Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » KRAV MAGA, tényleg jó önvédele...

KRAV MAGA, tényleg jó önvédelemre? Olyanok írjanak akik csinálják, vagy csinálnak valami más hasonlót, de ezt is ismerik!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Csináltam egy darabig, és fogjuk rá, jó.
2011. ápr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mért, mire lenne még jó? :D
2011. ápr. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak annyira jó mint az összes többi.

Három hónap alatt ne várj csodát

2-3 év után már ad egy megalapozott önbizalmat (de betonrambóvá még ezután se válsz)

5-6 év múlva már azért elég komoly tudásod van, ami használható lesz matd egy utcai támadásnál

10 év után már te leszel a rambo 3, gond nélkül lezúzod a nem kívánatos személyeket.

Persze azért nem ennyire egyszerű a téma. A kraw magát, defendot stb. (önvédelmi és taktikai képzések) civileknek találták ki, egyszerű önvédelmi helyzetek kezelésére, így jóval hamarabb megtanulható, mint egy ju jitsu vagy aikido (szóval a harcművészetek), viszont jóval felületesebb is. A harcművészetet tovább tart elsajátítani, de az általa nyert tudás hasznosabb és erőteljesebb mint a civil önvédelmi rendszereké.

2011. ápr. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én defendozom, de van némi tapasztalatom Kravosokkal, és pozitív a véleményem. Persze nagyon fontos az edző is, de szerintem vágj bele nyugodtan.
2011. ápr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

kérdésre én is rákontráznék (mint azt egy válaszoló már tette) mire lenne még jó? hát pusztakezes gyilkolómester nem leszel mert kravozol :D

van tapasztalatom a rendszerrel. és az is igaz, hogy olyan jó mint a többi.

2011. ápr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy a krav maga tényleg arra való, hogy megvédd magad és minnél biztosabb legyen hogy épségben hazaérsz. Erre én azt hiszem minden más küzdősportnál jobb.


Menőzni, kemény-vagyok-szétrugom-a-fejed-ha-akarom gyerekké nem válsz tőle. Ne akarj krav magásként kihívni senkit egy párbajra. Nem erre való. De ha néhány raj körülvesz az utcán (vagy lehetőleg inkább csak akar, mert a krav erre is felkészít: minnél előbb ismerd fel veszélyt) Szal ilyenkor a krav a legjobb.


Önvédelemre a legjobb, minden másra vmi más a legjob. PONT.

2011. ápr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Önvédelmi célra, inkább a Wing Tsun-t ajánlanám. Az egyik "legjobb" (már ha lehet ilyet mondani egy harcművészetre) mind közül. Nem véletlenül oktatják szinte az összes NATO-ország hadseregében. Azért is jó önvédelemre, mert az alapja pont a támadás elhárítása. A Wing Tsun nem egy támadó harc, épp ellenkezőleg: Arra szolgál, hogy megvédd magad a lehető legkevesebb erőfeszítéssel, az ellenfeled testi erejét önmaga ellen felhasználva.
2011. ápr. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na máris jönnek az önjelölt marketingesek, már csak egy aikido-sra várok. Bármilyen stílus jól alkalmazható, ha kitartóan elmélyülsz benne.
2011. ápr. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hatékony, ez tény, és itthon elérhető. Én karatéztam hat évet, csak egy felet kravoztam, így nincs sok alapom megítélni, de hasznos, és az életre készít.
2011. ápr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!