Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az igaz hogy aki küzdö sportot...

Az igaz hogy aki küzdö sportot végez mint pl k1, thai-box, kick-box, bírják a fájdalmat? Hogy edzhetné meg magam otthon ugy hogy bírjam a fájdalmat és ne érezzem a ütéseket? Hozzá teszem még semilyen féle küzdö sportot nem probáltam.

Figyelt kérdés
2011. márc. 12. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
küzdősport edzéseknek része, hogy feledzik, keményítik a testet, hogy ellenállóbb legyen az ütésekre, rúgásokra, és ezzel együtt jár, hogy jobban fogják bírni a fájdalmat, mert hozzászoknak. Párban ütögetik egymást, adják a combosokat, stb. Egyedül ez nem nagyon fog menni.
2011. márc. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valóban elég nehézkes otthon végezni. De ha úgy érzed, képes vagy ésszel csinálni, akkor egy vastag fahusánggal illetve vasrúddal ütögetve a combod, hasad, lényegében az összes izomcsoportod elérhetsz viszonylag szép eredményt. Viszont ehhez nagy óvatosság és racionális edzésszemlélet kell, mert ha rosszul, eltúlzottan csinálod, többet árt, mint használ, ha pedig túl óvatoskodó vagy, nem fejlődsz eleget. Ezért jobb lenne edzésre járnod, amennyiben úgy érzed, hogy nem tudod megfelelően beállítani a testkeményítéses edzés mértékét.
2011. márc. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy nekik nem csak a fájdalomküszöbük nagy, de megvan hozzá az elegendő izomfejlettség, ami meg a hosszadalmas edzésmunka eredménye. Szóval járj inkább edzésre.
2011. márc. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.milyen gyakorlatot végezek hogy magasabra rugjak?
2011. márc. 12. 15:38
 5/12 Neji ***** válasza:
Sok nyújtást csinálj....
2011. márc. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Úgy tudtam, fociban úgysem emelheted csípő fölé a lábad rúgáskor, vagy tévedek?
2011. márc. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Elnézést az előző, teljesen értelmetlen válaszomért, összekevertem két kérdést! :)
2011. márc. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Kedves ljani!


Szép dolog az erőteljes "magasra rúgás",de nem mindegy,hogyan hajtod végre...pl. nagyon fontos,hogy a technikának megfelelő találati felület érjen célba,mert könnyen eltörhet a lábujjad...:)...jól mondták az előttem szólók,hogy "ezt" egyedül nem lehet elsajátítani...szóval ajánlatos lenne keresni egy klubot.:)

2011. márc. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
ui.:...a fájdalomérzetet az elme is befolyásolja,ezért is fontos,hogy legyen egy jó tanárod,aki nem csak fizikailag készít fel az önvédelemre...:)
2011. márc. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
arról nem is beszélve, hogy a képzetlen emberkék a "magasra rúgást" rendre önveszélyesen csinálják, hogy alulról fellendítem magasra, aztán ott valahogy igyekszem valahogy belekalimpálni, hogy eltalálja az ellent. Ez az, ami sokkal könnyebben okozhat sérülést a rúgónak, (mert pl. alulról belerúgsz a könyökébe). mint a rúgást kapó félnek, hiszen erőt igazán nem tudsz belerakni.
2011. márc. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!