róla, ugyhogy nem tudok dönteni
2011. jan. 17. 14:52
 7/13 anonim ***** válasza:

aikidóztam, csak egy évet, sajnos múltidőben, mert most nem tudom beilleszteni az időmbe. pedig nagyon jó!

hát... azt biztos hallottad, hogy azért szidják, mert nem versenyközpontú, "szétveremavalagát" jellegű és "nem tanít meg harcolni"... ez félig-meddig igaz, de akik ezt mondják, nem értettek meg belőle sokat.


mondok néhány pozitívumot, miért szeretem:


- változatos (van benne fegyveres és pusztakezes rész - vagy vegyes, álló- és térdelő technika, gurulások, dobások, stb. ha jó a mestered, mindig tanulsz valami újat. én sosem unatkoztam!)

- baráti-kellemes légkör (igaz, budapesten kicsit szigorúbbnak tűntek az edzések, de nálunk pl. összevissza lehetett ülni, nyugodtan odamehettél a hakamásokhoz (fekete öv -> fekete szoknyanadrág) vagy a barnaövesekhez. nem volt szigorú hierarchikus rend, de fontos egymás kölcsönös tisztelete! nemtől és kortól függetlenül)

- nem az ütés a cél, hanem a másik energiájának fel-/kihasználása... megtanulsz az ellenfeleddel közösen dolgozni. (nyilván éles helyzetben, mutatta a mesterünk, hogy egyszerűsödnek, átváltoznak a mozdulatok, de a gyakorlás nem arról szól, hogy szétverjük egymást)

- megtanulsz esni/gurulni, ami igazán hasznos (ha esetleg ellöknek, nem töröd el a bordád; ha letepernek, tudod, hogyan szabadulj - a pusztakezes-tantós gyakorlat megtanít arra, hogyan kerülj ki egy késes támadást (sokan azt mondják, ők elkapják és visszaszúrnak - de ez NEM ilyen egyszerű, sőt, veszélyes, ha nem szűken fordulsz és nem látod mindig a másikat)

- nem nyírod ki a másikat, de rábírod arra, hogy ha megmozdul, saját magának okozzon fájdalmat = rögzítjük a támadó ízületeit.

- rugalmasabb lesz a mozgásod, nyugodtabb leszel (a bemelegítés egyfajta meditáció is, másfél óra után, ha fáradtan is, de nagyon kellemes hangulatban távoztam... most hiányzik, idegesebb vagyok...)

- hajlékonyabb leszel, legalábbis nekem jót tett a nyújtás... végre elérem a lábujjam, ha lehajolok összezárt, egyenes lábszárral :D

- nem számít, hány kiló vagy és milyen nemű vagy hány éves. a mi felnőtt csoportunkban volt óriásra nőtt kidobóember, 154 centi magas vékonycsontú kamaszlány, átlagtermetű középkorú férfiak, stb.


no mindegy.

próbáld ki! megéri.

2011. jan. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Ju jitsuban is elég keményen benne van.

Bo Kata - hosszú bottal való harc.


Hanbo Kata - Rövid bottal.

2011. jan. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
ja és még vmi második válaszoló: arról tudsz vmit hogy tényleg olyann hosszú ideig tart elsajátítani ezt a mharcművészetet, tényleg 10 év kell hozzá minimum?; meg hogy azalatt az egy év alatt mennyi mindent és milyen szinten tudtál elsajátitani?
2011. jan. 17. 16:16
 10/13 anonim ***** válasza:

Canne-Francia botvívás

http://www.youtube.com/watch?v=AzjXsZ6udV4&translated=1

Az 1800as években fejlesztették ki.Akkoriban sokan jártak sétapálcával,ami jó volt önvédelemre a Francia sikátorokban és ez annak a továbbfejlesztetett változata.

A leghíresebb botharcosok meg a Filippínók,azon belül is a Kali botvívás.

2011. jan. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!