Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Tudom nem itt a helye de nem...

Tudom nem itt a helye de nem találtam jobbat. Mennyi idő alatt lehet megtanulni lovagolni? Ha elmegyek egy lovasiskolába akkor ott teljesen az alapoktól (mi micsoda. ) tanítanak?

Figyelt kérdés
2011. márc. 27. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A lovagolni elég tág fogalom...


Csak sétálni / ügetni / vágtázni? Mert azt relatíve gyorsan, akár pár hónap alatt is.

Vagy ugratni? Na az már keményebb móka.


A rossz hír, hogy amíg nincs saját lovad addig kb. csak a séta - ügetés - néha vágta szinten tudsz maradni, semmi mást nemigen űzhetsz.

2011. márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Egy jó lovardánál megtanulhatsz lovagolni akár nagyon jó szinten is attól függ mennyire vagy tehetséges. Kedves első rosszul tudod nincs ilyen. Ismerek néhány világklasszis lovast akinek nem volt saját lova.
2012. jan. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Attól függ, hogy mennyire vagy tehetséges..:)

Ha nagyon tudsz akkor kb 3-4 hónapig csak ügetés/lépés, és ha már biztonságosan megy az ügetés akkor jöhet a vágta..kb azt 2 vagy 2 és fél hónapig fogod ilyen tempóban csinálni hogy lépés-ügetés-vágta, jobb kézre, majd bal kézre. Ha már biztonságosan tudsz vágtázni,akkor elkezdhetsz szlalomozni (kb ezt csinálod 2 hónapig az alapokkal együtt) majd ráálltok a járóiskolára. (rudakat, és egyéb akadályokat lépkedtek,ügettek és vágtáztok át) majd ha ez már olyan profim megy akkor kezdhetsz el ugratni..először 40 vagy 50 centis akadályokat, és ez majd egyre nagyobb lesz az évek során..:)

Szóval a kezdetektől az ugratásig 1 év biztos el fog telleni..de csak na nagyon tudsz:)

Én ilyen tempóban csináltam,azért tudom ilyen jól, de pl van egy lovas társam aki 1 éve jár és még mindig a vágtánál tart..

Én neked csak annyit javasolok, hogy tarts ki, ne add fel, ha nem sikerül elsőre, és a kemény munka,majd meghozza a gyümölcsét...:)

Jó lovaglást!

2013. ápr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

És 10 éves lovagolok, úgyhogy most a saját tapasztalataimat írom le :)

Sajnos ahány lovasiskola, annyi fajta. Én eddig 6-ban jártak és kb. fél éve találtam meg a tökéletest.

Egy normális lovardában első alkalommal felültetnek és megnézik, az alapokat (hogyan ülsz, hogy fogod a szárat, hogyan bánsz a lóval, milyen gyorsan reagálsz, ha a ló nem azt csinálja amit kellene, stb.) és kérdezgethet is az oktató, hogy tudod e miaz a kiskör, a befele állítás, hogyan kell beugratni vágtába a lovat, ilyenek. Ez alapján felmérik kb. a tudás szintedet és ha elkezdesz oda járni, akkor ehhez mérten fognak oktatni (tehát ha nem tarják szükségesnek, akkor nem kezdik az alapoktól)

Viszont volt olyan lovardában is részem (SAJNOS), ahova elmentem, azt mondta, hogy vágta terepre akarok kimenni (ami más kicsit durvább dolog) és senki nem kérdezett tőlem még annyit se, hogy vágtáztam e már valaha. Mert egy normális lovardában előbb megnézik a tudásod.

Ettől függetlenül az a jó, ha minél többet tudsz mennyi. Ha mondjuk heti 5-ször tudsz menni, akkor kb. fél év alatt meg lehet tanulni az alapokat és a különböző jármódokba való helyes lovaglást. De ha csak hetente vagy két hetente jut rá időd, akkor 1-2 évebe is beletelhet. Minden attól függ, hogy mennyi időd van és mennyire vagy kitartó.

Sok sikert és ha bármi kérdésed merülne fel, írj nyugodtan :)

2016. márc. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!